Back to Homepage!Mirėsevini te libri i miqve i faqes Kaēaniku online
8753 Entries
Your Name: Your message:
Your Homepage:
Your Email:
Security-Code:   Please enter the security code to the left!
 

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
379. Xhabir Zharku wrote at 14.04.2010 - 00:04 hours
I nderuar Burim une jam vet Xhabiri te falenderoj shum per komplimente por jam i vogel me u krahasu me Sali Bajren e madh se ai ka veprue ne kohera shum te veshtira por ai ka cen edhe idoli im politik e patriotik dhe me krenari mund te them se kam mesuar shum nga ai edhe pse nuk kam nejt shum me te e ajo qe eshte ma e cmuar qe kam mar nga ai eshte qe mos me i rrejt dhe mos me i mashtru njerzit dhe me punu me pergjegjesi pavarsisht sa te veshtira do te jen vendimet qe i marim me rendesi eshte ce keto vendime me cen ne interes te qytetarve dhe komunes tone une po bej perpjekje qe te jem sa me korekt po ku e di une mund nganjeher edhe te gaboj se njerez jemi te pershendes ty familjen dhe shoket e tu paci shendet e mir ardheshit ne Kacanik
Homepage: not entered   Email: not entered

380. bandi wrote at 13.04.2010 - 23:36 hours
une prape po tham se nuk me mbetet mu me i gjyku njerezit po nje gje di se per 21 vite jasht kacaniku ka ndryshuar shume po veq kur erdhe ti ne pushtet u shtru asfalti ne lagjen e rakoci na gurbeteqaret vetem kto gjanat e mira na interesojne mi pa po mall e kam pas me dal me kerr prej shtepise time deri te ura e belve per17 vjet qaq ka qene asfalti i prisht ponje gje jam i sigurt gjithmone kam qene simpatizant i rugoves po realitetin e dua shume veq kur erdh pdk ne pushtet gjerat levizen per te mire ne kosove e hakin nuk ban me jav hanger hakun kush lufton per pushtet qatq qe i nderrojne partite per dyte vllaut tim ata kryetaret e meparshem i premtuan pune kur u a dha voten ja moren vendin e punes barem ti nuk i premtove kurgje vellaut tim edhe pse ne baza familjare ke mund me ba po ska lidhje se ju kishe dhane material kacaniklive me fol ne qofte se vllau im me ka ne gyrbet nuk do me thene se une kam obligim ndaj tij se shoko ne kemi krijuar familjen tone e ti xhabir e diforte mire se sa jeta e shtrejte eshte ktu ne danimarke tung te pershendet bandi kopenhage
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

381. Burim wrote at 13.04.2010 - 22:56 hours
Pėrshėndetje z.Xhabir Zharku,
Nuk e di edhe kėsaj rradhe a je vet duke shkruar, apo si edhe herave tjera keqėpėrdoret emri yt, sidoqoftė do tė shprehi mendimin tim personal pėr ju: edhe pse ndoshta nuk ėshtė real pasi nuk ju njoh (vetėm pėrmes mediave).
Pėr fondin vendlindja thėrret dhe kohėn e kaluar nė gurbet apo edhe gjėrat private nuk do te flas.
...Do tė nisem nga puna e juaj si kryetar i komunės tonė. Tė them tė drejtėn pas Sali Bajrės, jeni i vetmi qė keni bėrė diēka pėr komunėn tonė. Rrugėt e shtruara dhe infrastruktura tjetėr...
Edhe njė herė nėse jeni personalisht ju, Ju uroj pėr punėn e mėtutjeshme.
Homepage: not entered   Email: not entered

382. Xhabir Zharku wrote at 13.04.2010 - 22:41 hours
Jo bre z bandi nuk e kam problem une se cka thon te tjeret per mua mua po me vjen kec qe nuk po mundem me ba ma shum per Kacanikun tone se vetem veprat ngelin ne kete bote dhe njekohesisht po me vjen kec qe po humbet shum kohe per mua sepse nuk ja vlejne punen time e vlerson elektorati Kacanikas dhe nise vertet une vjedhi ateher miren organet e shtetit ti e din se une kam larguar njerin nga komuna per kecperdorim e sikur te kishte dicka te till ndaj meje sigurisht qe edhe opozita do te kish reaguar me argumente edhe pse opozita ne Kacanik vazhdimisht kritikon ne duhet te pajtohemi pasi qe opozita ne asnje vend te botes nuk i ndan dekorata dhe mirnjohje pozites poasht edhe une nuk pres qe opozita tme lavderon e besa kur me kritikojne une mesoj nga ato kritika dhe i studjoj se ku kan te drejte dhe ku e kan me tendenca tung kalofsh mir ti familja jote dhe shoket e tu
Homepage: not entered   Email: not entered

383. Xhabir Zharku wrote at 13.04.2010 - 22:28 hours
me falni nese ju kam lodhun me shkrimin tim nuk kisha per qellim me shkrue biografin time se ajo eshte shum me e dhimbeshme sikur e shum bashkekohanikeve te mi me perjashtim te pionereve te titos por desha sado pak nje leternjoftim te vogel per ata qe duan me dit te verteten, poashtu mendoj se kjo face nuk duhet te jet per ti fyer e shar njerezit Mexhide nuk kam per qellim te debatoj por po e shfrytezoj rastin me te pershendet si njeri dhe bashkemoshatare edhe pse nuk njifemi te gjith njerzit duhet te gezojne te drejten e mendimit te lire por jo te kecperdorin kete liri por prap edhe kur kjo ndodhe skemi cka bejme shendet per ju dhe familjen tuaj ne pergjithesi
Homepage: not entered   Email: not entered

384. bandi wrote at 13.04.2010 - 20:54 hours
tung xhabir njerezit po thojne se ti ke vjedh po nje i siguroj kto njerez se disa te tjere edhe pse vodhen kurre nje mahalles asfaltin nuk ju a shtruan a ti zotni ate e bere po jo vec ate po edhe ne mal u a prune asfaltin nuk po te mbroj po ky asht realiteti e per gjera tjera te mira nuk po flasim ne qofte se ti i ke ba kto gjera ty zotni vota nuk te denoi po ti mos u merr ata pune se kujna pergjegjesi nuk ke me i dhane edhe nje gje po te them ncofte se ti je o keq ata te kishin denu me vote po e keqja eshte se disa njerez po dalin e po perdorin emrin tend me kercenime a eta duhe ti shikosh po na n kacanik zanat e kemi shume gjelozi kemi se jena msu me jetu si selake edhe lokt kur ekishin pushtetin qashtu u folke po ti ske jetu nkacanik se e njejta gje ka cene gjithmone une u thashe se krejt kacanikut ua shtrove asfaltin e u rregullove rruget po edhe shkallet e stadiumit e ata po thone se ti ke vjedh po une nuk e di shka mundet me vjedh njeri ne kacanik po edhe nje gje ata qe ishin para teje e knaqen e e keqperdoren kto ne i dime deri sa u a dhame voten e mandej na harrun po shnosh ne te pershendes ty dhe krejt kacanikasit
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

385. Mexhide Kyēyku wrote at 13.04.2010 - 20:47 hours
Xhabir Zharku, meqė jemi tė njė gjenerate ti dhe unė, mėndoj se nuk ėshtė kjo faqe pėr biografitė tona.

Nėse na shajnė, shaj edhe ti tillbaka, po ama larg biografive, sepse secili nga ne e kemi biografinė tonė tė stolisur me lule.
Biografia ime ia tejkalon shumė biografive tė gjeneratės sonė.
Mos tė gabojė kush tė dali para meje.
Sa i pėrket fondit "Vėndlindja Thėrret" i njoh me Ibrahim Kelmenda, e me Nasrin Haradinaj, e njėrin nga pėrfaqėsuesit e kėtij fondi nė Suedi, me gjasė do e takoj kėtė tė premte.

Shuni tė rrimė urtė nė kėtė faqe, edhe tė punojmė si tė gjallė, e tė heshtim si tė vdekur.

Edhe ti Dani shuj, se ty tė kam afėr, edhe kollaj me ty...
Homepage: not entered   Email: not entered

386. Xhabir Zharku wrote at 13.04.2010 - 20:23 hours
Mirmbrama te gjitheve qe e lexoni kete leter, nuk desha te shkruaj edhe pas shum fyerjeve dhe akuzave ne kete faqe elektronike te cilat behen ne emrin tim, por megjithate vendosa prap te shkruaj per t’ju pergjigjur te gjitheve nese mundem edhe atyre qe shkruajn keq per mua por, dhe atyre qe kan mendim te mire. Ne fakt njeriu kur eshte person publik eshte i ekspozuar para sulmeve te ndryshme nga individe te ndryshem qe i njeh dhe nuk i njeh. Para apo gjat zgjedhjeve te lira filloi nje fushate e ndyre ndaj meje ne kete faqe elektronike e cila mund te kete ē’fardo emri e cila ne asnje menyre nuk e meriton emrin qe mban te Kacanikut. pasi qe kjo faqe duhet ti bashkon Kacanikasit e jo i perqane ato. Me e keqja e saj eshte se ne emer te fjales se lire lejohet te shkruhet gjithēka dhe nga q’dokush si dhe per nje pjese te cileve nuk dihet kush jan ēka jane dhe kujt i sherbejne edhe pse mua mund te mos me pelqej mendimi i ndonjerit qe prezentohet me emer dhe mbiemer megjithate une e respektoj mendimin e kundert pasi qe te gjithe nuk mund te mendojme njejte. Sikur te kisha kohe me individet qe prezentohen me emer te plote do te kisha debatuar pa hezitim me kushtin qe mos te fyejn askend sepse fyerjet dhe sharjet nuk na perkasin si gjuhe e ketij shekulli e aq me pak me takojne mua qe perfaqesoj komunen Kacanikut. Kam shum per te shkruar per veten dhe familjen time pasi qe kam kaluar nje rini sa te dhimbeshme po aq edhe te bujshme si dhe krenare. Si 18 vjecare me burgosen per aktivitet kunder shtetit te atehershem “ Jugosllaisė” dhe me privuan nga liria nga 16 mars 1982 deri me 16 mars 1984 vetem dhe vetem se doja te kemi shtet te lir e demokratik e jo per hajni siē shkruajn disa te mjere te cilet marin informacione nga faqet e internetit te Serbise. Me than te drejten as qe kam pas koh me vjedh se menjeher pasi kam kryer klasen e 8 fillore se bashku me vellaun tim te madh kemi dal ne Bikpazar te Shkupit dhe jemi shitur si puntore krahu me qellim qe ti ndihmojme babes tim ne menyre qe sado pak ta perballoj gjendjen ekonomike shume te rende ne ate kohe,ngaese ishim ishim 6 femije dhe nuk ishte e lehte te jetohej ne Shkup.Njekohesisht e ndihmojshmi baben tim ne puntorine e tij qe mirrej me prodhime per dyer,dritare, djepa ,sofra e keshtu me radhe. Me kujtohet nje dit ne mengjes kur kemi dal te shitemi si punetore krahu, ka ardhun nje Maqedon i cili mi ka prek krahet dhe me ka than se jam shum i dobet per lopate ngase isha vetem 14 vjeq, e nga inati vellau im i madh dhe djali i dajes tim Ramiz Dema i kan thene se ne pergjigjemi per ta ne nese nuk mundet me punue mos e paguaj. Pas daljes nga burgu prap kam filluar te punoj si punetore krahu pasi qe baba im ishte largu nga puna dhe ishte i semuar.Ateher edhe jam kujdesur per familjen deri sa jam detyrur te largohem nga Jugosllavia e asaj kohe e qe mos te bie ne burg prap.Ilegalisht se bashku me nje shok timin nga Dibra kemi aritur ne Suedi ku edhe kam fituar azilin dhe me pas edhe shtetesine, sa per njoftim te publikut per ata qe nuk me njohin me 1986 kam shkuar ne SHBA, atje edhe jam martuar nevitin 1987.Ne vitin 1987 jam kthyer ne Suedi pas nje viti 1988 e kam hapur nje piceri te vogel te cilen ne vitin 1990 e kam shitur dhe me von per te punuar me tregti te vogel nga Belgjika per ne Suedi e me pas edhe me tregti me Shqiperine sidomos me vetura sa per te mbajtur familjen. Ne vitin 1992 kam blere nje truall prej 7 ari ne Dures ku i kam edhe familjen e gruas sime, me qellim qe me von te ndertoj nje shtepi per tu kthyer me jetue ne Shqiperi. Qe nga 1992 e deri me 1997 kam jetuar me se shumti ne SHBA ne vitin 1997 se bashku me nje grup shokesh nga te cilet do e veēoja Muarem Dovolanin me te cilin edhe kemi themeluar fondin “Vendlindja Theret” me urdher te Nasim Haredinajt dhe Jashar Saliut. Sa i perket ketij fondi ne kemi qene nje struktur organizative dhe asaj e kemi raportuar. Ata te cilet e kan ndihmuar luften dhe clirimin e vendit mund te shkojn ne arkivet e UCK-se dhe te marrin informacione per kontributet e tyre edhe pse ata qe e kan ndihmuar luften e dijn mire se ku te lypin llogari, me kete dua tju them bashkeatedhetareve te mi qe le te kerkojne llogari aty ku i kan dhen mjetet qofsha edhe une. Dua ti njoftoj ata qe nuk e dine se edhe pse jam themelues i fondit ne SHBA nuk kam grumbulluar mjete kesh pasi qe per ate pune ka patur njerez pergjegjes. Levizjet e mia neper shtete te ndryshme per qeshtje te luftes me pergjegjesin me te madhe e them se nje kohe i kam paguar vet dhe me pas me kan financuar edhe shoket dhe miqet e mi. Per te qen me korekt ata jan Muarem Dovoljani, Veton dhe Agron Binakaj, Selim Berisha nga SHBA ndersa nga Suedia Zulfi Zharku si dhe Besnik Lajqi nga Danimarka, Sigurisht qe per dikend do jet befasuese kur te sheh emrin e ish dhendrit tim Besnikut por, dua te jem shum korrekt se ai ne at kohe ka qen aktiv me aq fuqi sa ka pasur dhe individualisht me ka perkrahur, kurse sa i perket fyerjeve qe ai i adreson ne emrin tim jan shum te ulta dhe nga nje njeri qe pas njezet vjeteve ndahet nga familja e tij per motive te ulta dhe falcifikon te gjitha dokumentat e pasurise qe e kan krijuar se bashku me motren time mund te kuptoni se ē’far njeriu mund te jet ky. Vetem nje fakt dua t’ju prezentoj, Besniku pas lufte ne Kosove ka blere 7 banesa ne Prishtine, nje banes dhe truall ne Dures si dhe ka ndertuar nje hotel siq thot ai me piste per helikopter ne rugove te cilin objekt e kam vizituar. Pasi jane ndare me motren time, aktualisht asgje nuk figuron ne emer te tij ngase vetem studjone kete fakt dhe mund te kuptoni shumēka. Sa i perket borgjit vellau im Zulfiu ja ka kthyer te gjitha borgjet nepermjet vellaut te tij per te cilin posedon dhe dokument me shkrim, dhe ju lutem mos u mirni ju ne kete faqe me keto poshtersira te tij se ndarja nuk ju ka ndodhur per para por kta e ka kapluar harami se i fyen per gjdo dit femijet e tij dhe ish gruan e tij qe mund ti kontaktoni dhe ti pyetni per shantazhet dhe kercnimet qe ua ka bere deri me likuidim. Per kete problem u mundova shum shkurt per hir te se vertetes por kjo nuk eshte as 5% e asaj qka mund te shkruhet ne lidhje me te. Sa I perket aktivitetit ilegal, politik dhe ushtarak dua shum shkurt spese mundeni te kerkoni dhe gjeni biografin time dhe aty e shifni se kush jam dhe ēka kam bere per kombin edhe pse mendoj se nuk kam bere aq sa duhet por me kapacitetet e mia jam munduar bashk me shoke me bere aq sa kemi dite dhe mundur, por te pakten nuk kemi qendruar duarkryq dhe nuk kemi vajtuar si qyqet te cilet sot gjejne lloj lloj justifikimi per tu arsyetuar pse nuk jane angazhuar e siē thon per shkak te ktij apo atij personi. Te nderuar vendas te mi ata qe e kan pas me gjeth mend i kan krye detyrat ne forma te ndryshme por ata qe jan kan te mjere kan ardhe ne Shqiperi dhe jan kthy duke bere propaganda te ndyera ndaj luftes, veten per me u arsyetuar qyqarllekun e vet. Me te tille jam i gatshem qe te debatoj me gjuhen e argumenteve ne q’do kohe pasi qe jam njohes shum i mire i atyre rrethanave pasi qe ne ate kohe kam patur edhe pergjegjesi te caktuara , kete po e them per ata qe me qellim te keq e thone se nuk kam qen ne lufte i njoftoj se ne lufte jam angazhuar nga 22 janari i vitit1998 e deri ne perfundim te luftes ēlirimtare kam qen ne sherbim te saj me gjith potencialin tim, dhe pozitat qe kam patur gjat luftes nuk i kam marrur vet por me jan ngarkuar nga shtabi i pergjitheshum dhe jam munduar ti kryer me nder dhe besnikeri ndaj atedheut. Kjo mund mos ti pelqej dikuj por kjo keshtu ka qene dhe dezinformatat ,fyerjet dhe sharjet qe po i hasi ne kete faqe te internetit mund ti hasesh vetem ne faqet e rjetit serbe e per ironi dhe hipokrizi disa te mjer kete e quajne fjale te lire. Une poashtu nuk pajtohem edhe me at qe mundohen te me mbrojne ne menyre te pa pranuar per mua duke i fyer share dhe shantazhuar njerezit qe shpesheher mund te jen te dezinformuar,por une jam person publik dhe kam disa adresa ku njerezit mund qe te me bejne pyetje direkte dhe ju premtoj se pyetjeve me identitet te verifikuar do tju pergjigjem ateher kur kam kohe, dua dhe nje informate tju jap mbi pasurin time edhe pse kete e kam deklaruar ne Agjencionin anti korupcion.Kam shtepi ne Dures se bashku me vellaun tim,jam duke ndertuar shtepi ne Dushkaj te Kacanikut se bashku me vellezerit e mi pasi qe kam shitur tri shtepia njashtu kam shitur edhe pjesen time te pompes se benxines Shkendia Petrol para tri viteve per te kryer disa borgje dhe per te perforcuar investimet ne fabriken te cilen e kam themeluar se bashku me partnerin tim qe quhet X-FORT me te cilen kemi bere prodhime qe mundemi ti plasojme edhe jasht shtetit per nga cilesia per te gjitha keto jam i gatshem qe te jap llogari para gjdo kujt qe eshte pergjegjes per te kerkuar llogari e ai eshte shteti dhe institucionet e Kosoves e jo individeve pa emer qe ndoshta nuk e dijne se te kujt jan dhe ēka bejne. Per fund do ta lus zotin qe ti fal te pa diturit dhe tua then qafen dashakqijve.Per ate se Radio Kacaniku ka qen prone e imja dua te ju njoftoj se eshte e veret kete medium e kam themeluar bashk me nipin tim por asnjehr nuk kam qen pronare por vetem e kam ndihmuar nipin tim dhe dua te permend se kur eshte djeg objekti i radios i kam ndertuar dy banesa per dy familje te deshmoreve dhe objetin e radios nenkulem. Sa i perket veshjes se femrave ne komune ne vetem po zbatojm kodin dhe veshjen ne institucione publike dhe asgje me teper e jo si shpreht ai zotriu se duhet ta bejme avganistan. Jam i hapur per ju ne keto adresa por gjithnje per ata qe kan identitet dhe qe me seriozitet duan te debatojne nepermjet faqeve te kontrolluara nga njerez me kulture debati e jo nga injorante qe veq lekut, nencmimeve, fyerjeve dhe aranzhmaneve per kompromitim nuk din gje tjeter.
Ju porshendes kesaj radhe te gjitheve siq tha ne nje tubim perkujtimor vajza e kryetarit Sali Bajra i pershendes miqet e babes dhe kundershtaret e babes qe sot jan ketu.
Ju mund te me shkruani ne kol_qorri@hotmail.com si facebock timin si dhe ne imelin tim zyrtar permes web faqes www.komunakacanik.org
Comment:
Pershendetje nga administruesi i faqes Kaēaniku online
Remzi Reka
remzi@scarlet.be
Homepage: not entered   Email: not entered

387. bandi wrote at 13.04.2010 - 15:24 hours
tung megjide si po kalon a je mire te pershendet kadriu nga kopenhaga
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

388. Dikushja wrote at 13.04.2010 - 13:58 hours
qe send te re spo ka ..met vjetra qeshtu bye bye
Homepage: not entered   Email: not entered

389. ww ny ww b wrote at 13.04.2010 - 05:01 hours
oj n kuje hup aka naj sen tre ojo aket me tvetrat ani nebe
Homepage: not entered   Email: not entered

390. fisheku wrote at 13.04.2010 - 02:35 hours
he moj mexhide po shum e menqur je ,po qfar moderatori moj eke fjalen lumja ti per ment e tuaja
Homepage: not entered   Email: not entered

391. njani_NY wrote at 12.04.2010 - 22:34 hours
A ka emėr moderatori oj Mexhide?
Homepage: not entered   Email: not entered

392. Mexhide Kyēyku wrote at 12.04.2010 - 16:52 hours
fishek, ka webafaqe ku tjerėt shkruajnė me fjalor tėndin tė qyfyrtė, po ty mė duket se nuk tė vjen turp si moderator i kėsaj faqe tė thyesh normat qė vet iu ke betuar nė kėtė libėr lexueshish.

Nuk kam fjalė!
Homepage: not entered   Email: not entered

393. Mexhide Kyēyku wrote at 12.04.2010 - 07:51 hours
fishek, ke fat qė tė lejon gruaja yte fjalorin e tillė.

Mė mirė me mut i largoj krejt fansat nga unė, se do fjalė qė janė ruski harasho.
As Seda e as Hajrushi mos tu mbese merak, se krejt era mut ka me e shtrua asfalti prej Suedie, e deri nė Mburojė.
Si nėnat tona qė kallzojshin si i kanė lye fytyrat me lloq, qė tė ruhen prej xhandarėve shkije kur kanė marrė udhė.

Po, ama me hashhash nuk mirrem unė.
Homepage: not entered   Email: not entered

394. fisheku wrote at 12.04.2010 - 06:25 hours
Pershendetje te nderuar Kacanikas,Mexhide ,Pafika apo ke si ke,eshte mire qe ti mos te kapesh per murrallin tim ,sepse te them te drejten edhe nuk du qe tkam pun me njerz sikur ti,andaj mos e zin ne goj fishekun,se po ta shkrumoj najkah,po merru me ato filozofit tuaja qe e bane vehten hor..se jo neve,se pak po te duket ketu neket faqe,por po filozofon edhe neper faqe tjera tu shit men,por edhe njiher po e them ,,se dhelpres ju kish kall bishti,oj mexhide ,pafiqka,por edhe nji her te lutem mos u ferko as nga murralli i Fishekut,as ngai Luanit,as nga i Arsimit,e Burimit,se qe besa po u forkove,kurr nuk ke per ta nxjerr ma at hu ,,tung
Homepage: not entered   Email: not entered

395. burimi wrote at 11.04.2010 - 23:47 hours
Oj mexhide-pafika: 'drejtesia e botes'

Pėrgjigju ne keto pyetjet, qė vetė i ke nxitė:

...Nė muaj bashkė me familje i marrim me siguri gati 5000 euro.(citat:m.k)

Jane keto ndihma sociale prej shtetit suedez apo si i fiton!?
...Nė ndėrtimtari, gastronomi, nė rrugė apo si!?
Ti nėse mblidhen tė gjitha; sa mijra euro i ke marrė deri mė tash ndihma sociale prej shtetit suedez: kur ishe azil e deri kur ke filluar punėn tėnde!

Pėrgjigju...
Nėse jo kėtu, para zotit do tė pėrgjigjesh!

P.S Veq leje M**in se e shtrove udhen: Suedi - Kaēanik.
Homepage: not entered   Email: not entered

396. Mexhide Kyēyku wrote at 11.04.2010 - 23:01 hours
"trimor" kah e ke gruan, andej i ke dajtė, apo?
Nėse unė e Zizi i kemi dajtė me njė katun, nuk do me thėnė se edhe unė e ti duhet me u bė miqasi me njė trevė qė rugovistat hiq nuk e kanė merak...

Sa shansa, e sa fansa i kam refuzuar, nuk e di???!!!
Nė pus tė zhabave ku e kam kismetin.

Homepage: not entered   Email: not entered

397. Mexhide Kyēyku wrote at 11.04.2010 - 20:43 hours
Luhan, apo Luan, Arsimi, Burimi, Fisheki janė njė...
Sa as ty e kam vėshtirė tė tė besoj, se kush je.
Po kėto nofkat tjera qė janė vet i 40-ti i njoh edhe nuk koritem si i shaj.

Pėrshėndetje pėr lexuesit e kėsaj faqe!
Homepage: not entered   Email: not entered

398. Kaqanikuu wrote at 11.04.2010 - 01:44 hours
O hani Bashk o Kaqanikli e Mos Na Koritniii se Motra e Vellezer Jemi mpuq E Qetesohuniiiiiiiiii Biitteeeeeeeee
Homepage: not entered   Email: not entered

399. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 11.04.2010 - 01:40 hours
Bashkvendas te nderuar ndiej obligim dhe dhimbje per te gjith ata qe ran ne lufte per clirimin e atedheut,i pash do kritika qe un ne menyre te terthoret i injorrova viktimat e luftes ne Kacanik, jo perkundrazi cdo viktim me besoni ne shpirte me ka dhimt kuptohet ne Kacanik ata qe i kam njoft personalisht kan qen shum te renda por edhe ata qe nuk i kam njofte me dhimbje te shpirtit i kam perjetuar, por un i perkujtova shoket e luftes qe ishim se bashku ne Koshare, kerkoj ndjes per viktimat e Kacanikut qe nuk i perkujtova se nuk kam hy ne interrnet prej asaj dite se un e pata ndermend qe tju shpreh ngushllimet e mija edhe viktimave ne Kacanik me 9 prill.
Abdullah Tafili nga Gjermania
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

400. Fatmiri wrote at 11.04.2010 - 00:03 hours
O alban edhe une nuk i du ekipet e spanjes por jo vetem ekipet por asgja te spanjes nuk i dua per shkak se spanja jo qe nuk pe njef kosoven por po eshte edhe kunder pavarsise keshtu qe edhe une e bojkotoj spanjen dhe i beje apel te gjithe shqiptarve me e bojkotue
spanjen.
Homepage: not entered   Email: not entered

401. albani wrote at 10.04.2010 - 20:35 hours
nuk edi o band se kam qen ne prishtine te dashnorja kaloni bukur tash po eshofim futballin te rrapi
Homepage: not entered   Email: not entered

402. bandi wrote at 10.04.2010 - 20:31 hours
a ka lujt sotlepenci
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

403. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 20:29 hours
oh lepenci ma kalli zemren po cac kan kapacitet mire asht sivjet barcelone nuk asht spanje po asht cataloni o alban kqyrem veres kur te shkoj me flamur te kosoves ne barcelone
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

404. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 20:19 hours
si duket situata uqetesu shume mire ju pershendes te gjitheve kalofshi nje vikend te mire shijoni jeten se ajo asht shum e shkurte ju pershendet kadri dogani
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

405. albani wrote at 10.04.2010 - 20:17 hours
po po mir e kie o band flasim pak per sport lepenci ashte katestrof vetem humb sharri ashte ma i mir se lepenci ne tabel saj perket barcelones-dhe realit nuk i du kto ekipe se spanja nuk po e njef kosoven keshtuqe po e sabotoj
Homepage: not entered   Email: not entered

406. albani wrote at 10.04.2010 - 20:11 hours
po bandi e vertet ashte qe ti i ke rre shkijet ne shterpc dhese po te besoj skam nevoj qe ta pys bojadinin sepse enjof shum mir edhe me djalin e mixhes tend lulzimin i cili banon ne malme te suedise kam qen me ta ne uck ne pashtrik ka qene shum guximtar ju pershendes nga kaqaniku
Homepage: not entered   Email: not entered

407. kadi dogani wrote at 10.04.2010 - 20:10 hours
o hamid o vlla ska burre ma te mire se ky besniku krejt dynjajes i ka ndihmu vallai po pizzeria e besnikut ka punu veq per humanitet kta nuk ban me ja humb
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

408. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 20:07 hours
o tung hamid si je mor burre ktu e kam jumnien e tearces ne kopenhage te pershendes
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

409. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 20:03 hours
o burim o alban po hajt te folim pak sport bre vlla se menzi jam tu prit barca me lujt e me pa baben messi qysh do t ja theje bardakt realit
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

410. hamidi wrote at 10.04.2010 - 20:03 hours
po e vertet ashte bandi qe ky ish dhandri i xhabirit qe e paska mashtrue xhabiri nuk e pasna dit qe e paska mashtrue ashte nga peja dhe ashte shum burri i mir por se edhe ne lufte ka qene sa kam informata une per ket pejanin tfala band nga hamidi tearc-tetove
Homepage: not entered   Email: not entered

411. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:59 hours
une po ti ju frikesohesha dikujt do e mshefsha e mailin ne vitin 1989 ju pergjigja shkijeve ne shterpce edh e rrafta 5 kur ta shofash bojadin doganin shko e pyete po ta jap fjalen se ai nuk te rrene une mblodha per uck ne per 3 ore 1milion marka bashke me mustaf kadriun per drenice po patriotizem kuj nuk i shita e as pozite nuk kerkova po ndejta ktu ne danimarke
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

412. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 19:54 hours
O "Burim", si nuk po tė vjen marre si tė shaj!
I pash do fotografi tė mira nė fb nga Kjani Dema dhe ishin shumė tė bukura.

Pėrshėndetje vėndasė!
Homepage: not entered   Email: not entered

413. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:53 hours
o alban ni gja e di per siguri kurr ne jete nuk jam frigue pyeti ata njerez qe me kan njoft dhe me njofin une xhabirin e njof prej ne suedi o alltan ty burim te pershendes leje megjiden se kaka hidhnu keq falja se gyrbeti na ka ba krejtve te quditshem
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

414. alban wrote at 10.04.2010 - 19:46 hours
o band mos i jep llogari as arsim policit as xhabir se askushi nuk jane kto dy se krejt kaqaniku i njef keshtuqe mos e mbroj edhe hajde ti ne kaqanik e mos tanin per keto hajna
Homepage: not entered   Email: not entered

415. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:45 hours
po a edhe mu po do me me sha ha po ne qofte se te kenaq atehere me shaj edhe mua po po tham se me disa njerez duhet te perdoret diplomacia e ne ket rast ti nuk po e perdor edhe nje gje tjeter njerezit jane xheloze por ata faktikisht nuk e dine se ne kemi humbur jetet tona ketu vetem per nje jete te mire qe kurr nuk e gjetem
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

416. burimi wrote at 10.04.2010 - 19:43 hours
oj mexhide pafika,
Une nuk ha Mut, se ti krejt e ke hanger, qe nja 4 apo 5 vjet sa sillesh poshte e nalte, napėr internet. Sa herė ka dalė fjala MUT prej gojės tane, veq ne internet... me siguri asfalt shtrohet deri ne Kaēanik.
Dija hallin vetit oj malėsore, se suedia njeri nuk te bane. Pse tė ka dhanė ndihma edhe mundėsi pėr punė ti po ajo ije nė krye.
...Bishtat e gatė edhe Llapqintė. Ato me siguri ala i ki nėn vetėdije.

P.S Kadri Dogani tė pėrshėndes.
...Veq deshta zonjushės mexhide me ja kujtue pak realitetin. Slen kanė pa sha duke ja fillue prej mixhallarve te vet. Kur tvet si do! Po kjo as vetin se do!

Ne rregull asht. E dimė qysh asht jashtė!
...Shkurt e shqip Muthane. Ku ska njeri vlerė hiq. As Mexhidja po ajo se sheh kėta.
...Ni njeri i meēėm thojke: dallimi nė mes kazmės e kacisė ėshtė se ne gurbet paguhet, e te na JO.
Homepage: not entered   Email: not entered

417. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 19:38 hours
Kadri, ka ndokush nga kėtu qė e dijnė si e shkruaj unė opinionin tim nė gjuhėn suedeze, sa rrallėkush do mirrte guximin pėr kėtė.

Meqė e di se je 3 vjet mė i ri se unė, ke kujdes.
Se mezi qė pres me tė sha edhe ty...
Homepage: not entered   Email: not entered

418. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:35 hours
e ti megjide moter shum fjalorin e keq e paske perdore pak diplomacine ne qofte se je motra e nysretit
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

419. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:32 hours
edhe nje gje krejt paret e botes i kisha dhene veq me qene ne kacanik e di se vone asht tashti po mos e lakmoni gyrbetin se kurr ma imire se kacaniku nuk asht ktu diell kurre nuk shef kshtu qe shijojeni atje ju pershendes krejtve
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

420. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 19:28 hours
O burim, nuk i kemi faj ne shtetit suedez qė ka ndihma sociale kur kemi ardhur ne azilantė.
Tani mė duket se janė procedura tjera dhe ata qė marrin lejėn e qėndrimit nuk marrin mė ndihma sociale, po duhet punuar me njė farė bruto parashė.
Edhe kjo metodė ėshtė mė e mirė.
Nuk ėshtė kėtu faqja tė diskutojė rregullin shoqėror suedez, sepse unė kam faqe qė janė nė gjuhėn suedeze dhe atje mund tė diskutoj.
Edhe jam anėtare e njė partie suedeze dhe po desha opinionin tim e shfaqi atje, se ti je mut pėr mua.

Jo kėtu.
Kėtu disktoj politikė kombėtare.
Pėr kėtė tė them mos ha mut dhe secila gjė nė vėndin e vet.
Unė nuk e kam pa Kosovėn shumė vite se nuk kam bėrė dallavere dhe si e vetme me tė ardhurat e mija i kam qėndruar shtetit suedez nė shėrbim.
Kėto shko shitja atyre shipecave qė vizitojnė Kosovėn nga 2 herė nė vjet me ndihma sociale, jo mua.

Edhe mos ha mut!
Homepage: not entered   Email: not entered

421. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:28 hours
o burim pse bre burre po e gjykon krejt megjiden po na krejt ktu nuk punojme une po punoj qe 18 vite po kurgj su ba tash ndoshta ktu i merr ndoshta 5000 euro po vakllao 6000 i pagun qeshtu asht sistemi
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

422. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:23 hours
jo ti arsim po edhe xhabiri vet me ardh sun ta ka friku kadri doganin bandin po une nu jam per ta gjyku ate ate do ta gjykoje historia po ne cofte se jane te verteta te gjitha kto po pasi ky paska ba e vjedh qonu more e nderrone fuqija krejt i ban cka po po pritni ju jeni tu jetu atje jo une une dola qe ne1989 vone per mua eshte
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

423. burimi wrote at 10.04.2010 - 19:18 hours
Oj mexhide-pafika: 'drejtesia e botes'

Pėrgjigju ne keto pyetjet, qė vetė i ke nxitė:

...Nė muaj bashkė me familje i marrin me siguri gati 5000 euro.(citat:m.k)
Jane keto ndihma sociale prej shtetit suedez apo si i fiton!?
...Nė ndėrtimtari, gastronomi, nė rrugė apo si!?
Ti nėse mblidhen tė gjitha; sa mijra euro i ke marrė deri mė tash ndihma sociale prej shtetit suedez: kur ishe azil e deri kur ke filluar punėn tėnde!

Pėrgjigju...
Nėse jo kėtu, para zotit do tė pėrgjigjesh!
Homepage: not entered   Email: not entered

424. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:18 hours
edhe nje gje per hir te raealitetit qe ky besniki ish dhandrri ixhabirit ka qene vet ne lufte dhe ka kontribuar me qindra mija marka ne at kohe askush nuk mundet me ja mohu se patriot pejan asht hallal o kofte
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

425. polici i vertet wrote at 10.04.2010 - 19:17 hours
pse be po shkrun ti arsim ne emer te policise gjeja se ti je police ne kaqanik ti nuk je fare police une vet jam ne polici dhe ti mos e keqperdor ket faqe mbasi qe je ti qe punon ne polici me emrin ARSIM tregoje vendin se ku gjindesh une vij per 15 min te takoj tye desh te rrapi desh te titaniku apo te palermo e mos i frikeso njerzit per te mos me mujt meu shpreh siq deshirojne njerzit tung shihemi nrast se do
Homepage: not entered   Email: not entered

426. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 19:15 hours
O Arsim, unė e ha bukėn hallall, edhe nuk e shkeli buburrecin, andaj frikėn nuk ia kam askujt.
Pashė, apo mbret, nuk e kam nė mėnd me u bė nė jetė, e njeri me plotėkuptimin e fjalės dua tė mbetem.
Tė jem nė shėrbim tė atyre qė kanė mė sė shumti nevojė nė kėtė botė.
Njeriu, pėr njeriun.

Qorrin nuk po e shaj, po herė serbisht, herė suedisht duhet me i shajt, ata qė nuk e zbatojnė drejtėsinė dhe pėrgjegjėsinė qė kanė marrė.
Homepage: not entered   Email: not entered

427. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:12 hours
ti arsim fjalt e mdhoja i paske zotni mos ju kerceno njerezve se nuk sht e mire per shendet
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

428. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:10 hours
po kacaniklit po rrijne te perqam o alban nuk jane si perpara shka me juv ba
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

429. arsimi wrote at 10.04.2010 - 19:09 hours
oj megjide mos shkruaj keq per qorrin se kur te vish ne kaqanik ke meu arrestue nga une vet arsimi
Homepage: not entered   Email: not entered

430. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:08 hours
nje gje asht e sigurt vetem realiteti ate duhet me shiku
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

431. albani wrote at 10.04.2010 - 19:07 hours
mir ekie band se e vertet ashte qe rrugen e ka shtrue ne kaqanik por se shum be band ka vjedh ketu ne kaqanik plus a eshef qe paska mashtrue njerz edhe ne danimark dhe suedi
Homepage: not entered   Email: not entered

432. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 19:05 hours
Tė nderuar bashkvėndasė!

A ka kush ndonjė ide, si ta ndihmojmė vėndlindjen?
Unė do tė shpėrngulem afėr nėnės sime, edhe e kam nė plan tė bėj njė shoqatė pėr t'u ardhė nė ndihmė shqiptarve qė janė pa tė afėrmė dhe u nevojitet ndihma pėr tė bartur mobilje, pėr mirėmbajten e banesave tė pleqve qė janė pa mbiqyrje dhe sidomos femrave tė vetme.

Me fjalor tė tillė siq e kam unė, kam me u rrasė nė shumė shoqata shqiptare dhe kam me i sha, se pos lluksit personal, ēka bėjnė pėr popull.
Edhe nėpėr shoqata, kam me u thanė, mos hani mut kėtyre kulubeve tė natės, po me vyjt pėr atdhe, se shkijet po punojshin pėr vehte, e shqiptarėt punojnė per shkije.
Homepage: not entered   Email: not entered

433. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:03 hours
o n burg ska bir nane qe mundet me shti se e kam dansk pasin po edhe te drejten ka veti e ai arsimi le te vijen tek une e ta provoje te pershendes
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

434. albani wrote at 10.04.2010 - 19:02 hours
oj megjide mos u ba nervoz me te tjeret e tash po ja kris kadrise se asgje ste tha mir e ka kadria mos fol serbisht se ti je patriote
Homepage: not entered   Email: not entered

435. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 19:00 hours
ndoshta hajn po me garanci por asfaltin jav shtroj ne kacanik kurkush nuk e beri 60 vjet ai e beri dikush vodhi por kurr nuk beri per kacanik kurrgje keshtu qe shikoni rrotull pak nuk po e mbroj por po shkruaj realitetin e realiteti ashtky te dashur kacanikli zgjohuni nga GJUMI SE KA ARDH KOHA
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

436. behgjeti wrote at 10.04.2010 - 18:59 hours
o band aje mir qka ka te re ne danimark he mos shkruj per xhabirin se nje qfare arsim polici po te kontrollojke dhe pastaj te shti ne burg kur te shkojsh ne kaqanik ani edhe emrin e paske shkrue o trime be tash te she arsim polici tfala kaqaniklive ne kopenhagen
Homepage: not entered   Email: not entered

437. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:53 hours
Kadri pastroje ti fjalorin tėnd, mjafton.
Edhe shuj, se nuk marr vesh qė tė kam akraba.
Homepage: not entered   Email: not entered

438. zekirijai wrote at 10.04.2010 - 18:53 hours
megjide motra e baxhanakit tim te lutna mos shkruaj per mua sepse ti nuk edi se kush e ka rrogen ma te madhe une apo baxha vellai i yt andaj ti fol vetem per veti se une i kam punet mamir se vellau i yt dhe mamir se ti une punoj dhe skam ndihma sociali te shkrujta ty sepse ti thave se nesreti i ka punet mamir se zeka andaj po te pergjegjem boll mir i kam punet une mamir se fisheku dhe arsim polici i cili i kontrollon njerzit se qka po shkrujne kunder qorrit tash veres vij dhe takohemi o arsim shpijuni
Homepage: not entered   Email: not entered

439. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 18:50 hours
edhe nje gje per xhabirin bere cka ka bere ai do te jape nje dite pergjegjesi por nje gje asht e sigurt askush nuk ka bere per kacanikun sa ka bere ai duhet me ja pranue edhe pse nuk me pka pelqyer kurre se une e njoh prej ne suedi
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

440. kadri dogani wrote at 10.04.2010 - 18:46 hours
tung kacanik jam shume i befasum me kete fjalor qe u perdorka sot ne facen tuaj po edhe serbisht u shkruaka bravo ju pershendet bandi kopenhage o edhe nje gje xhabiri i ka shume te holla besnikut jam shume i sigurt
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

441. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:45 hours
Burim, ti je mutaja, se unė shkruaj pėr tė mirėn e popullit, e ti shkruan me mrecė...
Qė nga fisheku ke mrecė, po ska gjė, unė shkrova se mua shkrua, jo pse ti mė nxite mua.
Sa tė shkoja pėr qejfi ty me atė fakultetin tėnd tė Kumrovcit.

Homepage: not entered   Email: not entered

442. Burimi wrote at 10.04.2010 - 18:40 hours
mexhide,
keshtu ik luto fukaraja
...te preki ntel e spo bane!
Si dhelpna. Ju kall bishti u kall krejt dunjaja
Homepage: not entered   Email: not entered

443. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:38 hours
Ej, ika se ju jeni mėsuar me Sedėn e Hajrushin me bė hajgare nėpėr ēarshi, edhe ju duket vetja se jeni patriota.
E qė bėn Serbia hajgare me agallėkun e juaj, pse Stambolli digjet dhe ju kruekurva kriheni, juve aq ju bėn...
Homepage: not entered   Email: not entered

444. Burimi wrote at 10.04.2010 - 18:36 hours
mexhide,
kėtu shihet intelekti juaj i kufizuar. Unė nuk tė tham ha M..., se ti vetė me gojėn tande po e shkruan. Merrė botėn nė gojė...pėrgjigju pyetjeve tė mėposhtme - ti 'drejtėsia e botės'!
Homepage: not entered   Email: not entered

445. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:34 hours
druzhe keco ne moj ta jedesh govna!
Homepage: not entered   Email: not entered

446. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:32 hours
Burim, mos ha mut edhe ti, a more vesh, se ty krejt bota ndihma sociale tė duken.
Mjaft, edhe mos fillozofo e mos i vė tjerėt nė pikėpyetje, edhe tu ikėsh pyetjeve qė tė bėhen ty.


Homepage: not entered   Email: not entered

447. trimi wrote at 10.04.2010 - 18:32 hours
a ki fisheki qenka me te vertet pis dhe ti megjide mir qe paske shkrue qe ky qenka tinxak i keq dhe shtis i kompjuterave leje more rahat agen halit se burri i mir ashte o fishek pisi
Homepage: not entered   Email: not entered

448. Burimi wrote at 10.04.2010 - 18:30 hours
...Nė muaj bashkė me familje i marrin me siguri gati 5000 euro.
Jane keto ndihma sociale prej shtetit suedez apo si i fiton!?
...Nė ndėrtimtari, gastronomi, nė rrugė apo si!?
Ti nėse mblidhen tė gjitha; sa mijra euro i ke marrė deri mė tash ndihma sociale prej shtetit suedez: kur ishe azil e deri kur ke filluar punėn tėnde!
Homepage: not entered   Email: not entered

449. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:27 hours
Unė vėllanė tim nuk po e quaj patriot, e mė ta quaj, Halit Lokun.
MUT MOS HANI!
Homepage: not entered   Email: not entered

450. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:23 hours
Ej, mos hani mut tashti me u marr me Halit Lokat, se kush ka qenė mutiot.
Homepage: not entered   Email: not entered

451. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 18:21 hours
Burim, ai ėshtė bėrė pasanik, nė krahasim me familjen time, sepse vij nga njė familje e varfėr.
E di se farė kam shkruar, po vėllau im ka njė jetė tė siguruar dhe ėshtė mė sė miri nga ne.
Nė muaj bashkė me familje i marrin me siguri gati 5000 euro.
Mė mirė se Zekirja Gashi qė ėshtė mė herėt se ne nė Suedi, i ka punėt vėllau im, edhe mė mirė se krejt baxhanakėt e tij, sepse kurrė motrave dhe nėnės nuk ia ka dhėnė asnjė cent sevap.
Edhe unė kam mė pak borxhe se vėllau im me shokė, se ruhem qė jam femėr, edhe mė duhet tė i ruhem marres, se borxhet nuk t'i fal kush...
E ti farė pune punon Burim, mė trego?
Homepage: not entered   Email: not entered

452. lubeteni wrote at 10.04.2010 - 18:15 hours
fisheki po te pergjigjna se alit loku nuk ka qen me udben si kishe shkrue se nuk po e njifshe fare lokt kan qen dhe jane patriota se tij pe dishe mire se kaqaniku e kan edhehequr kaqanikun edhe sot e udheheqin po ti fishek e paske fitu azilin dikun po ala te vjeka hera zorraghi
Homepage: not entered   Email: not entered

453. Burimi wrote at 10.04.2010 - 18:12 hours
...Unė vėllanė tim e kam drejtuar me ekonomi, e kam bėrė pasanik nė Suedi,...(citat prej mexhides)
Me ēfarė pune!?
...Une me fakultet ne Suedi, e nuk jam bėrė pasanik; Po ti!?
Homepage: not entered   Email: not entered

454. hasani wrote at 10.04.2010 - 17:31 hours
ha qka me ka shti per te qeshur nga ky arsim polici nrast se ashte polic turp per kaqanikun se qfare police paska nje citat po ta shkruaj ty dhe se lezoje shum here per ta kuptuar sepse qenke i meqem shum ne suedi dhe ne danimark kur nje gazetar ka shkrujt keq per fejen islame ketu kane reaguar shume musliman dhe shume te tjere kane dergue peticione qeverise per fyrje te cilet gazetari suedez dhe ai danez i kane fye fejen myslimane ja se qfare pergjegje kane marre po te tregoj edhe ata nga qeverit suedeze dhe daneze ketu ashte vend demokratik dhe se ne nuk mundemi mi pengue ato te cilet shkrujne kunder fejes dhe asgje nuk ashte ber ne fund kane marr pergjegje asgje edhe ata shtet e ti shkrun pallavra me marr masa te ato te cilet mendojne ndrushe shko more mamir pi qaj te nerkushi apo nrast se nuk je nga kaqaniku shko ne katund
Homepage: not entered   Email: not entered

455. lori wrote at 10.04.2010 - 17:10 hours
ha ha ha arsim cia be kur e kie ndermend mi zbulue ato persona qe nuk e pelqejne xhabir.zharkun e pastaj mi burgos po kshyre more punet e tua dhe se mos u perzi ne baqe te huaj po ju si polic kosove nuk jeni tu mujt mi za hajnat qe vjedhin nga 100 kg droge e po do ti mi za njerzit te cilet kane te drejt meu shpreh sipas deshires shikoji more tarzan punet e tua merri qaty 200 euro e mos ja baj gajlen xhabir-zharkun se ai ka pare boll
Homepage: not entered   Email: not entered

456. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 16:17 hours
EdiTi, pėrshėndetje tė veēantė edhe ty, po unė shkruaj me krenari se nė familjen time nuk jemi as tė lshumjes sė nuseve, e as tė nalmės.
Martesa ėshtė e shenjtė dhe atė e respektojmė nga ana jonė.
Nėse na ze taksirati me fajin e atyre qė nuk dinė me u bė rehat, taksirati iu kthehet atyre qė i bien tė mirės me shkelm.
Tashti, unė edhe nė tė drejtėn time, edhe me mbajtė zi pėr padrejtėsitė e huaja, nuk e kam nė mėnd.

Po ama tė ruhem qė taksirati tė mos e zė familjen time, e kam pėr detyrė.
Homepage: not entered   Email: not entered

457. EdiTi wrote at 10.04.2010 - 15:24 hours
citat: IP 1246 IRU SS13 kjo IP eshte Private ...
prej kurit paskan dalė kėto IP adresa
...Zbulim epokal

...Pėrshėndetje e veēantė pėr Mexhiden!
Homepage: not entered   Email: not entered

458. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 15:17 hours
Besnik, nuk tė njoh, por pėr fat kėtė e kemi dėgjuar edhe nė masmedia.
Ky ėshtė turpi i turpit dhe i vjen erė mafie.
Xhabiri ka pasė, por edhe ka para bile sa tė mos i ketė borxh dhėndėrrit, apo ish-dhėndėrrit.

Unė e kam motrėn time tė madhe nė shtėpinė time dhe ka shumė nė Kaēanik qė ma ndėrsejnė vėllanė tim me ma qitė motrėn prej shpije.
Sikur hallkut po iu dhimka vėllau im mė shumė se neve.

Unė vėllanė tim e kam drejtuar me ekonomi, e kam bėrė pasanik nė Suedi, bile as nėnėn time plaka nuk ia kam lėnė telashe se kujdesem vet pėr tė, andaj hallku le t'i shikojnė punėt e veta, se nuk i dinė punėt e huaja.

Pėr vėllanė jemi mėrzitur ne motrat kur e kemi pasur nė burg,(e jo hallku), i kemi dėshiruar tė mirat e tija dhe tashmė ky i ka.
Ėshtė mirė, si zotni.

Nga kjo arsye mė ka ra shpesh tė ia ndali turrin vėllaut tė mos e shoh nė marre atje ku hallku tė thonė:
Hajt mashallah!
Homepage: not entered   Email: not entered

459. hetemi wrote at 10.04.2010 - 15:13 hours
o ti zotri arsimi nrast se po do me dit se kush jam ajde te rrapi o mut jam vet merre edhe qorrin nrast se do se ti je shpijun i qorrit
Homepage: not entered   Email: not entered

460. besniku wrote at 10.04.2010 - 15:09 hours
megjide nuk due qe te mirrem me ket hajn por se ka pasur fat qe se kam takuar qorrin kur ka qen ne suedi dhe ne norvegji por do ti vjen edhe ketij koha borxh mi ka kur e kan kindapue qorrin nrast se te kujtohet kurr nuk mi ka dhane kalo mir dhe se mos u merr me ket bandit-hajn
Homepage: not entered   Email: not entered

461. besniku wrote at 10.04.2010 - 14:57 hours
megjide nuk te njof tye mirpo kam ndegjuar per ty dhe qe vellai yt nesreti e ka shok xhabirin edi keta fort mir ti megjide mendoj qe ti edi di ket pune mamir qe me ka borgj ky hajn sepse besoj qe ti me njef une ju pergjegja atijme emrin fisheku i cili shkruhan se gjeja nuk e njofim ne xhabirin tung megjide nga kopenhaga
Homepage: not entered   Email: not entered

462. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 14:41 hours
Besnik, nuk e di si tė ka borxh ty Xhabiri, po unė vėllanė tim nuk e lė me pasė borxh tek dhėndėrri.
Jo, pėr mua, po as pėr motrat e mija.
Me mikun ha, pi rri, pazarllėk, mos bėn, kanė thėnė pleqtė.

Vėllau im tashmė ėshtė bėrė gati si Xhabiri me punė tė tilla, po kush po e vet atė.
Vėllaut tim ia kam siguruar unė motra jetėn e tij mė mirė se motrat e mija nė Kaēanik, edhe nėse ēohet vėllau im peshė, edhe u bėn zullum motrave tė mija atje, veq kryet e vet ka me hėngėr.
Se unė e kam pru nė Suedi dhe e kam shpėtuar nga vdekja e Milloshit, disa herė.
Po nėse i vjen exheli, edhe bėn turr kah vdekja, prej exheli nuk ka ku ikė njeriu, se populli thot, ruaju telyxhės.

Unė motra e kam pru nė Suedu, e kam martuar, e kam bė shpi e plang, e jo hallku.
Eh, pėr llukse e salltanate tjera vėllau im, le tė kurseje pak nė gyrbet, edhe i bėn tė tėrat.
Edhe janė motrat e mija ato qė e kanė la e shpėrla kur ka kenė i vogėl, e kanė kėnduar se do e martojna, e jo hallku.
Motrat e kėndojnė vėllanė, se do e martojnė, e jo kojshia.
Xhabiri nėse nuk ka mėnduar sė pari pėr motrėn e tij si po ia bėn sherrin me borxhe, ai ėshtė njeriu mė i pagdhendur dhe mė i poshtėr qė ka Kaēaniku.
Lirisht dėrgojani direkt nė imellin e tij kėto qė po shkruaj.
Edhe vėllaut tim, dėrgojani.

Edhe nėse je ndarė me motrėn e Xhabirit, se pėr Xhabirin ėshtė hije e rėndė tė i ketė borxhe dhėndėrrit, apo ish-dhėndėrrit, se me ta lėshuar dikush motrėn prej mėndjemadhėsie.
Homepage: not entered   Email: not entered

463. besniku wrote at 10.04.2010 - 14:22 hours
une po te pergjegjem ty me emrin fisheku qe thua gjeja se nuk edi se kush ashte xhabir-zharku ja une po te tregoj se kush ashte sepse ti nuk e njef mamir se une ja une po te tregoj se si enjof une jam ish dhandri ixhabir-zharkut nga danimarka mirpo ma nuk jam sepse jam ndare nga motra e tij nuk dua qe te kem pun me xhabir hajnin mua personalisht me ka borxh shum euro dhe se kurr nuk mi ka kthye une ja kam dhane keto pare borxh per ti kthyer mirpo ky kurr nuk mi ka kthye ja kam dhane gjeja se e kan kindapue kta mirpo gjithe kishte qene genjeshter edhe per ket shkak jam ndare nga femijet e mi vetem e vetem per mos me pas pun me mashtrus dhe sikur ky hajn e ti mos shkruaj se nuk e njof une nrast se nuk ashte kjo e vertet se qka po shkruaj une vertetoje e mos fol ti pa ushall ne emer te tij
Homepage: not entered   Email: not entered

464. luftari wrote at 10.04.2010 - 14:10 hours
mirdita kaqanikpershendetje te gjitheve sot kur hun ne ket faqe me ra ne sy nje gje qe sme pelqeu fare andaj vendosa qe edhe une ti bashkangjitem ketij personi me emrin ARSIm policit zotri arsim edi qe ne kohen e milloshit kemi pas kesi njerz sikur ti po me vjen keq ta ceki me emer po ja edhe pe ceki udbashi halit loku i laj patriotat ne polici dhe pastaj u arrestojshin kurse ti sa me duket e paske ndermend ti lajmerojsh ato te cilet mendojne ndryshe ejo sikur ti pra keshtu laj mas pari te kryetari e pastaj ne polici ti sa me duket qenke shpijun i xhabir zharkut
Homepage: not entered   Email: not entered

465. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 13:51 hours
Mė duhet tė them kėtė, se nėse do tė detyrohesha tė zgjedhnja nė politikė, nė mes dy alternativave tė dobėta, se cili ėshtė mė i pėrshtatshėm si kryetar pėr Kaēanikun, Xhabir Zharkun apo Tahir Ēakėn, unė do e zgjidhnja Xhabir Zharkun.

Jo pse Xhabir Zharku ka mė pa mėkate ndaj detyrės sė tij tė kryetarit, por Tahir Ēakės nuk i shkon kryetarllėku edhe mė hiq.
Andaj, mė duhet tė rri shtrembėt dhe tė flasi drejtė kėtu...
Homepage: not entered   Email: not entered

466. kjania wrote at 10.04.2010 - 12:07 hours
mirdita pershendetje per gjithe kaqanikun o ARSIM polici mir e ka ku zotriu me emrin bujar mos fut thika ne komjuter sepse kjo ashte edrejta etij te shruje kurse ti ashte e drejta e jote me e vleresue a ashte mir apo keq saj perket qe ti po shkruan me emrin fisheku mos thuaj kurr qe le ti thojne ne sy xhabirit nrast se guxojne sepse jo ma shum se 4 muaj kryetari i AAK zotri TAHIR-QAKA I KA THANE NE TV QE KU XHABIR .ZHARKU NUK KA QEN NE UCK DHE SE NE FUND TE LUFTES KA HYR NE KAQANIK I TI THUE SE SGUXON ASKUSH MI THANE POR AJE TI NE DIJENI PER KET SE QKA I KA THANE KURSE TYE ARSIM PO TE THAM MOS U NDJERS TI ZBULOJSH NJERZIT ME KOMJUTER POR SE I KE NE KAQANIK O POLIC ARSIMI ZINI QKA PO PRIT PARA KREJT POPULLIT I KA THANE QE TI JE HAJN NE TV E TI THUA DO TA ZBULOJ SE KUSH DO SHKRUN NE FUND JA UNE PO TE THAM SE KUSH I KA THANE QE ASHTE HAJN NASER-KUKA TE RRAPI JAM KA PI KAFE HAJDE O MUT KATUNARI2080
Homepage: not entered   Email: not entered

467. besi wrote at 10.04.2010 - 11:45 hours
miremengjezi te gjitheve si jeni o zotri me emrin fisheku ti qe po del patriot siq po shifet qenke nga begraca apo biqeci tash trimori e saj perket patriotizmit mos shit men se edhe kaqaniku ka pas luftar ne uck ja une po te tregoj tye se kush ka qen komandant i kaqanikut sepse po do me dite vetem nje a FADIL-QAKA QKA KA QEN AKA QEN KAQANIKLI APO PRISHTINALI E LEJI PALLAVRAT QE NUK KA PAS GJEJA KAQANIKU KOMANDANTA PLOT APO DO ALO ME TE SHKRUJT SE QENKE I MEQEM KUR KA QEN KAQANIKU ME KOMANDANTA TI KE QEN NE MAL PER DRU DHE ME LOP
Homepage: not entered   Email: not entered

468. beki wrote at 10.04.2010 - 11:26 hours
mirdita i pergjegjem ketij zotriut qe thote qe e di se kush ashte duke shkrujtur keq per xhabir zharkun dhe se kur te vjen ne kosove do ta zbulomi ne kufi dhe do ta kapin dhe do ta arrestojmi mir po ja bajshe be zotri arsimi por se ti qenke spiun i kryetarin aje ti polic qe i mbron popullin apo polic se qka bajne njerzit neper komjutera por mbasi qe je aq i afte mi zbulue njerzit zbuloji dhe mos fol jam me ket nien e cila thote qe adressen ip vetem cia e di ejo ti o zotri qdo njeri ka drejt meu shpreh mendimin e vet e ti po do qe tja ndalojsh njerzeve se qka shrujna mbasi qe ashte i mir per ty zhabir -zharku andaj pse ty po te djeg le tavlersoje populli mirpo ti qenke marksist-leninist dhe sps i serbise dhe asgje tjeter ti nuk edo fare qorrin por vetem je fallso arsim polici
Homepage: not entered   Email: not entered

469. nita wrote at 10.04.2010 - 10:56 hours
zoti arsim ,a keni ndegjuar ndonjeher per lirin e te shprehurit ti,kjo eshte e mrojtur me ligje nderkomtare per ndryshe ne qoft se e perdorni ju venin e punes per ta ndaluar ate ateher do te jesh ti ai qe do te ket pasoja.e ne qofse keni mesuar te lexoni ip adresat mos mendoni se dini gje prap dituria juaj ne ket lami vazhdon te jet zero.ajo eshte vetem ip adres e kurgjo ma shum.
Homepage: not entered   Email: not entered

470. Mexhide Kyēyku wrote at 10.04.2010 - 10:12 hours
fishek, ti je armiku numėr njė i Xhabir Zharkut dhe cytesh qė tė tjerėt tė shkrujnė kundėr tij, edhepse vet del kinse avokat i rrejshėm nė mbrojtje tė tij.


Xhabiri e ka gruan e tij dhe mua nuk mė shkon mėndja se secilin burrė qė njoh me duhet t'i kėrkoj mejdan nė shtrat.
Andaj me bindje se kush je, tė them pa e vrarė ndėrgjegjen:
Mos ha shumė!
Homepage: not entered   Email: not entered

471. fisheku wrote at 10.04.2010 - 06:42 hours
Pershendetje,plotesisht edhe un jam mety Arsim,se te them te drejten,ktu nket faqe kurr ske me pa asgje tjeter perpos ofendime,qe i bahen fshatareve ,dhe Zoteri ,Xhabir Zharkut,edhe pse kta fare nuk edin se kush eshte Xhabiri,edhe pse Xhabiri per ta eshte AG.Andaj dhelperes ju kish pas kall bishti e thojke u kall dynjaja.e ktyre juv ka kall bishti,sepse nuk kan asnji njeri qe mund ti dali zot komunes,por kta jan veq njerz te kafeneve e rrugeve andaj skan qfar te bejne tjeter veq te marrin neper goj.dISA THOJN JO ESHTE HAJN jo andej jo kendej,e bajagi shiten si patriot me za,po le te del nji bir i nanes e le te tregon vetem nji emer e hiq ma shum te ndonji Personi qe ishte sepaku njifar udheheqesi ne luft e lere ma per ndonji Komandant qe ka pas kacaniku,por mos ti marrin shembuj ata qe ishin nga Katundet,apo pse more patriota hapni gojn ketu neper faqe shkarravitese e merrni ngoj Xhabirin ,kur ju ekeni perqdo dit qaty po merrni pak guxim e thuni sy me sy,,e jo se skeni prapanic,ose ta marrim shembull ketfar Bujari qe paska hanger diqka me posht,pse more flet ne korriz te tjetr kujt a vetem qe ske botha,po trego qe je vet kacanikas po nuk guxon te tregohesh i vertet,pa aj pra ti numrona atafar deshmoret apo trimat qe thu ti,se po nadel bukur nji i menqur,apo kjofar E VEJA mexhide hamami,qe shet men andej kendej,ti me tvertet mexhide ke qef te kesh pun me ZHABIR ZHARKUN por qeshte ajo me ekeqja qe ai sta rras ty ,edhe pse ti ke qef,po ma mir leni keto kopallat e juve,e merrnu me naj pun tjeter se tybe npast met gja nkacanik jo se as gomar nuk keni mjaft e me shku e me marr dru ne mal,e lene XHABIRIN se ai u kan edhe prap ka mu kan ZOT PER JUVE
Homepage: not entered   Email: not entered

472. Arsimi wrote at 09.04.2010 - 23:15 hours
asllani,atdhetari,besimi,hetemi,besi,flamuri, bujari.Keta emra jane i njeti person dhe shkruaj nga IP 1246 IRU SS13 kjo IP eshte Private dhe shume let eshte me dit kush eshte kz person.keta IP do ia dergoj Kryetarit Zharku dhe do te dorzoj ne shtab tė policisė sė Kosovės ngase e kam obligim sepse punoj si polic dhe besoj se do te bashkpunojm me policine e vendit nga vijne keta shkrime sepse ky eshte krim kompjuterik dhe paraqet rrezik per sigurine e pergjitheshme.Nese keni ndonje argumet per ke do edhe per kryetarin mund ta paraqiteni ne polici e jo te shantazhoni qytetarin ose kur te vjeni ne Kosove qe ne Kufi do te kapeni dhe do te pergjigjeni per keta shkrime.
Homepage: not entered   Email: 0ce3a

473. Agim wrote at 09.04.2010 - 22:49 hours
Ti qe shkruan si atdhetari mos tu ka ngatrru me Tradhtari.Fillimisht ka qen mir te mesohesh me shkru e pastaj te vlersosh nje njeri i cili ka marr mandatin nga qytetarėt e Kaēanikut dhe ka qen komandant brigade nese di me vlersu ate ēka do te thot komandat brigade i UĒK sė.
Njerzit si ju nuk din sen pos urretjės dhe intrigės dhe ata tė cilet shkruajn me emra te ndryeshem e qe mund te jen i njeti person jan me siguri nga ata qe iu kan prish strofullat e ndertuara nga Millosheviqi me bandat e tij
Homepage: not entered   Email: not entered

474. atdhetari wrote at 09.04.2010 - 21:26 hours
valla mir ja ki ba be flora te lumte se na kane lodh sot duke fol per xhabir hajnin fol qik pak per jete qka ka te re ne kaqanik ejo me fol vetem per hajna tung nga franca-lion
Homepage: Available, please click   Email: atdhetari

475. flora wrote at 09.04.2010 - 21:22 hours
kuje ni o kaqanikli ajeni mir fol be pak per dashuri mos mani vetem politik se na keni lodhur tung
Homepage: Available, please click   Email: flora

476. Mexhide Kyēyku wrote at 09.04.2010 - 20:11 hours
Po Besim, tani mė kujtoheshe nga Zvicra...
Homepage: not entered   Email: not entered

477. besimi wrote at 09.04.2010 - 19:46 hours
oj megjide a edi se ku e kam shtepijen te teqja mbasi qe po do me dite edhe mbiemrin tim tung nga teqja e madhe e biemrin qelloje ti 6d56
Homepage: Available, please click   Email: besimi

478. asllani wrote at 09.04.2010 - 19:37 hours
ti qe po e mbron xhabir-zharkun edhe ti qenke hajn sikur ky mos te ngele hatri po pi qaj rrusi e mos fol kur nuk e njef ket hajdut te shkupit se krejt shkupi e njef se qka ka ber ky ne shkup tung nga gazi baba
Homepage: Available, please click   Email: asllani

479. Mexhide Kyēyku wrote at 09.04.2010 - 16:28 hours
Besim, a na tregon edhe mbiemrin tėnd, se mė duket qė po tė njoh nga Guri i Shpuar e tek Ura e Konakut
Homepage: not entered   Email: not entered

480. luftari@live.se wrote at 09.04.2010 - 16:05 hours
ju lutemi mos e shani XHABIR-ZHARKUN seky ashte ne kaqanik se nuk ka frik prej as kujt tung
Homepage: Available, please click   Email: luftari

481. hetemi wrote at 09.04.2010 - 15:49 hours
o trima mos u mirrni me ket hajn se edhe ne e njofmi ne kaqanik por qka me ba nuk po ka tjere me ja ze vendin me pas pas tjere ma te mir nuk i kishte ardh rendi qorrit por nuk kemi te mirit kane shkue dida ne prishtine disa ne gyrbet e keshtu me rradh hajt mos u bani merak se se shpejti ka me hyr ne biruck prej EULEXIT tung kaloni mir e mos u mirrni me ket bandit
Homepage: Available, please click   Email: hatemi[AT]hotmail.com

482. besimi wrote at 09.04.2010 - 15:42 hours
oj megjide nuk te shkrujta ty qe ti e shajte xhabir-zharkun por se vetem thash qe ta vertetoj se a ka qen ne suedi mirpo e vertet qenka e teke fundit mos u frikeso moj patriote se askush nuk ashte ky hajn
Homepage: Available, please click   Email: besi

483. flamuri wrote at 09.04.2010 - 15:33 hours
ha ha ha siq ndegjove ne tv klan kosova XHABIR-ZHARKU ja paska ndalue grave qe ne komun aty ku ponojne motrat tona qe te mos veshin fustana por vetem pantollona apo farmerka ha ha ha hajde qorr trimi hajde se nuk ke faj ti por kaqaniklit por ti more zotri ske faj sepse je nga shkupi nga gazi BABA dhe se po do qe edhe ne kaqanik te veshin me pantollona sikurse ne avganistan brravo trim be se nane lujtem ishe more fondementalist vetem kjo na ka mungue kuku per kaqanikun se kush ashte duke e udheheq
Homepage: Available, please click   Email: flamuri

484. Mexhide Kyēyku wrote at 09.04.2010 - 15:09 hours
O Besi, edhe nga familja ime Kyēyku, nuk janė tė gjithė tė mirė, e disa edhe nėse kanė qenė tė mirė, sot nuk jane tė mirė, sepse koha ua ka prishur karakterin, e tė tillėt me karakter tė prishur tė tyre, ia prishin hijen familjes.

Unė nuk po shkruaj kundėr Xhabir Zharkut, tė mos keqkuptohem, por shkrova se ai ishte nė Suedi jo larg kohė dhe nė e takofsha nė Suedi, beli do i ndėrroj do fjalė me tė, se kaēanikasit i shaj mė lehtė se ata nga trojet tjera.

Kjo mundėsi ndoshta do mė jipet nė tė ardhmen.
Homepage: not entered   Email: not entered

485. besi wrote at 09.04.2010 - 14:54 hours
flm shum zonja apo zonjusha KYQYKUsiq je nuk po edi por nuk ashte me randesi se qka je zonje apo zonjush KYQYKU ju jeni me te vertet patriote e qmuar e drejte dhe se familja kyqyku gjithmon ka dhane per kaqanik e sot del nje qfare XHABIR ZHARKU dhe shet pallavra kaqaniklive se qka ka ber per kaqanik ne e njofim mir por se ato te cilet nuk e njofin i mbyti krejt ky hajn dhe se populli nuk po mbushet mend dhe prap po ja jep voten ketij hajni tfala nga kaqaniku zonja migjide
Homepage: Available, please click   Email: besi

486. bujari wrote at 09.04.2010 - 14:43 hours
tungat-jeta juve kaqanikli si jeni be burra sepse kaqaniku gjithmon ka dhane deshmor dhe se kjo ashte vertetue edhe me 9 prill te vitit 99 une jam antoni nga SHBA mbasi qe kam shoke nga NJU JORKU TE KAQANIKUT EDHE UNE I BASHKANGJITEM KESAJ DITE TE DHIMJES DHE KRENARISE PER JU LAVDI DESHMOREVE SAJ PERKET KETIJ PERSONI ME EMRIN XHABIR- ZHARKU UNE E NJOF SHUM MIR E VERTET ASHTE QE KY SHPESH KA MLEDH DOLLAR NE NJU-JORK POR KURR NUK EDI SE KU I KA DERGUA KETO DOLLAR SA ME DUKET KAM NDEGJUAR QE KY KISHTE NDERTUE HOTEL NE DURRES NRAST SE ASHTE E VERTET KJO TURP PER TA ME RESPEKT NGA NJU-JORKI
Homepage: Available, please click   Email: bujari

487. Mexhide Kyēyku wrote at 09.04.2010 - 14:38 hours
O Besi, para dy jave Xhabiri ėshtė takuar me vėllanė tim nė Suedi dhe nuk e di farė kanė bėrė nė mes vehte.
Po, ama nė i takova Xhabirin dhe vėllanė tim bashkė, me i sha tė dy po, se po.
Hiq mos u bėj merak.

Edhe me ua kallzua do sharte kombėtare tė Vaso Pashė Shkodranit.

Veq motra, nėna e gra mos shani, se ato nuk i kanė faj meshkujve.
Homepage: not entered   Email: not entered

488. besi wrote at 09.04.2010 - 14:11 hours
mirdita kaqanikli ju pershendes te gjitheve qka ka te re ne kaqanik edi qe sot ashte 11 vjetori i deshmoreve dhe civileve te rane ne kaqanik une jam nje nga antaret e familjes te cilen e kam humbur ne 9 prill vitit 1999 ne mahallen e rakoc por sot kjo dite quhet rruga e deshmoreve te liris por se qka ti bajsh jetes duhet me qen i forte - nuk pata deshire qe sot te shkruaj per asnjerin por per ti kujtuar te afermit tone japo po duhet me ja dhane pergjegjen ketij zotriut me emrin luftari edhe pse nuk po e njof XHABIR-ZHARKU ti nuk e njef mir dhe se nuk ka qene fare ne uqk por vetem ka mashtrue njerz neper suedi dhe amerik ka mbledh pore dhe ne fund nuk ja ka dhane uqk por se i ka mshef dhe kur ka mbarue lufta i ka hedh ne siperfaqe sepse ku person kur nuk ka punuar ne suedi dhe ne amerik siq thot ky ne fund ne korriz te deshmoreve ky ashte bere kryetar plus u knaq duke vjedh qytetaret kaqanikas shkon per pushime ne norvegji dhe ne suedi nga nje muaj qfare kryetari ashte ky nrast se nuk ashte kjo e vertet se qka po shkruaj le ta pyesim zotri qorrin se ku ka qene para 2 jave gati nje muaj per pushime apo i ka sjedh paret ne norvegji mi mshef xhabir zharku kurr nuk ka qen uck por vetem ka vjedh dhe i ka mashtrue popullin kaqanikas sepse nuk e njofin hisorin e keti banditi
Homepage: Available, please click   Email: besi

489. luftari wrote at 09.04.2010 - 13:27 hours
sot me 9 prill mbasi qe ashte kjo faqe per kaqanikli une ketyreve ju shpreh qe te behen te forte dhe se deshmoren kurr nuk vdesin por se perkujtohen gjithmon per jete ata te cilet lavderohen sikur se gjeja kane qen uqk dhe deshirojne te tregojne se kan qen ne uqk mamir ashte qe te mos flasin se ai i cili ka qen uck ashte xhabir-zharku i cili prej suedie ka ardh dhe ju ka ba kryetar e ju anderroni akoma ne gjermani tung
Homepage: Available, please click   Email: not entered

490. LULZIM wrote at 09.04.2010 - 12:42 hours
SOT U MBUSHEN 11 VITE KUR NE FUSHEN E BETEJES RANE SHUME DESHMOR TE LIRIS POR EDHE SHUME CIVIL TE PAFAJSHEM DUKE I MBROJTUR ATDHEUN.KETO DESHMOR NUK VDESIN KURR KETO JANE NE MESIN E TE GJALLEVE E KETO JANE ATO YE CILEN NE SOT E GEZOJME ANDAJ JUVE FAMILJARE DESHMORE DHE JUVE QE HUMBET MA TE AFERTE TUAJ MOS U MERZITNI DHE SE UNE LULZIMI E NDAJ DHIMBJEN ME JU ME RESPEKT NGA LULZIM-DOGANI PREJ MALMES TE SUEDISE.LAVDI DESHMOREVE TE KOMBIT PERSHENDETJE
Homepage: Available, please click   Email: luigjdogani[AT]live.se

491. clirimtari wrote at 09.04.2010 - 11:47 hours
Lavdi deshmorve dhe marirve qe ran me 09 prill ne kaqanik Familjete e tyre jen krenare me bite dhe bijate qoft i lete dheu mbi varre te gjallete kujdes per ta
Homepage: not entered   Email: not entered

492. une wrote at 09.04.2010 - 11:45 hours
po po
Homepage: not entered   Email: sydnejy[AT]hotmail.com

493. sevi shehu wrote at 08.04.2010 - 12:12 hours
Mirmengjesi kaēanik :D :D
Homepage: not entered   Email: not entered

494. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 07.04.2010 - 18:37 hours
Miredita qe ne fillim i shprehu ngushllime familjes se Abush Lokut qe ka ra per token e Kosoves si dhe te gjitha familjet e bashkeluftetareve qe kan ra ne betejen e Koshares si dhe bashkeluftetaret tjere qe e kan perjetuar ket betej posaqerisht i pershendes Kacanikasit pasi qe kjo faqe eshte e Kacanikaseve se pari e pershendes djalin e Ejup Brrutit, djalin e Rexhep Kokes, djalin e Ferid Rakes, djalin e Rexhep Gules te cilet jan bashkeluftetaret e mi nga Kacaniku keto pershendetje ua bej ne perkujtimin e 9 Prillit pra me rastin e sulmit te betejes se Koshares te vitit 1999.
Ju pershendet nga zemra Abdullah Tafili nga gjermania
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

495. Dikushja wrote at 07.04.2010 - 17:44 hours
heheh mos u rrokni ju lutem .;
Homepage: not entered   Email: not entered

496. njani wrote at 07.04.2010 - 11:21 hours
oti,w w une nuk po perzihem ne punet e kurkujna por vetem thash qe une pe kuptoj e nese ty ta merr menja per diqka tjeter gabim e ke,me te vertet ti po perzihesh ne punet e mija nuk e di me qfar qellimi e ke e sa per qysh me bjen mue mos ta nin tye shokit.
Homepage: not entered   Email: not entered

497. w w ww wrote at 07.04.2010 - 06:59 hours
oj n sa ore e ki lark ajroportin e au... se mbe me prit 7or ne austri tung
Homepage: not entered   Email: not entered

498. w w wrote at 07.04.2010 - 06:54 hours
oti njani kqyr punen tane emos tanin a ekupton ase kupton e mosu perzi ne punt te huja se ma mir tbe
Homepage: not entered   Email: not entered

499. Dikushja wrote at 06.04.2010 - 18:31 hours
perkthema pra =p
Homepage: not entered   Email: not entered

500. Udhėtari wrote at 06.04.2010 - 13:50 hours
Pėrshendetje te nderuar lexues te kesaj faqe,ka kohe qe s,kma shkruar dhe e kam ndier veten me mire,eshte mire qe te "kthejme"faqet dhe te vazhdojme me dialoge apo debate te mirfillta e jo me sharje,
une kisha pas deshire qe te debatohet me shume per ceshtjen e Punesimit te qytetareve(te gjithe banoreve edhe me rrethine) te KAQANIKUT,
ju pershendes,
jepna me te miren ,une edhe ju mundemi,falendroj edhe administratorin qe nganjhere nderhyn,por edhe sharjet jane pjese e dialogut se na e kemi ne gjak vlla,just joke ,pa ofendime pa sharje,pa injorime ,vetem me argumente.....;)
Homepage: not entered   Email: not entered

501. njani wrote at 06.04.2010 - 10:12 hours
une krejt pe kuptoj
Homepage: not entered   Email: not entered

502. Dikushja wrote at 05.04.2010 - 23:02 hours
shkruj me mir se asgje nuk po kuptoj ;)
Homepage: not entered   Email: not entered

503. familje bajra wrote at 05.04.2010 - 17:08 hours
ngushllime familjes lika per prindin dhe migjen dhe vellaun e halil likes dhe femijve hasani dhe vlasnit etjer dhe motrat ju shpreh ngushllime me nderim e respekte gazmend sali bajra
Homepage: not entered   Email: not entered

504. w bwbnyw wrote at 05.04.2010 - 06:15 hours
a bash qa jo nebe sikur tkum pa mas mrami asikur kur je kan e vaqel e dkum d.... e d.... deri ne v.... tung tepershendes dhe mbetesh epershendetur nka un per qi..... ani nebe
Homepage: not entered   Email: not entered

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

© 1999 - 2020 by Jens Schauer. All rights reserved.
The free guestbook from ComSite is available here !

Bookmark this page: Save to del.icio.us Digg This! Reddit It Share on Facebook Submit To Propeller Furl This Fark It Add to Yahoo MyWeb2 Add to Technorati Favorites! Seed This Twit This! Add to Windows Live favorites Add to ma.gnolia Add to Ask Add to Backflip Add to Blinklist Add to Blogmarks Add to Diigo Add to Bluedot Add to FeedMeLinks Add to Kaboodle Add to Link A Gogo Add to LinkedIn Add to Mister Wong Add to Mixx Add to Multiply Add to Netvouz Add to Segnalo Add to Slashdot Add to Spurl Add to Yardbarker Add to StumbleUpon Add to Webnews Add to Linkarena Add to Icio Add to Linksilo Add to your Browser Favorites