Back to Homepage!Mirėsevini te libri i miqve i faqes Kaēaniku online
8777 Entries
Your Name: Your message:
Your Homepage:
Your Email:
Security-Code:   Please enter the security code to the left!
 

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
253. sami kercolli wrote at 01.05.2010 - 00:56 hours
mirdita e kerkoj :
Alban Salihu (orenndreqsi ka punur te Pasari e ka pasa Banesen me Blerim shehun jan kan shok
Homepage: Available, please click   Email: kercolli[AT]hotmail.de

254. guri wrote at 30.04.2010 - 23:16 hours
valla naj ka ftof qaj qorri bre qa u ba me juve qe pe doni qaq shum kaqanikun ku met qa nuk erdhet per pos aga dull
Homepage: Available, please click   Email: kaqanik

255. guri wrote at 30.04.2010 - 23:10 hours
valla naj ka ba dardh kakiqke qaj qorri bre kaqanikli qaj pe dojke kaqanikun se jo na
Homepage: Available, please click   Email: kaqanik

256. kalaja wrote at 30.04.2010 - 23:07 hours
qa bat bre a jeni mir valla naj ka ftof qorri sot hallall i qoft se valla nime legjend e gjall ish qaj bre burra po kush ja ka inati i cofshin knojst e i metshin pulat vejushka
Homepage: Available, please click   Email: kosov

257. faruki wrote at 30.04.2010 - 23:03 hours
o vllazen shqiptar si jeni a jeni mir po me vjen qudi me juve po qfar kryetari doni bre po kryetar ma te mir skishi qa me lyp bre a e pat qa bani per 100 vjetorin e idriz seferit jav hjeshoj kaqanikun naj la surin qel te tanve valla trim se jo shaka legjend e gjall aj ish qasi trima i vyn kosoves
Homepage: Available, please click   Email: kosov

258. Remzi Reka wrote at 27.04.2010 - 23:43 hours
I nderuari vizitore me nofken "Xhabir Zharku" ,
prap po te drejtohem me nofke per shkake se ne liber te vizitoreve emrin Xh.ZH. mund ta shkruan ēdokush qe dine te shkruaje shqip , arsyeja e vetme pse kam kerkuar qe te konfirmosh E-mailin ka qene qe mos ta perdori me nofken " Xhabir Zharku ", dhe te di se me kend jam duke debatuar .
Ne postimin tende ( Xhabir Zharku wrote at 26.04.2010 - 18:14 hours ) shkruan : "I nderuar Remzi letren ce me keni adresuar me 15 prill jau kam kthyer por nuk di nese eshte ber ndonje gabim teknik dhe nuk ju ka ardhur " , eshte e mundur ( por veshtire per tu besuar !) , posta elektronike funkcionon njejte sikurse posta klasike ( me te vetmin dallim qe posta elektronike eshte falas dhe me e shpejte ). Dergohet, dhe nese adresa eshte gabim atehere kthehet ne menyr automatike dhe te informon qe adresa e pranuesit eshte gabim , ose mundesia tjeter eshte qe keni harruar te shtypni pullen " DERGO" ( SEND) ska rendesi , tash posa ta postoj kete shkrim do ta dergoj edhe njeher nga keto adresa : remzireka@gmail.com , remzireka@hotmail.com , rema64@yahoo.com ( web mail ) si dhe remzi@scarlet.be remzi.reka@telenet.be ( Outlook Express ) besoj qe njera do te funksionoj !.Ne fleten ku i kam permbledhur te gjitha shkrimet( http://home.scarlet.be/~rr198015/ip.htm) , ju mund ti konfirrmoni se cilat postime jane me te vertet te Xh.ZH dhe mbyllen te gjitha debatet reth autoresis se shkrimeve ,apo postimeve te cilat jan bere ne emer tend dhe ky "muhabet" merr fund.
Nuk do te ndalem shume ne komentimin e letres tende te fundit edhe pse nuk e kisha te qarte se qka nenkuptone me shprehjen : " ju jeni pak ma shum se dinak " , por gjithesesi do te ndalem pak te dyshimi i juaj se kto postime eshte duke i bere nje "Gasrterbajtere" ,dhe pikerisht dyshimin tend e bazon ne perdorimin e shprehjes " fondi per sherbime dhe mallra... te komunes " , zoteri po te ishim ne nje kafiteri duke bashkbiseduar une sigurisht se nuk do ta kisha perdor kete shprehje , por shprehjen e vjeter "reprezentacion" ( nese nuk gaboj kshtu u thirrke ky fonde me heret ) por jemi duke komunikuar publikisht dhe po duhet me i zgjedh pak fjalet .
Po te klikosh ne rubriken " Kronika e Kaēanikut " ( p.sh. fondi pźr sherbime dhe mallra per vitin 2008 ishte 477,087 euro ose 14.5% e buxhetit total te komunes ) ne te cilen mund te gjinden te gjitha lajmet lokale duke perfshi edhe aktivitetet e kryetarit te Kaēanikut te cilat mirren nga Koha Ditore dhe pastaj ripublikohen nga une ,mund te gjesh se paku njeqind here kete shprehje , pra shprehja " fondi per sherbime dhe mallra " zotni nuk eshte fare shprehje qe vetem ju ne Kaēanik e keni degjuar , fakti qe nje numer i madhe i "Gasterbajterve" punojme me lopate dhe kazme nuk te jep te drejten te mendosh se ne jemi me te paditur dhe me te painformuar se ju.
Po e perfundoj kete leter me nje falenderim paraprak per dergesen e E-mailit konfirmues reth identitetit tende
Me nderime
Remzi Reka
Belgjike
Homepage: not entered   Email: not entered

259. Udhėtari wrote at 27.04.2010 - 17:04 hours
Pershendetje njerez....
Remo mire ke bere qe ke shpjegu more lal keto gjana ,ama shume ngat zemres e keni marre more burre,po lere se keto jane veq muhabete te kota,se s,ka kush menen me u "vra "e pre me kesi llafe,ti e di qe n,kaqanik gojen krejt t,shame e lavdata e kane ,e kur vjen puna n,veper krejt e ikin bithen,...se jemi "agallare"...
edhe lereni faqen te ec ashtu siq ka qene ne fillim,dhe mos u merrni me paragjykime,ose mshele burre kete faqe ose leri njerzit te shprehin ,nuk eshteme rendesi a shkrun BRED PITI apo ANGELINA JOLIE ketu,edhe Xh.Zharku S,KA PERSE TE MIRRET SI NDONJE SPIDERMAN KETU ,nese nuk eshte e vertete autorsia e tij ,atehere le ta mban me shnet ai qe thirret ne emrin e tij,po nese eshte e kunderta atehere Kryetarit POS "AKADEMISE USHTARAKE "QE E KA I DUHET EDHE AKADEMIA E BONTONIT!!!
leni njerzit le te knaqen ne kete faqe dhe le ta gjejne veten,...
p.s. edhe unejam njeri nder ata qe shkruj me nofke,nuk e bej pse friksohem nga vetja dhe te tjeret ,po se ky lloj komunikimi eshte asisoji qe s,te jep garanci dh 'ispat" kurre dhe natyrisht qe ua jep te drejten te zgjedhni ose nickname ose real name....
mos u mirrni me shume gjana te kota,dhe me nje qe e quajne anglezet "FOOLISH PROUDY"...
krejt boten ka kesi faqe "virtuale"...ti e ke sprovu veteh ,hallall ,ke mundesu qe KAQANIKASIT KUDO QE JANE TE BASHKOHEN KETU ,po qe njerzit e kane keqperdor per shantazhe dhe per gjera tjera ti s,je fajtor,ke perkrahjen time ...just do it...;)
Homepage: not entered   Email: not entered

260. Irfan Beca wrote at 27.04.2010 - 17:02 hours
Po zr Kryetar nė atė kohė kur ti ke shkruar unė kam qenė kompetent pėr fshirjen dhe kontrollin e kėsaj faqeje "Hobi".Pra kam qenė vetėm unė. Mos pėrziej hiq kėtu Remziun.
E unė spjegimet ti kam dhėnė 2 herė si nė atė private dhe atė nė kėtė faqe dhe nuk kan mjaftuar. Njė spjegim e bėri edhe Fisnik Zharku se sa vėshtirė ėshtė qė tė indetifikohet njė shkruars nė njė faqe elektronike.
A ti vazhdo me debate (ndesh ato politike, apo cfare te don) se une nė korrik e kam plan qė tė vij nė Kacanik ku ti mundesh edhe tė planifikosh gjykimin nė atė kohė se aty jam ose mbylle kėtė debat tė kotė qe mė sė paku ty tė takon pėr hir tė titullit qė ke.
Ose ose mos shfrytėzo fijėn e kashtės pėr reklama vetaniake apo ato partiake tė i bėsh nėmėnyrėn mė perfide siq ke filluar.
Tė pėrshėndet Irfan Beqa.
Homepage: not entered   Email: not entered

261. Kaēanik-i-Bashkuar wrote at 27.04.2010 - 10:11 hours
qka o mor burr kjo puna e kaqanikut qe i ka kto probleme dhe kto ndasi ner vete ne vend se me u ba bashk me me hec perpara me kqyr qysh me u zhvillu ne ende mirremi me gjerat feminore te cilat i perkasin brezit 20 vjet me heret e ne ne vend se me i varru ato gjera i riaktualizojm tuj mendu qe jemi dikush apo po bejm diqka me kete e ne realitet kurgja nuk jemi tu ba vetem krahaso Kaqanikun me qytetet tjera lirisht mujm me thene se per nja 5 vjet jemi mbrapa tyre si ekonomikisht ashtu edhe ne anen arsimore e kulturore, e kryetari yn le te mirret me problemet e rinis qe sillen e sillen rreth humneres qe heret a von do te bien ne te sepse nuk kan me qka mu mirr kaqanik se nuk ka kurrfar mundesie per me u realizue kto gjera nejse ajo qe deshta me thene eshte leni kto ndasi po te hecim bashk para qe te na ken lakmi ashtu si na kan pas ne kohet e hershme Kaqanikut dhe qe eshte e njohur per bashkimin e popullit ne rastet kur nevojitet
Homepage: not entered   Email: not entered

262. familja bajra wrote at 27.04.2010 - 08:57 hours
ju lutem ti ndalni keto gjerat ne shkrimet se faji gjithmone eshte jetim .ju pershendes gjitheve, zoti kryetar mirru me ate qe ke premtuar qe dote bejsh per qytetaret ekaqanikut.ju bashke me pdk ekaqanikut mendoje ke pune shume e me shume se temirresh me keto shkrime .te pershendes me respekte gazmend sali bajra
Homepage: not entered   Email: not entered

263. Fisnik Zharku wrote at 27.04.2010 - 02:22 hours
I nderuari remzi

konsideroj se une dhe ti jemi kuptuar po edhe lexuesit te faleminderoj per shpjegimet dhe e kuptoj natyuren e Teknologjis informative pajtohem edhe me ata qe nuk i kuptojme gjerat ne Informatike i kuptoj shqetesimet e te gjithve mos u bej merak nuk me ke sjell telashe punen time e beje me vullnet nuk pritojm shpjegimi eshte obligim moral faleminderit qe mbajte premtimin
Te uroj pune te mbare e suklsese ty Fanit dhe krejtve ,edhe Gazin se idhnohet hahahahahahha

Me rrespekt ju pershendes jam i gatshem gjdo here per skjarim dhe nihme
FISI Elita IT
Homepage: Available, please click   Email: not entered

264. imer wrote at 27.04.2010 - 00:16 hours
po ju pershendes juv kretve vendasve te mi kacanikas e pash qe njani pas ka shkru per futboll qe ta organizojm ne mergimtaret bashk me remziun edhe krytarin ton
zotin gjabir zharku eq sa do pak ta organizomi qe edhe femit
ta ton
le ta shohin se edhe kacanik osht kanqsi teshkosh kshtu qe organizoni
dhe leni data qe na konvenon gjithve mergimtave po e kacanikasve se ashe edhe koha epushimve ateje kacanik leni fjalt po veproni se na edhen pushimet ju pershendes gjithve kacaniklive tug
Homepage: not entered   Email: imergizza[AT]hotmil.com

265. musa wrote at 26.04.2010 - 22:50 hours
oj legjend e gjall si je a po lodhesh qa do te punohet ne kaqanik se ne ket ven duhet me jav qel syt me gisht njerzve e per me pa qe koka punu ma se shumti cili kryetar punoj ma shum folni o vllazen tung se nuk pasna nerva me hy ne ket faqe e pasni ba bajat po me vjen keq pi remzi rekes qe me kto qe bajn blla blla kokan ka i shkojn nerva edhe ati po qoi ne rrot se kryetar ma te mir skemi pas
Homepage: Available, please click   Email: ka rakoci

266. Remzi Reka wrote at 26.04.2010 - 21:38 hours
Miredita Fisnik ,
te premtova qe posa te kthehem ne shtepi do te pergjigjem me gjeresisht dhe kte edhe po e beje( edhe pse enda nuk kam ngrene buke dhe nuk jam pastrue !).

Per fillim edhe njeher te kerkoj falje per telashet qe ti paskam bere , nuk ka qene qellimi im me te bere telashe as ty as dikujt tjeter .

Nuk po pretendoj ta paraqese vetin si ndonje "eksperte" te informatikes sepse jam i bindun qe ti je shume me i aftesuar se une ne kete lemi sepse ka pese vjet qe punoj si elektricist , beje instalimin dhe programimin e sistemeve te Domotikes ( sqarim Wikipedia Link: http://en.wikipedia.org/wiki/Domotic ) , dhe nuk jam shume ne rrjedha te informatikes.
Ne kursin e shkurte te informatikes qe e kam vijue ne vitin 2000 ky "mesuesi" ne Belgjik m'ka mesue qe ekzistojne dy lloj IP ( nr.te kompjuterit ) ,njera eshte IP statike( qe nuk ndryshon) dhe tjetra eshte dinamike (dmth e ndryshueshme ), per te kjartesue me shume psh ne vitin 1999 kur e kam instalue une internetin ne shtepi e kam pas IP statike per shkak se nuk ka pas numer kaq te madh te perdoruesve te internetit por tash edhe ne Belgjik dhe vende tjera "provajderat " ju japin IP dinamike ashtu sikurse edhe ju ne Kosov ( te ndryshueshme dmth sa here qe te hapet PC ndryshon edhe numri i IP ) .

Fisnik , nuk do te debatojme tash me terme te informatikes ( PPOE,PROXY,WLAN etj ) sepse kjo leter eshte publike dhe shumica e lexuesve nuk i kuptojne kto terme, mund ti pedorim kur te vij me pushime ne Kaēanik ( do te pijme nga nje ēaj se u ban shume kafe, ha,ha,ha pak hajgare nuk na ban zarar ...) e ndoshta edhe mesoj diēka me shume nga ti ne lemin e informatikes .
Nese e lexon me vemendje letren time time krejte ne fund do ta verejsh qe e kam postue origjinalin ( The entry was entered from the Host with the IP: 82.114.68.146 ) , ndoshta kliente tuaj nuk e kuptojne ēka don te thot fjala "HOST" por ne dy e kuptojme .
Deri ne momentin qe ti u lajmrove une nuk e kam dite qe postimet jan duke u bere nga Kaēaniku ,por e kam vrejte qe jan duke u derguar nga " Provajderi " KUJTESA NETWORK" e cila nuk e dije sa klienta i ka ?,rethi ka qene shume i madh ndoshta nje milion por ti me paraqitjen tende e ngushtove kete rreth ne 150 kliente .

Sidoēofte per mos me zgjat me shume , qellimi im nuk ka qen qe te zbuloj se prej ciles "mahall" jan dergue shkrimet ne faqe por i kam permbledh te gjitha ne nje flet te vetme ne menyr qe lexuesit te ken nje pasqyr me te kjarte rreth letres qe e botova une ( po ti lexojne vizitoret shkrimet me shume vemendje ato do te konludojne vet se a jan te shkruara nga nje person apo me shume persona !)
Dhe krejt per fund edhe njeher te kerkoj falje per telashet qe te jan bere apo mund te behen, dhe sinqerisht po me vjen keq per ty ,sepse gjithmon kam pas nje konsiderat shume te madhe per ty, sepse je nje raste i rralle qe shume njerze duhet te te marrin shembull se si edhe ne Kosove-Kaēanik mund te punosh dhe te ngrisesh mireqenjen tende dhe familjes pa e patur dikend te afert ne politik.
Te uroj shume suksse
Rema
P.S.
IP i kam bere publike per te ndale paraqitjet e personave NN me emra te tjeterkujt e qe mund t'i keqperdorin per arsye te panjohura per mua,sikurse rasti me emrin e Xh.ZH. prej te cilit kam kerkuar permes tre e-mailave qe ta konfirmoje autoresin,gje qe nuk ka ndodhe (nuk eshte konfirmuar)keshtu len te kuptohet qe dikush (NN personi) ka shkruar me emrin e tij qe ne shkrimin tim e kam pagezu si "avokati virtual" .
IP i kam paraqit edhe ne raste te tjera per te parandalu shkruesin (NN) dhe per ti be me dije qe te mos keqperdor emrat dhe mbiemrat e kujdo qofte qe jane te njohur per opinionin ne Kaēanik dhe opinionin ne mergaten e kaēanikasve
Fisnik me nuk do te debatoj metutje me ty ne kete liber sepse edhe nuk kam kohe por edhe nuk ka kurfare efekti debati ne mes neve dyve .Homepage: not entered   Email: remzireka[AT]gmail.com

267. Xhabir Zharku wrote at 26.04.2010 - 18:14 hours
I nderuar Remzi letren ce me keni adresuar me 15 prill jau kam kthyer por nuk di nese eshte ber ndonje gabim teknik dhe nuk ju ka ardhur, ne ate leter ju kam dhen ca scarime pse jam revoltuar ndaj faces tuaj e jo ndaj teje personalisht ne te njejten leter ju kam falenderuar per nderprerjen apo me mire then per cenzurimin e shkrimeve me permbajtje akuzash dhe kercnime por nuk i gjykoj shkrimet kritike dhe kunderthenese kujt do ce i adresohen ato dhe mendoj se ne kete pike jemi pajtuar shumica pasi ce edhe shkrimet ne kete face jan permirsuar dukshem , kuptohet fal edhe angazhimit tend per te mos len cfardo shkaravine ne kete face, te pakten ky eshte vlersimi im per sa kam mund ti percjell keto dite. Z Remzi kur une kam kerkuar ce te identifikohen personat ce bejne kercnime dhe ofendime te renda ju nuk keni ndermare asgje edhe pse kercnimet duhet te denoncohen pamvarsisht sa perbejn rrezik ose sa frigohem une nuk eshte aspak e rendesishme, ne kontekst te ketyre kercnimeve dhe fyerjeve te renda une kam thene ce kjo face nuk e meriton emrin ce mban jo per tju mohuar te drejten e emrit pasi ce ne te gjith duhet te krenohemi kur bejme gjera te mira nen kete emer por jo edhe ateher kur kecperdoret ky emer, besoj se ketu pajtohemi. Percarjet fshat ,qytet e kishit then mire ce nuk jan produkt i imi por ju betohem se asnjeher nuk e kam perdorur kete varre te kece ne asnje rast perkudrazi gjethnje me ka neveritur sikurse kjo i neverit te gjith njerezit e ndershem dhe patriot te Kacanikut, per mua kjo eshte barcolet e kece. Z Remzi ndoshta ka cen gabim i imi ce jam pergjigjur shkrimeve ce kan te bejn me mua, por duke u bazuar ne ate sic e that edhe ju ce heshtja eshte miratim kjo me shtyri ce sado pak te jap ndonje scarim dhe kam kerkuar ce tme drejtohen mua ne adresat e mia megjithate kam debatuar edhe ne facen tuaj sidomos me Avdulla Tafilin dhe me ndonje tjeter dhe e kam nderpre se kam konsideruar se debati po shendrohet individual e jo i pergjitheshem dhe po ju siguroj se nuk kam nevoj te fshihem prapa emrave tjere sepse askush nuk me ka detyruar ce te paracitem me emerin tim. Une kam nje rjet te internetit te instaluar ne shtepi me anten te lire ce te mund te kycen te gjith nete dhe nuk jam njohes i ketyre rjeteve prandaj posa e pash letren tuaj kam kontaktuar provajderin tim i cili me ka then se ne rjetin tim mund te hyn edhe tjeter kush dhe se e njejta IP perdoret nga te gjith klientet e tij ne Kacanik menjeher kam kerkuar nga ai ce te vendos nje kod ose ta shendron rrjetin tim me kabllo ce te jem me i sigurt ne rrjet, prandaj dua tju scaroj ju dhe frekuentuesit tuaj se ateher kur dua te pergjigjem pergjigjem ne emrin tim ndoshta nuk jam ac trim sa po me paracet ti por nuk jam edhe frikacak, kurse sa i perket dinakerisdo te thoja se kjo egziston tek te gjith por me takatin ce ka individi apo grupi por ne kete rast edhe ju nuk jeni engjull bile kisha than ju jeni pak ma shum se dinak. I ndeuar Remzi duke permendur kafen ne zyren time ce pihet nga mallrat dhe sherbimet mu krijua pershtypja se letra eshte shkruar nga Kacaniku por ska rendesi me rendesi per mua eshte ce ju te vini tek une ne zyre se ne ate zyre nuk ka epersi ne karrike pasi ce une ulem ne te njejtat karike me qytetarin sepse nuk dua ti krijoj vetes epersi karshi qytetareve te mi, ne mund te kemi bugjet te dobet por per kafe kemi mjaft, e pse jo me pas edhe jasht ne kafiterit e kacanikut mund te pim kafe ne fund te fundit ne mund te mos pajtohemi ne pikpamjet tona por kjo nuk na ndalon ce te pim kafe dhe te kembejm mendime. Ju pershendes perzemersisht. PS per mua nuk eshte me rendesi e botoni apo jo kete shkrim pasi ce nuk e kam ndermend te debatoj edhe kur me shani.
Homepage: not entered   Email: not entered

268. Remzi Reka wrote at 26.04.2010 - 12:56 hours
Fisnik ,
sinqerisht po me dhimbsesh qe qenke perfshi ti n'ket muhabet , nuk mundem me shkrue ma shum se jam ne pune, dhe nuk me lejohet me shkru privat , kur te kthehem nga puna aty pas ores 17.00 te pergjigjem ma gjeresisht
t'pershendes
Rema
Homepage: not entered   Email: remzireka[AT]gmail.com

269. kadri dogani wrote at 26.04.2010 - 01:45 hours
po more kacanikas kerkush nuk po lavderohet se diaspora nuk ka nevoje per lavdate po po dalin disa njerez e po na ofendojne e po na quajne edhe dezertore e vallai po duhet edhe me reagu e disa prej neve nuk po mshefim emailat e tone si ti te lutem pa keqkuptim se po e shof se fjalet i paske me vend e ata po mendojne se munden me u fsheh me lloj lloj emrash e nuk po bahen burra e kjo nuk eshte ne rregull qe kjo faqe e mrekullueshme kacanikase te felliqet te pershendet kadri dogani
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

270. Fisnik Zharku wrote at 26.04.2010 - 00:51 hours
Te nderuar Vizitore

Jam Fisnik Zharku pronar i ISP Elita IT Elitanet ne Kacanik me 150 klienta shtepiak dhe disa bisnese ne Kacanikun tone te nderuar
Pershendetje i nderuar Remzi Reka

Te nderuar lexues dhe Kacanikas te dashur e mergimtare ,per hir te se vertetes ndjej nje obligim moral qe te perfshihem ne komentet tuaja lidhur me shkrimet e meparshme por kuptohet nga aspekti teknik i fushes se IT
Ne provioderet lokal te internetit ne Kacanik me skamen tone kemi vetem nga nje IP publike apo Reale si te doni e quani, andaj IP adresa e perfolur 82.114.68.146 eshte e ISP Kujtesa e kontraktuar per shfrytezim nga kompania ime ELITA IT pas te ciles jan te lidhur mbi 100 kompijuter personal ne shtepi inmternet caffe bastore sportive public wirless acces ku me pastaj marrin IP dinamike permes DHCP te cilat nuk shfaqen ne publik me query Whois

Poashtu shfrytezojme koneksionin PPOE per autentifikim e klijenteve te cilet poashtu marrin IP dinamike

Nga ajo e larteshenuara rrjesh konstatimi se IP publike 82.114.68.146 nuk eshte e asnje PC e asnje klienti por eshte e providerit Elta it ,eshte nje fatkeqesi pse secili klient nuk ka IP e tij reale dhe ateher do te munde te konstatohej deri diku sakte se i perket atij kur per ate IP adrese ka me kontate
Por edhe ketu duhet te jemi konservative sepse ne teknologjit e reja te komunikimit eshte shum e veshtire te zbulohet prijardhja e sakt e IP adreses kur e dime se munde te perdoren PROXY server te ndyshmeme per fshehjen e IP reale te Blihen Ip virtuale e shum e shum lloje te hakerzimit

Nuk do te isha real nese e fsheh faktin se kryetari i komunes zoti Zharku eshte klient i ISP providerit time (I cili ka kerkuara skjarim ju kam pergjigjur me e-mail) por e theme se Ip adresa 82.114.68.146 sheben si porte per daljen e te gjith klienteve te mi ne internet ,duke mos e prijashtuar mundesin qe dikush (HACKER) te futet ne menyre ilegale ne Wireless Antenat e mija dhe te paisjve te klienteve te mi WLAN dhe te shkruaj e te postoj ate qe i nevoitet per qellimet e tija gje qe ju ndodh edhe shteteve me siguri shum me te larte ne Teknologjine e telekomunikimeve
Njekohesishte Remzi do te kasha ftuar per nje kaffe kur ti vjen ne pushim per te treguar dhe e pare ti vete se kjo IP adese I perket provajderit time ose nese do munde qe ISP Kujtesa te dergon e-mail per te vertetuar kete IP adrese.

Prandaj per te mrojutur integritetin tim personal dhe te biznesit qe beje po ju spjegoj juve Remzi dhe lexues te dashur se IP adresa 82.114.68.146 eshte publike dhe 150 klient dalin ne internet permes asaj IP adese E AJO NE INTERNET SHFAQET E VETME eshte SHARED dhe nuk munde te konstatojme se ajo IP eshte e dikujna personale

Ju faleminderoj per mirkuptim dhe botim te plote te ketij artikulli dhe ju pershendes

P.S Remziut I kam derguar me detalishte edhe mapat rouat dhe detaje te ndyshme ku s e ndyshme ku shfaqen faktet se kjo IP I perket provajderit time
Homepage: Available, please click   Email: fisi[AT]elitait.com

271. Kacanikasi wrote at 25.04.2010 - 21:33 hours
Valla bre vendas, kah po i lexoj disa shkrime, kah po lavdroheni se sa shume keni ba per Kosoven, tugin po ma qoni. Sa te rinje, e sa pamodesti, mos me ta marre mendja. E keni shti borgj Kosoven aqe shume, sa qe edhe me shite ajo veten nuk i lane borgjet ndaj juve. Shume bre heronje e patriota kokshmi kane...? Qudi?!?!?!?!?! Banu bre ma modest e leni ato fyerje e lavdrime, se pak mu ule e me mendue, berbate e kemi punen. Rralle hy ne kete faqe sepse llafe femijesh dhe grashe keni. Po i mrekullohem Remzi Rekes per durimin qe ka me ju. Hallall i qofte.
Homepage: not entered   Email: not entered

272. Remzi Reka wrote at 25.04.2010 - 00:09 hours
Te nderuar vizitore te faqes "Kaēaniku online" dhe sidomos ju qe keni marre pjese ne shkrimet-debatin me nofken « Xhabir Zharku »,dua te ju njoftoje se,qysh me 15 Prill 2010 i kam shkruar Kryetarit te Komunes se Kaēanikut,per te konfirmuar autoresin e shkrimeve,te cilat i keni lexuar dhe mund t'i lexoni edhe me tutje,ne librin e vizitoreve te "Kaēaniku online" me autor Xhabir Zharku.
Kerkesa per konfirmim i eshte derguar ne e-mailin zyrtar,si dhe ne dy e-maila privat te vete Kryetarit te Komunes se Kaēanikut.
Me poshte mund te lexoni shkrimin,kerkesen per konfirmim derguar nga une:
 
From: "Remzi Reka"
To: ,
,

 
I nderuari Kryetar ,
Ne librin e vizitorve te faqes “ Kaēaniku Online” http://www.kacaniku.be eshte duke shkruar dikush ose jeni ju vet , une nuk mund ta dije jeni me te vertet ju apo dikush eshte duke postuar shkrime ne emrin tend ?
Per shkak te korrektesis ndaj juve dhe vizitorve te faqes me nevojitet konfirmimi i ketij e-maili d.m.th. nese jeni duke shkruar me te vertet ju ateher shkrimet do ti le te paprekura,nese jo,atehere mbrenda dy tri diteve do ti fshij ato dhe do te konsideroj qe dikush tjeter ka keqeperdor emrin tend per arsye te panjohura per mua dhe do ta beje publike qe emri yt eshte keqeperdor ne librin e vizitorve.
Me nderime
Remzi Reka
Administratori i faqes
Qe nga 15 Prilli i keti viti e deri ne kete moment kur po e postoj kete shkrim,une nuk kam marre kurrfare pergjigje-komfirmimi nga Kryetari i Komunes,andaj edhe pse thuhet se "heshtja eshte miratim",prap se prape konsideroj se,shkrimet ne librin e vizitoreve,e te postuara ne emrin e Xhabir Zharkut,ka munde ti bej dikush tjeter ( avokati i tij virtual! )
Per kete shkak,duke respektuar rregullat e Bonton-it-Miresjellje gjate komunikimit,tashti po i drejtohem” avokatit virtual”* te Xhabir Zharkut me kete pergjigje,ndaj shkrimit te tij tė postuar me: (At 04/15/2010 - 01:41 hours an entry was entered in your guestbook with the IP: 82.114.68.146)
*(per (mos)kuptimin e fjales virtual,konsultoni enciklopedine elektronike winkpedia)
"Sulmi eshte mbrojtja me e mire" (besoj qe kte e din te gjithe !),prandaj pikerisht kjo eshte arsyeja se,perse po e sulmon kete faqe.
Ti si duket po mundohesh qe me shkrimet e tua nepermjet kesaj faqe elektronike,te provokosh vizitoret per te reaguar me shkrime ofenduese e banale e deri tek "kercenimi likuidues" kundrejt klientit t'uaj ( a nuk thua vete se keso gjera u duhen ekperteve hetues ne shkrimin e 15 prillit!!?),dhe qe me pastaj po te njejtat shkrime nga vizitoret e librit t'i perdoresh si fakte "mbrojtese" per klientin t'uaj te cilin do t'a paraqitesh si te kercnuar e jo si kercnues,sikurse qendron ne aktakuzen e ngritur kunder klinetit t'uaj (lexo:Kaēanik 3 Nentor Koha Ditore).
Ani pse nuk e njoh personalisht,(por gjate qendrimit tim ne Kaēanik "bombardohem" me rrefime ne te cilat klienti juaj eshte akteri kryesor) prap se prap per klientin tuaj kam nje konsiderate per menyren se si sillet me rivalet-kundershtaret e tij politik,sepse eshte i pasur,trim dhe shume dinak,qe per mendimin tim jane tri komponente qe duhet t'i kete dikushi qe mirret me politike sot ne Kosove,derisa ne futboll luhet me kembe,ne basketboll me duar,ne politike suksesi arrihet me dinakeri qe don te thote se, je aq i sukseshem  sa je edhe  dinak.
Sa i perket akuzave,ku ne njeren aludon per likuidim fizik te klientit t'uaj ne librin e vizitoreve,ti behesh shume kunderthenes,sepse ne po ato shkrime ku ti e paraqet klientin tend si "te friksuar nga kercnimi fizik",ne po te njetat shkrime (13 Prill) klientin tend e paraqet si trim dhe thua se nuk e ka problem se ēka thone te tjeret dhe se i vjen keq qe njerezit humbin kohe me te dhe per te,qe do te thote se edhe "ndonje kercnim" nga librat e vizitoreve nuk do te duhej t'i benin pershtypje a po jo ?kercnime qe mund te shkruhen nga vende e kontinente te ndryshme te botes ,derisa ne anen tjeter jam i sigurte se ai perballet ēdo dite me kercnime fizike ne vendlindje,qe eshte realiteti i perditshmerise ne gjithe Kosoven.
Edhe une pajtohem me kete te dyten( se klienti juaj eshte trim ! ),sepse tek e fundit klienti i juaj ka rrezuar nje ish-sistem te tere shoqeror,ka fituar nje lufte ēlirimtare dhe ka mposhtur rivalet e tij politik ne tri pale zgjedhje lokale e si tashti kinse po u friguaka nga nje kercnues imagjinar qe edhe mund te kete shkarravitur diēka ne librin e vizitorve,qe per mendimin tim ka mund te jete ndonje qyqar,sepse une mendoj se,sikurse mikut ,ashtu edhe armikut ate qe ke ndermend t'ia thuash duhet thene ne sy.
Thashe tri pale zgjedhje,sepse klienti i juaj edhe ne zgjedhjet e para nuk do t'a kishte pase fare problem qe te zgjidhej si i pari i Kaēanikut por,ai si duket ka bere nje taktizim te mire dhe ka vleresuar me te drejte se nuk ka qene momenti i volitshem per te marre postin e kryetarit te Kaēanikut,sepse per te mbijetuar ne politike nuk do te thote te jesh politikan i "forte" ,por duhet te jeshe i forte ekonomikisht,gje qe ne vitet e para te pasluftes e ka arrite kete fale "aftesive menagjuese" te tija ne ekonomi (lexo postimin tend te pare "Biografia e Xhabir Zharkut"),ndersa "aftesit politike" do t'i vine ne pah edhe me shume kur te perfundoje edhe studimet per shkenca politike.Taktizim i mire!
Nė shkrimin e postuar me( lexo-14/13/2010 - 20:23 ...Para apo gjat zgjedhjeve te lira filloi nje fushate e ndyre ndaj meje ne kete faqe elektronike e cila mund te kete ē’fardo emri e cila ne asnje menyre nuk e meriton emrin qe mban te Kacanikut.),ju konkludoni se,kjo faqe nuk e meriton t'a mbaje emrin qe ka (Kaēaniku), gjersa nje pershtypje krejt tjeter kishte paraardhesi juaj ( i te njejtit subjekt politik PDK ) (kliko foton) si dhe njė vleresim krejt tjeter nga ti,e gjejme edhe tek Zeri Ditor te muajit janar te vitit 2009 (kliko PDF,respektivisht shiko JPEG),me ēka mendoj se po ti lexoni keto pak deshmi dhe argumente qe pi i sjelli ne kete rast,do te mjaftojne qe te nderrosh mendimin rreth emertimit te faqes dhe do te kerkosh falje ne te njejten faqe ku edhe po shkruani koheve te fundit.
Per shkakun se,Agodi (lexo Nazif Reka),qenka perfshi ne fushaten zgjedhore,nuk te jep te drejte qe te konkludosh se,kjo faqe na qenka armiqesore ndaj teje.
Une mund t'ia jap voten Agodit,por asesi pse e perfaqeson nje subjekt politik ne kete rast AAK-ne,keshtu qe edhe ketu kalkulimet e tua politike kan qene te gabuara,nderkohe perderisa ju dy keni ferkime te nivelit institucional dhe (jo fizike),une jam shume indiferent,bile ne raste te veēanta ndoshta mund t'a mbaj anen edhe vete ty!
Me tutje,ti vazhdon me akuzen tjeter per faqen ne rrafshin e perēarjes:
citim"...qe kjo faqe duhet ti bashkon Kacanikasit e jo ti perqane ato...”,
Atehere po te pyes,cilin shkrim autorial (perveē shkarravitjeve qe ndonjehere kan mund te depertojne ne guestbook) ke lexuar apo pare qe te mund te vertetosh qe kjo faqe po i ndaka qytetaret e Kaēanikut.
Jo zotni,keso tipare ndarese as nuk i kam pase e as nuk i kam,sepse pik se pari do te ndiesha i turperuar para dajve te mi,dhendureve te mi dhe shokeve te mi qe jan nga fshatrat e Kaēanikut,sikurse isha turperuar edhe prej kusherinjeve dhe shokeve te mi qe jan nga qyteti,prandaj perseri po e perdori sintagmen "se sulmi eshte mbrojtja me e mire",sepse duke me sulmuar mua ju tregoheni vete si perēares,duke i ndare qytetaret e Kaēanikut ne pionere te Titos dhe ne pionere te Enverit (lexo postimin tend 04/13/2010-22:28),por ne anen tjeter nuk mund te them se antagonizmat qytetar-fshatar i ke krijuar ti,ngase atehere do te beja nje padrejtesi te madhe ndaj teje,sepse keto antagonizma kan egzistuar edhe me heret,por qe i ke shfrytezuar me mjeshtri kete fatkeqesi apo ves te banoreve te komunes tone,ketu nuk dyshoj fare,siē nuk dyshoj se te njejten dobesi apo ves qe egziston ne komunen tone e kane shfrytezuar edhe kundershtaret e tu politik.
 Zotni,ti mundesh te ndertosh edhe rruge edhe ura me material te ngurte,por ne kete menyre siē je duke u paraqite me shkrimet e tua po shkaterron rruget dhe urat shpirterore te njerzve,sepse po shihet ashiqare qe ne menyre perfide tenton te manipulosh me njerzit,derisa ne njeren ane thua per vetveten se nuk je komplotist (lexo- At 04/15/2010-19:33..."nje anetar i kryesis se AAK me con selam qe tja punesoj djalin dhe ai do te del publikisht ne PDK ")
ne anen tjeter me vete shembullin qe tregoni e qe e beni publik,ju vetem se filluat komplotin.A nuk eshte kjo nje lloj "marifetlliku" nga ana jote,perderisa me tutje vazhdon te shkruash ne faqen me emrin e pamerituar(gjithnji sipas teje)duke kerkuar qe te debatosh vetem me ata qytetar qe kane emra e mbiemra,dhe kur lajmerohen ata qytetare ti ben perzgjedhjen sipas takatit qe kane ata si p.sh. derisa me Murat Rudin me mjeshtri i ike debatit dhe e permbyll ate,ne naen tjeter shfaqe interesim dhe insiston te beshe debat me Kadri Doganin-Bandi,"Altinin nga Burreli" dhe me vizitore tjere anonim.
A nuk po duket kjo si "marifetllik" (manipulim me njerzit)?
Sa i perket fteses,qe te pime kafe se bashku ne zyren tende te falemnderoj.
Kafen me gjithe deshire do t'a pija me ty,por jo ne zyren tende,per te mos humbur kohen e vleshme gjate orarit te punes,prandaj po qe se je edhe ti i pajtimit,kafen mund ta pime ne nje nga lokalet hoteliere ku te gjitha karrigat jane te nje lartesie (dhe ato kafe di t'i paguajme prej xhepit tone,e jo nga fondi per sherbime dhe mallra... te komunes...).
Dhe krejt per fund zotni avokat (virtual),nese me te vertet ke nevoje per ndonje deshmi e cila do t'i ndihmonte klientit tuaj,lirisht me shkruani,si dhe po te jete nevoja me thene ndonje fjale te mire apo deshmi pozitive,une do te vi nga Belgjika (me shpenzimet e mia),vetem e vetem qe te shpetohet Institucioni i Kryetarit te Komunes,perndryshe do te ndihesha i turperuar sikurse mendoj se,te turperuar do te ndiheshin edhe te gjithe qytetaret e Komunes se Kaēanikut,nese e shpallin fajtor Kryetarin tone te Kaēanikut.
Me nderime
Remzi A.Reka
remzireka@gmail.com
Belgjike

P.S .
Vizitore dhe debatues te nderuar,per te pas nje pasqyre me te kjarte reth shkrimeve te postuara ne librin e vizitoreve htpp://www.kacaniku.be nga personi me nofkat,”Xhabir Zharku“ Administrata , Administratori dhe Luftetari e te cilat jan derguar nga i njejti PC (The entry was entered from the Host with the IP: 82.114.68.146! ) perveē nje shkrimi te postuar poashtu nga administratori i cili shkrim eshte derguar nga nje PC tjeter (The entry was entered from the Host with the IP: 213.163.127.77! ) .
Prandaj une nuk mund ta di se cili,apo sa persona i kan bere postimet,sepse per ate pune nevojitet kohe dhe shpenzime shtese, por e di qe jan derguar nga i njejti PC . Te gjitha postimet jane te permbledhura ne nje html flete te cilat mund t'i lexoni ketu kliko
Comment:
Letren ne html format mund ta gjeni ketu:

http://home.scarlet.be/~rr198015/letra.htm
Homepage: Available, please click   Email: remzireka[AT]gmail.com

273. Xhabir Zharku wrote at 23.04.2010 - 22:41 hours
Kerkoj falje per paeacitjen time te serishme kuptohet nese diken e bezdis,por dua te shpreh nje mendim timin shum origjinal rreth clirimit te vendit tone. Clirimi i vendit, Atedheut tone KOsoves eshte merite e te gjith shtresave dhe brezave te popullit tone ce kan dhene kontribut ne menyra te ndryshme neper kohe,rrespekt te perjetshem per Luftetaret e lirise te te gjith brezave, kurse lavdia e perjetshme per kete ce e gezojme sot iu takon Deshmoreve dhe Martireve te gjith kohrave.Lavdi Deshmoreve nderim Luftetareve. Kisha patur deshire ce me kete te permbyllen te gjith debatet e kecia mes ju te nderuar qytetar dhe te filloni nje komunikim per te ardhmen ton me te mire dhe te ndriteshme, ju pershendes te gjitheve pa dallim paci shendet
Homepage: not entered   Email: not entered

274. bandi wrote at 23.04.2010 - 17:08 hours
e moj mahalle edhe dezertor me bene po kshyri se si po mshefen se edhe numrat e kompjuterave po jav di se nuk ka shume ne kacanik e kjo eshte pune e suksesshme e remzi rekes te cilin po e pershendes shume se edhe me remziun kam luajt shume futboll si i ri po ti flaka i mahalles si po kalon ajeni mire a keni ndonje turnir futbolli ma frik se ishalla edhe ne mberrijme per tunirin per nder te shokut tone deshmorit besnik begunca shpresoj se nuk e kane harru edhe nje imformacion per te gjithe qe kta qe me kan shajt e me kane ofendu ua a kam gjete numrat e kompjuterave sidomos qatij kalajes me numer kompjuteri 213.127,221 i regjistruar ne kacanik ,ose ne poste ose privat menyre shume e lehte per me gjete .duke te pershendet ty dhe krejt kacanikasit, e ndershem spresoj se shume shpejt do te takohemi ,ne kacanik flaka. tun nga q.vokrri
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

275. FLAKA wrote at 23.04.2010 - 16:30 hours
TUNG ju pershendes te xhithve ne veqanti kadri doganin (QAZIM VOKRRIN) e saj per ket administratorit kam nje syxherim per te kur te flasesh per fmljen dogani duhet te kesh parasysh kontributet e tyre SE EDHE BOJADINI EDHE AVNIA kan qen pjestar te UQK, kur ka hy bojadini ne luft disa njerz ne at koh kan nejt neper kafet e kaqanikut e kshtu qe per kadriun nuk kam qka ka flas se ai ka qen ne danimark e kshtu qe kujdes kur flisni per ta se po te kishim kontribu te xhith ashtu si kjo familje ndryshe do ti kishte ardh funi ksaj lufte. E TI ADMINISTRATOR nuk di ciles familje i takon por ishalla edhe familja jote ka kontribu ashtu se leht eshte te flasesh per tjer heheheh tung ju pershendes te xhithve pa keqkuptime edhe KADRI A U MERZITE PER AGEN JUP ISHALLA ZOTI E XHEHNET E FAMILJES JU KISHA DESHIRU MOSMERZITJE
Comment:
IP: 78.23.179.176!
Hostname:
Internet provider: Niets gevonden
IP-range provider: Niets gevonden
WHOIS: whois opzoeken
Computernaam:
Abuse: abuse@Niets gevonden
Land: GERMANY
Plaats: Berlin
Webserver: Niet aanwezig
FTP server: Niet aanwezig
SMTP server: Niet aanwezig
Gevonden info: Niets gevonden

Homepage: not entered   Email: not entered

276. luli k wrote at 23.04.2010 - 07:04 hours
euuu euuuuuuuuuu patriota breeeeeeee ,euuuuuuuu ju lumt,shum leht eshte ta ngritesh vehten ,por mese miri eshte qe dikush ,te flet mir per ty.e te ngrit veprat e juaja,po me vjen teper keq qe po duhet ta shtoj ket,asnji ama hiq bre asnji ngaju komentues as qe keni kontribu por as qe keni diqka lidhje me luften,por tash ekeni pak me leht te tregoheni patriota e kontribues,,njerzit qe kan ndihmu luften ,uck ,qe kan kontribu diqka rreth kosoves,jo bre se ata nuk mirren ,me ksi pun te kota sikur ne te shkruajn neper faqe te ndryshme te internetit,ose sikur kyfar erifi altini ky po i dhaka 5000 ero haaaaaaaaa,le bre burr mos shit pallavra,ktu qka do mund te shkruash,ashtu qe patriotet ,luftetaret ,apo kontribuesit e ndryshem nuk paraqiten fare ,por ata do i paraqes apo per veprat e tyre do tregojn te tjeret,edhe vet koha ,un shum shum mir e njof personin.qe ja ka kajt belan ti mashtru popullin se po duhet me mbledh te holla per ,ta ndimu UCK .dhe me ato te holla e ka nderu shtepin ,edhe pse jetonte ne SUEDI,e tash na kadal si nji veprimtar ,a kurr ,kurr njeten e vet as ai as familja e ti ,sen skan kontribu as per familjen e tyre lere ma per KOSOV,POR QKA KAN MUJT ME VJEDH e PLAQKIT POPULLIN,e ju keto i quni veprimtar apo kontribus te Kosoves,jo vllazni ju pershendes
Homepage: not entered   Email: not entered

277. kadri dogani wrote at 22.04.2010 - 23:31 hours
mirembrama ju pershendes te gjitheve une kadri dogani tung besim si je a je mire po ti burim si po kalon altin ty te lutem mos e perdor kete fjslor te lutem se une nuk kercenoj askend sidomos ne kacanik por ti shume mire e di se une kujdesem per vetem por problemi eshte se keto njerez qe po me ofendojne jane te ulet e mshefen me emra te llojllojshem por une jo e ashtu qe kta munden me me share po besomeni nuk kane asnje arsye krejt po bahen patriota .ne mars te vitit 1998 erdha ne shkup krejt qeta patriota rrijshin ne kafet e, bit pazarit e besa edhe te incizume, i kam pra fakte une lufte nuk erdha, shkaqet shkoni e vetni shtabin e uck se shkup ne ate kohe se bashke me selajdin callakun erdhem po kto gjera ju skeni nevoje me i dit se i dhame kah 10000marka edhe ikem mas kollajti asht qashtu .o zotni po ju keni jetu ne kacanik .ju a kan dashte me luftue se ajo toke juve ju ka mbet se a mos paskeni kujtue se n,kacanik kena me ardhe me jetu a o shoke jeta jone eshte ktu njerezit kane krijuar familjet e tyre e per hater te tyre ne jemi fliju me deshire se ma nuk do te ofendohemi ju pershendet kadri dogani se neve kacaniklive nuk na ka hije ashtu
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

278. burim brruti wrote at 22.04.2010 - 23:15 hours
zotri kadri-dogani si jeni me shendete dhe si po kaloni ne danimarke ti me nofken KALAJA E KAQANIKUT ke kujdes se qka po shkruhan per zotri kadriun sepse ti nuk e njef mire kete person ti ndoshta enjef ne kaqanik por jo ne danimarke se qka ka kontribue ky per qeshtjen kombetare andaj rri AGES rahat dhe pi qaj te kafja e nerkushit mbasi qenke me rraj kaqanikli tregojem ti mua a ke hanger dardha te bajramit te mahalla e rakoceve
Comment:
IP: 81.170.232.68
Hostname: h-232-68.A151.priv.bahnhof.se
Internet provider: bahnhof.se
IP-range provider: Niets gevonden
WHOIS: whois opzoeken
Computernaam: h-232-68
Abuse: abuse@bahnhof.se
Land: SWEDEN
Plaats: (Unknown city)
Webserver: Niet aanwezig
FTP server: Niet aanwezig
SMTP server: Niet aanwezig
Gevonden info: Niets gevonden
Homepage: not entered   Email: not entered

279. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 23:10 hours
ju pershendes o besim mos fryni shum nalt mos fol ne emrin e agronit se per luft asht kan agroni ti ske qa fol munesh me na kalxu per atje naj sen je shum i mrekullushem je nga nje familje shum e ngritur e mos u merr me ksi administratora se jeni me bab e babgjysh luftar e mos e korit fari shurdhanin po te lutem ne qofse je ti besimi i shakir shurdhanit tung e ti lami kto gjana e te punomi per ket ven se boll asht ka punon ku kryetar tung ne qofse je kaqanikli a nese nuk je shko ne g k se ktu po hykan me tuli emri
Comment:
IP: 213.163.127.221
Hostname: 213.163.127.221
Internet provider: 127.221
IP-range provider: Niets gevonden
WHOIS: whois opzoeken
Computernaam: 213
Abuse: abuse@127.221
Land: YUGOSLAVIA
Plaats: (Unknown city)
Webserver: Niet aanwezig
FTP server: Niet aanwezig
SMTP server: Niet aanwezig
Gevonden info: Niets gevonden
Homepage: not entered   Email: not entered

280. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 22:59 hours
o besim ty po te djeg per kadri babeshen po me ven e paska pas qaj guri i shpum pram se aj po ju njofka mir e mos i jepni zor mir veq qetu po te ves diqka a ma mir i kishe dhan 10000 marka a kishe ardh ne luft me pa llajf luften mo bre besim se emrin e mir e paske po po me dokesh qe i ri koke ti e mos hyn ne do gjana qe nuk i din zdi a te ka ra me ngu ni recital ne rakoc vjet kur dul ni djal i vogel dhe e recitoj ni vjersh per agen sali dhe agen bedri profesor bedri kyqykun ati djali i uroj rritje te mbar me prind e me daj se i ka dajt e mir ama na e kemi ni te keqe qe te gjallit nuk ja dim a te vdekurin kqyrim ta ngrisim jo o vllazen kaqanikas sa tjem gjall te bami diqka se si te vdes ndas varrin kallma shum mir kish shkru qaj guri i shpum po me shkoj nerva se po pickojke shpejt ish i pickum si mushki i imer maces tungi bre vllaqko
Homepage: not entered   Email: not entered

281. besim shurdhani wrote at 22.04.2010 - 22:52 hours
o band si je aje mire si po kaloni ne danimarke dhe si e kam murat rudin me shendet o band nrast se me ndegjon sikur vella mos u pergjegje ketij ADMINISTRATORIT fare sepse siq po e shof ky nuk ashte burr fare por gruje sepse me qene ky burr tregon se kush ashte kurse ti po tregon me emer dhe mbiemer keshtu qe mos u merr me kete person se ky fare nuk punon ne komun por vetem genjen ashte i papune dhe i rruges asgje tjeter bandi ne fund po te premtoj se do ta zbuloj se kush ashte ky qe shkruhan me emrin ADMINISTRATORI e pastaj do te tregoj jo vetem ty por se te gjithe do ta dine sepse do tja tregoj emrin e vertet se kush ashte ky se shpejtido ta zbuloj nrast se punon ne komun te kaqanikut te fala muratit ne kopenhagen dhe megjides ne halmstad te suedise mir se vjeni ne kaqanik se pa ndihmen e gyrbetqareve qente sna kishin hanger e leje qka fok ky
Comment:
IP: 81.170.232.68
Hostname: h-232-68.A151.priv.bahnhof.se
Internet provider: bahnhof.se
IP-range provider: Niets gevonden
WHOIS: whois opzoeken
Computernaam: h-232-68
Abuse: abuse@bahnhof.se
Land: SWEDEN
Plaats: (Unknown city)
Webserver: Niet aanwezig
FTP server: Niet aanwezig
SMTP server: Niet aanwezig
Gevonden info: Niets gevonden
Homepage: not entered   Email: not entered

282. Udhėtari wrote at 22.04.2010 - 22:48 hours
Jo more kalaja e kaqanikut,nuk tutem une prej njerzve,veq ALL-LLAHUT TE MADH atij i kjofshim fale i tutem...
Homepage: not entered   Email: not entered

283. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 22:39 hours
po ku je bre gjabir valla po te ka hije kur po del naper kaqanik po naj hjeshon venin se mos te ishe ti ke tu ardh qaj baci ramush e me u ba domaqin ne kaqanik ti sa shkolla i ke kry bre burr i dheut se kemi njerz me fakullteta ama nuk kan guxim me ju kundervy askujt o ti me doket po pashe edhe per mbrapa si po te shkojn punt a po lodhesh qat hymjen per ne kaqanik ja ke punu bre vlla qe naj ke rregullu se kish pas shku njani ne han te elezit e kish vet ku asht hymja per ne kaqanik kur i kishin tregu qe jo more burr ti je ardh ne han te elezit hahahahah e tas ksi gabime nuk ka se e kemi legjenden e gjall te uroj pun te mbar
Homepage: not entered   Email: not entered

284. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 22:28 hours
o udhtar per ku je nis qa nuk po shkrun a po tutesh pi kadri doganit a hahahaha se besoj se ma trima jan bejadini e avnija se sa qaj dezertori kadrija leje ket muhabet se te njo si pare e kuqe o bandi gani bandi asht dogan me rraj po me vjen keq pi bejadinit e avnis se jan shum te mir e ti kadri ske qa me kesh ker kan te lutem mos hyn ma fell
Homepage: not entered   Email: not entered

285. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 22:21 hours
o qa u ba bre kaqanikli po me doket qe nuk jeni kaqanikli po pi ja futni pi gjyse ku mete o kadri o aga dull kape per veshi qat kadri se na gaziti e ty aga dull te ka hije me na kesh po ti nuk na kesh po pa ty kaqaniku po me doket shkret a do vish ne ramazan
Homepage: not entered   Email: not entered

286. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 22:11 hours
o kaqanikli shkruni diqka qa u nalt se ju jeni dezertera te kaqanikut prej gyrbetit shum e doni kaqanikun ama kur kaqaniku asht ne zor ju ja ktheni shpinen e tash mos u shitni patriota e mos ma nxeni gjakun se edhe une jam ni kaqanikas qe ja kam dhan gjarrait 2 banka rametlijes hasanit e ti irfan je kan bebe apo sje kan hiq te lutna folni si kaqanikas e mos akuzoni ker kan se mas lufte u ban shum patriota po nejse secili e ka ka ni merit ema ka uqka mos me prekni se shum let asht me than jam kan ky kam ba kshtu ama kur ju thirri rakoci ku ket bre vllazni dhe ju kisha lut kur ti permeni deshmort munsisht te merrni avdes se kaqaniku pa ni sali bajr nuk ban me nejt e tash e kemi qorrin se po i shkruj me shkronja te vogla se spo di ku ne hamam i ndrrohen po mos ma zini per te madhe se ju po dishi veq me kesh njerz e pasni marr ni zanat te keq
Homepage: not entered   Email: not entered

287. Udhėtari wrote at 22.04.2010 - 22:09 hours
Tungjatjeta o KADRI dOGANI,
JO MORE BURRE I DHEUT,se nuk ka qene qellimi jem me te ofendu te betohem ne Zot,por ti e di mire se ne n,Kaqanik i kemi ka dy emra e mbiemra ,qashtu eshte zakoni i Kaqaniklive I KEMI EMRAT QE NA I KANE VNU BABALLARET ,dhe emrat e shoqerise ,une jam me i ri se ti ,po nuk e pasna dite se prekesh me te quajt ashtu,kerkoj falje publike,po tu nis ne ate qe n,KAQANIK e therrasim njeri-tjetrin me nofka qofte per mahi apo "mangupllik"e kam shkrujt ashtu,...po m,qudit se ketu thua jam KADRI DOGANI A ANAN TJETER THUA BANDI-UNE E DI QE N,KAQANIK ESHTE VETM NJE BAND,E AI ESHTE GANI BANDI I MAHALLES SHELER!!!
TUNG KADRI,
P.S(n,futball je kan i shpejte ,ama je kane rezerve e bobqorreve!!!;)...mos u idhno ketu a....te pershendes shume...
Homepage: not entered   Email: not entered

288. kalaja e kaqanikut wrote at 22.04.2010 - 21:53 hours
po ku jeni bre kaqanikli nuk po ma merr menja qe jeni kaqanikli se kaqaniku kryetarin e dojm po na ja japim voten tinez e ju qe po folni ne emra te kaqaniklive nuk besoj qe jeni kaqanikas e mos shtini perqamje ne kaqanik se ju atje mir i keni punt e mos u bani patrijota se boll ka bajt lepenci qizme me pare e mos ma qelni gojen se spo ju ka hije ne qofse jeni qeto kaqanikli e mos ta zgasim ma shum se po shkretoj najsen se krejtve qetyne emrav qe po shkrunie pe akuzoni njerin pa fakte nuk jeni ma trima se qorri e mos te na keshin venet tjera qy qa po bajkan kaqaniklit se nuk na ka hije se kemi zanin kogjo si te nalt se une jam ni kaqanikas me babgjysh e katragjysh tung kaqanikasi
Homepage: Available, please click   Email: kalaja

289. kadri dogani wrote at 22.04.2010 - 21:07 hours
nuk e di o altin po nuk eshte aq rrezik eshte vetem nje keqkuptim tung bandi o a je ne tirane me dergo numrin ne emailin tim
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

290. kadri dogani wrote at 22.04.2010 - 20:52 hours
edhe une te pershendes ty rakoci e te likve e krejt mahallen tung kadria
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT].ofir.dk

291. rakoci wrote at 22.04.2010 - 20:32 hours
Kumona te perhendes perzemersisht
burr i dheut ku i ke gjet keto fjal e ku i kemorr me ke befasue se njerezz si ti kemi nevoj
po ashtu e pershendes bandin e te likve e krejt mahallen teon kuptohet edhe lojtaret e flakse
Homepage: not entered   Email: not entered

292. kadri dogani wrote at 22.04.2010 - 20:27 hours
tung udhetari po shoh se paske shkru pak per mu e faleminderit shume po veq nje gje po ta tham une quhem kadrin dogani ti sigurisht se me njeh se ne ne kacanik gati se krejt njifemi se une nuk mshefem me nofka po adresen e kam poshte te regjistrume me shajt nu e kam zanat se jam i sigurt se te njo po te shof ne rruge e nuk mshefesh fjalori ofendues harroje se une nuk jam kadri babesha po nje te drejt po ta jap thirrem qeshtu ne kacanik kur une e ti takohemi e mandej e shef se cfare pergjegje ty te pret nuk po mundohem me te frikesu e as nuk po te kercenohem po jam i sigurt se asnje arsye nuk eke me me ofendu se kurre me kacanikli nuk jam nguc e as nuk i kam ofendu keshtu qe shok i dashur mos u merr me mua kane kalu shum vite qe kam lane kacanikun eshte nje jete 20 vite e per kto vite me beso se njerezit ndryshojne shume me respekt se do te kerkosh falje te pershendes shume kadri dogani po ashtu edhe njeri i ashtequajturi guri i shpum me kishte e ofendu mbreme edhe ate epershendes shume e porosis qe ta kontrolloje fjalorin po deshti ai me fol me mua qe ku ekam emailin e do ti kallezoj se kush me ka shti ne duboki e kush eshte babesha po ktu jam bandi e per ty jam kadri dogani
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

293. Kumona wrote at 22.04.2010 - 19:40 hours
Cka ke bre zotni kryetar qe je que peshe e po ngatrrohesh me secilin qe po shkruen ketu.

Populli e din,ti nuk e ke problemin e fukarallikit se kete problem e ke zgidh mojti ti.
Pare ki,pomp benzine ki a jo spaske se e paske shit pompen edhe pse sna kallzove se kur e e prej kujt e ke e ble.
Fabrik po,shyqyr mallin po e shitshe edhe jashte edhe po punojshe me fitim.

Shpija paske shyqyr zotit plot edhe me shit edhe shka paske nreq,a po don shpija ne Kacanik apo don shpija e vikendica ne Shqipri.
Toka trrolle e livadhe i paske te gjana e te gata sa ta zen syni si ne Kacanik si ne Shqipri.
Kerre po,truproja po kundra te reja po.
Silla e darka deri ne gu ka te sillesh,bile hise po u bjen edhe atyne qi rrin e silen rreth teje.Keto i ke miq e jarana te mishit e pilavit.Pse spo e dan dhimten me keta,nuk ju ze bese.Ki te drejte edhe une nuk ju kisha zan bese, se ata rrine ngat teje veq sa me ti zhbi tenderat me te hy ne hise.
Politiken pik pik po e ban,kurkush spo ta prish tymin,kahdo qė po shkon ne mesin e popullit keta po te pritin me tupana e curle krejt po te dojne.
E pra shka ke o kryetari jone cfare halli ke qe ka dy a tri jave qe u bane copa me krejt keta qe po shkruejn.

Pse po i shantazhon njerzit ne gurbet me,jo kam me te padit ne gjyq jo kam me ju hetue e akuzue jo ka me ju arrestue,pse po i ofendon gurbetqarėt e po ju thue se jeni parazita socialca e shka jo.
Shka te kan ba ty keq gurbetqaret qė ju ke hyp kshtu ne qafe?
Ogicit i vnohet kumona per me i pri deleve e me i majt tuf.
E ti, per me i pri e me i majt tufe njerzit,mos i akuzo e shantazho ata se zilen e kumones qe ta ka vnu ne qafe populli asht prej xhamit!

Thehet a?
Homepage: not entered   Email: not entered

294. gurbetqari wrote at 22.04.2010 - 19:02 hours
Zotni administratoe kur thash lena rehat mendova mos te mirresh me shkrimet tona qe ju po i quani dezinformata,pasi te presin palet per t'ju kryer sherbimet,qe nuk eshte e vertet aspak,ne lexojm, vijm ne pushime dhe shohim realitetin,nuk te pyeta per tender te shkolles por a eshte ndertu shkoll qe eshte mese e nevojshme, jo meremetu, thua na nga gurbeti dojm me drejtu Kosoven, po deshira jon eshte te shohim Kosoven mbi gjitha shtetet ne q'do pikpamje siq jan tu shku rrjedhat dhe me sa po shoh ju jeni duke hecur 10 hapa mbrapa e 1 para, nje qe eshte e sigurt zotni administrator 85% te gurbetqarve edhe ne gjum i kemi syt e drejtuar ka Kosova tung klm
Homepage: not entered   Email: not entered

295. Udhėtari wrote at 22.04.2010 - 18:58 hours
O Besim ,I MAHALLES SE AZGANAVE TE KANE,oj shikerpare une veq jam mahit ,a i ke lexu mire shkronjat cka kum than per KADRI BABESHEN,ato jane ne Kllapa ,e cka jane ne kllapa nuk kane rezultat se duhet me u liru prej "kllapave"per me kane i drejte rezultati,
ti je ka jaban si nje shok ktynehere ne ore te matematikes,mesuesi i pate thane liroji prej "kllapave"e ai i pate fshi kllapat me shpuze dhe pate thane u lirova mesues!!!
nuk kam xhelozi as per Kadriun e as per asnje KAQANIKLI,SHQIPTAR,PO QOFTE CFARDO NACIONALITETI ,POS SLLAVEVE,SE KAM AVERZION SHPIRTOR DHE KOMBETAR NDAJ TYRE,
TE PERSHENDES SHUME,ju dua krejtve ,jeni ma te mirt n,bote,....;)
Homepage: not entered   Email: not entered

296. BESIMI wrote at 22.04.2010 - 18:34 hours
O UDHETAR PO TE PERSHENDES SHUME JAM KACANIKAS E I MAHALLES RAKOC NUK PO E SHOH QE PO FOL KEQ PER KADRIEN PO NJE GJE PO E SHOF SE PASKE KANE XHELOZ PAK SE EDHE LOJTAR I MIRE KA KAN BOLL VALLAI PO MU FRY NA T,KACANIKIT E KÉNA ZANAT QE NUK SHOH GJE T KEQE PO AI SE HERE KA ARDH ME LLOJ LLOJ KERRI N KACANIK PO SE KAM PA KURRE TI JA LIDH NALT KSHTU QE LENE NJERIN RAHAT SE DIKUSHI E KA SAKRIFIKU JETEN E TYRE NE MERGIM VETEM QE NE KETU NE KOSOVE TA KEMI MIRE NE PO THOJME SE KENA BA LUFTE PO CFARE LUFTE KISHIM BA PA DIASPOREN PO LENI KTO NJEREZ REHAT SI AI PRAME TE GURI ISHPUM QE OFENDOI KADRIUN EDHE KREJT ARTIKUJT I KAM LEXU PUNEN E QORRIT E KA LAVDERU E NUK KA FOL GJE KEQ PER TE KSHTU QE LEXONI PAK MA MIRE
Homepage: Available, please click   Email: BASHKIMI[AT].ORG

297. Mexhide Kyēyku wrote at 22.04.2010 - 17:47 hours
"Udhėtari", unė nuk dua asgjė tjetėr, pos tė di kush ėshtė ky sigurimci qė po e njeh shumė biografinė time, sa as Halit Loku nuk besoj se i mbanė mėnd kėto tė dhėna, aq mirė sa ky qė si Danjolli i Sherkės, pėrbirohet kudo.

Qė janė pėrbiruar njerzit nė tė kaluarėn komuniste, mbase ishte regjimi i tillė monist, po ama qė tė njėjtit ende vazhdojnė tė pėrbirohen dhe tė i dinė punėt e huaja, a thua e e kanė tė tillėt, tė shkruar jazi prej zotit, se janė delegatė tė zotit pėr kėto punė, apo pse ėshtė punė shejtani kėtu.

Nga ajo qė shkruan Rexhep Qosja, thot se Danjolli i Sherkės, e mori emrin nga djalli, danjoll, devil, djävul (nė suedishte) gjavole nė serbisht dhe a ka djalli fytyrė?

Betohem se edhe Halit Lokun, Hazbi Lokun dhe gjithė qiftat e tij, do i harroja, para kėtij danjolli qė mė shumė mė duket se ėshtė zjarrnxitės, se qė bėn punė tė mirė.
Sikur tė tillėt tė mirreshin me punė tė mira dhe tė luftohej e keqja, pėr besė, si ne do ishim shembull pėr tė mirė nė botė.
Nuk do kishte as eulex, as hajni, as korrupsion, as prostitucion, as dallavere, as as, as...
Po do ishim tė lumėt ne.

Unė mund tė mos jem e keqja e askuj, por e mira e gjithė botės nuk mund tė jem, sepse zoti nuk i ka bėrė gjithė njerzit me njė mėndje.
Pėr tė mos u bėrė e keqja e askujt, thot kurani, po edhe bibla, se nuk ėshtė mirė tė hulumtosh punėt e huaja, sidomos tė njerzve tė mirė qė jetojne jeten e tyre hallall.
Ndoshta, jo tė pasur ekonomikisht, por hallall, ndershmėrisht, po se po.

Nėse ky farė njeri nuk ėshtė e keqja, ime, them tė drejtėn, jam lodhur kur tė tillėt shkruajnė me nofkat e nipave tė mi dhe tė tė njohurve tė mi.
Sillet kah pėshtillet, ky farė njeri sikur nuk ka punė tjetėr.

Kėshtu ėshtė kur tė tillėt, e hanė bukėn vete dhe i bajnė gajlet e huaja!
Homepage: not entered   Email: not entered

298. nebja wrote at 22.04.2010 - 17:27 hours
tung te gjitheve,,, shpresoj se jeni mire
o bb ny nuk e di me kend je tu shkru por po mendoj se krejt gabim qenkan duke shkru ,,, sepse nese po mendoj se je qeky person dhe qe je tu fol me qet person atehere dije se qenkan vetem duke te shkruar te tjere.......
Homepage: not entered   Email: not entered

299. Udhėtari wrote at 22.04.2010 - 17:03 hours
Pėrshendetje,
O banore te Kaqanikut,na "kalbet"me derse e hajt...
po leni vlla kto budallakina,dihet kush sa ka ba per kete popull,dhe s,ka nevoje te tregohet,...po edhe nese jane te verteta le te mbeten te Zoti SE AI ESHTE QE SHPERBLEN,apo denon ,!!!
Mos na dhuroni kete "spektakel"ne stilin e Big-brother....
Natyrisht si ne qe jetojme ketu edhe ata qe jane ne gurbet ndjejne keqardhje per Komunen tona,se deshtem e s,deshtem jemi nder me te varferat ne Kosove,
Kadri Dogani e ka mire(edhe pse pak po fryhet) ama stilin e ka ai qashtu se edhe kur lujke futball e ka pas zanat me u fry ,ama veq shpejtsi ka pas ,se tjeter sen s,ka dijte me ba...;)
hani bashke ,dhe permbani emocionet ...;)
Homepage: not entered   Email: not entered

300. rakoci wrote at 22.04.2010 - 00:29 hours
po i lutem redaksise se ne qofte se beni cenzura beni per te gjithe ju lutem per korrektesi
Homepage: Available, please click   Email: rakoci[AT].swe

301. guri i shpum wrote at 21.04.2010 - 23:52 hours
o vllazni ju kisha lut si kaqanikas ti lami kto pallavra te kafev se sjav ka pa hajrin kush ja ja kish pa hajrin l d k ja qe duhet ta dim qe kan nejt ne kafe te regja i ages mufail e bajshin fushaten aty ne kafe e tana sun po fitomi jo o burr sun fitomi me blla blla te kafev e qorri ka punu nuk ka pritu e nuk ka ba blla blla se ish trim dhe kaqaniku pi kohes se ages sali nuk ka pas ksi trimi e ju lutna qe ti lami kto marifetlliqe e tja zgasim doren qorrit se ky nuk asht qorr po shef edhe mas shpine i uroj pun te mbar se e kam pa qe sa ka ba per familjen e te madhi ismajl rakes ndoshta do te me keshni ne shkrim po jam nje kaqanikas qe nuk mirrna fort me internet po hyra ni nat e i pash do njerz qe i njo pi fminis kur kemi lujt me gazuza e kemi lujt koqebash te qerdhja po ndoshta nuk juv kujtohet se moti pani hik pi kaqanikut e mos i jepni koses hapt po ma mir do te ishte me u marr me do gjana tjera se sa me kesh ni njeri qe don me punu per kaqanik un ju kisha lut qorrit qe te naj rregullon rrugen ka teqja mi ba hymje kaqanikut edhe anej edhe ish ba ni korz e mir o vllazen e kishim pi uj te qeshmja e e kishim rrotllu naj qereminde per kysmet edhe pse jam i martum po po kam qef pak me jav kujtu do gjana o irfan beqa a ta shloj nja ne tok thuj naim beqes hahahaa ju pershendes nqofse jeni me te vertet qeto njerz se ktu ka munsi mos mu kan hiq kaqanikli e me shti perqamje a moni se gabim e keni qe shkruni per qorrin diqka keq se nuk pe njofshi po ishalla ju vjen dita e ulni ne nje tavolin me ta e bindni qe skokakan qashtu se ky asht legjend e gjall
Homepage: not entered   Email: ka teqja

302. guri i shpum wrote at 21.04.2010 - 23:09 hours
ku je ni bre ju trima po ku ket kur i vyshi rakocit pse nuk erdhet po po bani bllablla nga gurbeti kaqaniklija se ka kshtu
Homepage: Available, please click   Email: ka teqja

303. baba wrote at 21.04.2010 - 19:23 hours
hej a e dini kush asht administratori vete xhabir zharku tung baba
Homepage: Available, please click   Email: baba[AT].ks

304. Administratori wrote at 21.04.2010 - 19:14 hours
O i nderuar gurbetqar ne nuk po miremi me punet tuaja por ju po doni me drejtu kosoven nga gurbeti dhe me vjan kec qe jeni shum te dezinformuar ne gjdo dit e me shum po ndertojme shkolla ne kacanik eshte shpallur tenderi dhe shum shpejt fillon ndertimi i shkolles fillore 9 klaseshe bashkohore me salle te sportit jan shtruar rruge te reja per keto vite te fundit eshte ber pun e mire por ka hala vend per me punue, sa i perket femijeve edhe ne na dhimbsen por cka te bejme qe nje pjes e prindeve te tyre pijn duhan dhe bira dhe i kecperdorin femijet e tyre dhe ne ende nuk jemi te fort me fonde qe tjau marim femijet dhe ti rris shteti si te ju ne perendim edhe ne e dime se cka eshte e mira por kac e kemi takatin esa per certifikatat dhe dokumentacionet keto jan te rregulluara me ligj dhe ne detyrimisht duhet ta zbatojm ligjin nese duam shtet juridik sepse dhe ju atje paguani per dokumenta qe jan percaktuar me ligj epo atje shtesa te femijeve ju jep shteti ku jetoni jo se ju e keni rregulluar ket problem se ju nuk ju pyet kush bile sa tatime paguani ju ne perendim nuk merni kurgja nga shteti nese ke ndonje pyetje tjeter sidomos ne rrafshin e shvillimit dhe per investime ne Kacanik jam i gatshem me te njoftu per ac sa di tung
Homepage: not entered   Email: not entered

305. Administratori wrote at 21.04.2010 - 18:55 hours
o Kadri Dogani une pse te njof po komunikoj me ty dhe nuk po te akuzoj se je kan spiun apo shqiptar i kec por po te kujtoj se nuk je kan dhe e dij ce nuk je ac patriot sa po thue per qe ke dhan pare per UCK edhe kte nuk ta mohoj kush por une vec thash mos i jep koses hapt se nuk je kan ac aktivist sa po thue dhe prap po te them nese me kupton drejt mos thuj se ke mledh per 3ore nje milion marka se mer pergjegjesi dhe duhesh me dhan llogari ku i ke cue ato pare ne drenice se krejt njerezit e organizimit nuk kan dek dhe del nejnja dhe te kerkon llogari se ti e din shum mire se edhe ne ate kohe ka pas shum njerez qe kan manipulu me fonde per ty e kam se nganjeher tyj u livdu mer pergjegjsi e nese kjo eshte e vertet ateher per me ma mush mendjen mua dhe opinionit naj trego nej emer se vallai boll jan tu na rre kta qe po vijn nga perendimi per ndihma qe kan dhen e ne kur po jav kerkojme argumentet po na thojn se ju kan humbur fakturat ose thon i kam gjujt se nuk kam dhan pare per me deshmue vallai Kadri me u pas mbledh ac shum pare ketu ish luftue me stingera e jo me kallasha. Sa per ndihmat qe ja ke cue familjes tane ai nuk eshte kontribut kombetar por obligim familjar, njerzit i kan ndihmu te huajt dhe nuk po e permendin ato ishin te shkuara po sot une e di se vellezerit e tu po perballen me jeten e veshtire e te ishe ti ac solidar me ta iu kishe ber ndonje zgjidhje per punsim e jo mi lan rrugeve tu shit neper skuta ku te munden keto sigurisht qe nuk jan pune te mijat por po me detyron me ti than se pi jep koses hapt. Kush je tani ne Danimark nuk e di por kush je kan ketu e dij mire jo vec une po krejt shoket fjalen e kam per ceshtjen kombetare qe mos te keckuptohemi nuk je kan spiun as shqiptar i kec sic thash dhe me pare por aktivis i qeshtjes kombetare nuk je kan kur me nje fjaf as sherri shkiev as hajri i shqiptarve e besa afersisht ne kete kategori jam kan edhe une po mos i mer ngat zemre kto pun he burr
Homepage: not entered   Email: not entered

306. baba wrote at 21.04.2010 - 18:45 hours
tung te gjitheve ju pershendet baba kadri dogani ka ba shume ketu ne diaspore e as i ndyte nuk asht qe keni kujdes kur te folni per ata se ai e ka kallzu me veper po nuk shkoj ne kacanok me jav zan vendet se atij nuk i nevojitet kurgja se punon dhe krejt i ka tung baba
Homepage: Available, please click   Email: baba[AT].ks

307. baba kosove wrote at 21.04.2010 - 18:45 hours
tung te gjitheve ju pershendet baba kadri dogani ka ba shume ketu ne diaspore e as i ndyte nuk asht qe keni kujdes kur te folni per ata se ai e ka kallzu me veper po nuk shkoj ne kacanok me jav zan vendet se atij nuk i nevojitet kurgja se punon dhe krejt i ka tung baba
Homepage: Available, please click   Email: baba[AT].ks

308. tetovari wrote at 21.04.2010 - 18:40 hours
jam nga tetova dhe jetoj ne kopenhage po shoh se nje fare lloj administratori po e sulmon bandin.kadri doganin.o zotnaj kur te folish per bandin shko e merr avdes po shko e interesiru pak se ai ta ban 8 me 2 o zotnaj kshtu qi koqit pak se bandi asht shume i madh per ty po edhe patriot po edhe trim ju pershendet tetovari
Homepage: Available, please click   Email: tetovari[AT].dk

309. baba wrote at 21.04.2010 - 18:34 hours
tung kacanikli
Homepage: Available, please click   Email: baba[AT].ks

310. gurbetqari wrote at 21.04.2010 - 18:15 hours
Pershendetje banor te Komunes se Kaqanikut kudo qe gjindeni,q'do dit e shikoj ket faqe,,nuk shkruaj por edhe nuk lexoj shum shkrime sepse jan vetem humbje kohe por administratori me shtyri te shkruaj. Shihet kjart se ju zotni keni shum kohe te lir ne orar te punes,afersia me dikend te ka mundsuar te punsohesh ,ngrite zerin si p.sh.administrata juaj kerkon nga qytetaret te paguah shebim per diqka qe eshte absurde ,qertifikaten e lindjes per femij, te cilet nuk gezojn te drejten e nje shtese feminore qoft edhe shum simbolike bile per pagesen e sherbimit qe kerkoni ju,besoj se te premteve del ne pazar sheh dhe degjon vocrraket duke then te nevoitet karroc,mesimi zhvillohet ne tre ndrrime ne sh. f. 'E Duraku'nuk ju pengon kjo sepse me vetdije po fundosni ne humner konkurentet e juaj te ardhshem,nuk qan koken as per familjarizimin e shum organizatave qe behen para syve te njeriut qe ju e mbroni,mirruni me problemet qe duhet,ne gurbetqarve lenani rahat
Homepage: not entered   Email: not entered

311. i likve wrote at 21.04.2010 - 17:35 hours
i pershendette gjithe lexuesit e kesaj faqe posaqerisht rakocin dhe kadriun ,i kisha than rrini keshtu si jeni, dhe mos u mirrni me tuli qfar administratori qe ka koh ne pun te tij mu mirr me ksi pun.mburremi te gjith qfar kojshi kemi .o kadri kush na ka inati i cofshin pulatpo keq qi sot edhe pula nuk po majn.tungi.
Homepage: not entered   Email: not entered

312. kadri dogani wrote at 21.04.2010 - 13:05 hours
miredita krejtve, po mos te behem i tepert por per disa njerez duhet patjeter duhet z.administrator prape po behesh merak se a po punojsha, po hajt ti mos u ben merak more zotni se i kam qit punet ne terezi.po eshte e vertete se une me shkoket e mi mustafe kadriu e nehat kumanova i kemi mbledhur per 3ore 1milion marka e ne ate aksion shume pak kosovare kane marr pjese se ne ate kohe po duke i falenderuar vellezerit tone shqiptare nga maqedonia i mblodhem dhe i derguam fondit te drenices se ato luftojshin ne ate kohe e jo ti zotni te hollat e dyta qe kane qene ne sasi me te vogel dhe jane mbledh per rrethin e kacanikut perkatesisht grupit te tij qe e pershendes shume komandant hoxhes ne han obligim i cdo qytetari nga komuna e kacanikut ka qene me idhane nga 500marka e une me naser kikin i kemi dhane te paret dhe e di se te hollat kane shkuar ne vend te mire e per luften e drejt te uck.sepo ti kto nuk i di se je kane i vogel ne ate kohe po une kto gjena nuk kam pas nevoje,me i tregue se skam pas nevoje per reklame po me thua se e kam akuzuar xhabirin shume gabim e ke nuk me takon mua me e gjykuar, ate po lexoji pak se c,ka kam shkruar me pare e fol pastaj ne qofte se ai paska bere kac shume keq atehere ate do ta denonte vota e qytetarit.ajo nuk e denoi kshtu qe ketu nuk ka ska shka te diskutohet e lexo pak ma shume e mos me paraqit si armik te tij ,se une nuk jam ma shume se qe je ti po te premtoj me quajte i ndyte veq i ndyte nuk jam e ti shume mire e di po nuk ta ka enda me pranu se kah kam shkue vetem mire kam ba e me vjedh kurre nuk kam vjedh se zotni une jam punetor i madh e punoj perdite prej ores 16 deri ne oren 06 e kam kohe edhe ne internet me hy e edhe futboll me shiku, po ajde o zotni. mos u merr me mu ti se larg je prej meje, shko dil pak ka rakoci e kshyr, e cka ka ba djersa ime, plus 20 vite e kam mbajt familjen se mos ma mbajte ti ndoshta, e nuk frigohem me kshyre as majtas, e as djathtas kur te dale jashte keto imformata qe po shkruaj, mbaj mend mire se zotni keto jane krejt te verteta. une e flas vetem te verteten, asaj nuk i frigohem e nuk mirrem me thashethemet e te tjereve,se shyqyr zotit kurrgje nuk me mungon se krej i kam prej ndergjegjes e deri te morali.te pershendes
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

313. hapisyt wrote at 21.04.2010 - 12:13 hours
opopull i nderum , mos akuzoni ne ket web faqe per llafe te popullit e tjera sene, por diskutoni per te miren e vendit e qeshtje zhvillimi e tjera sene, nuk mund te akuzoni dhe te folni sene pa baza pa vlera ndaj njeriut te jua , ju kisha lut me respekt popull i kaqanikut qe te mos akuzoni te mos shkruani fjal te pabaza po knaquni duke bisedue reth qeshtjeve tjera, ejo ndaj krimeve apo sene te rende fyese , po respektoni njeri tjetri mos u bani secili ma i meqem sa tjetri dhe mos fyeni zt.kryetar xhabir zharku ne kesi qeshtje te pabaza dukue akuzuar ketu mund ti besh dem cdo kujt, nese esht dikush nerhetime esht sepse fol dikush te pabaza ateher ai qe fol duhet te marr pergjegjesit dhe ta vertetoj para organve kompetent, edhe ju kisha lut administratorin qe te ket kujdes me shkrime ketu, qe ato qe jan te rende dhe ato qe nuk shkruhen ketu mos ti i len aty se demton imazhin e nje njeriu pa marr parasysh qka eshte por nuk e kemi te drejt te shkruajm qka na bjen ndermend, ju si admina duhet te kontrolloni ma shpesh ket webfaqe se qka shkruhet mos te bahet webfaqe rrugaqe, apo nje bllock flliqesera qe rrijn dhe sdijn qka shkrujn e ajt une po dij diqka mdoket qeshtu e ashtu esht.Mendoni para se te shkruni apo i beni dem dikuna apo imazhit te kacanikut, kaqaniku ka histori dhe vlera tjera ju kisha lut te mateni mendjen para sa tju del ne shkrim ketu ju faliminderit shum. admina ju luttna te kujdesni ne lirimin e shkronjave ketu.
Homepage: Available, please click   Email: bllablla[AT]hotmail.com

314. Hija e jetes wrote at 21.04.2010 - 11:12 hours

I ashper ndaj tendit, shum i bute ndaj te huajit!

Jo rastesisht zgjodha kete titull, po me shume nga mllefi qe me mbyti, kur shohe se si po rrjedhin punet e Atdheut, ne pergjithesi.
Dua te filloj nga koha nga e cila jam deshmitar edhe vete, nga vitet e tetedhjetenje('81), ku edhe ne ate kohe Kosova i kishte perfaqesuesit e vete politik po qe ishin te pafuqishem ndaj politikes, se huaj!
Dhe patjeter Atdheu nxorri nga gjiri i saje femijet e vete, per te deshmuar se Jemi dhe do te Jem ketu.
Ku me shume veshtersi akceptohej nga shumica e baballareve, se kundershtimet ne kete forme jane pa efekte, dhe me pasoja shume te medha!
Po gjenerata e asaj kohe, jo pa vetedije, po me shume arsye kishte qe te behet sakrifice e pasojave te asaj kohe, vetem te arrinte thyerjen e ngurtesis se krijuar, nga faktori i jashtem dhe i mbrendeshem, ku vertet pasojat ishin te dhimbeshme, po edhe efekti ishte krenaria e sakrifices, ne mobilizimin e ndergjegjejes se popullit pa marre parasysh moshen, ku lirisht mund te thuhet se zeri depertoi deri tek femijet ne djepa.

Nga termeti i fuqishem qe pesoi pushtuesi, semundja e tije kaloi ne terbim, ku nga fobia e krijuar turrej ne ēdo moment per te ngulfatur zerin e arsyes.
Po zgjimi i ndergjegjejes ishte me i pranishem dhe shume aktiv si asnjehere me pare.
Filloi dashuria me e madhe, ne mes te bijeve dhe baballareve, filloi pajtimi ne mes kundershtimit dhe arsyes.
Atdheu nxorri t'Bijte e vete, per te udheheq popullin drejt te se ardhmes, e Ai ishte Ibrahim Rugova, me shume t'Bije te pendes,qe bente lufte te pakompromise me nje ushtri e armatosur me arme me moderne te kohes.
Ku pa dyshim qe strategjia e Tije mbronte popullin nga me e keqja, po na anen tjeter edhe populli mobilizohej ne menyre te gjithe aneshme.
Natyrisht se edhe populli e kishte kuptuar me, luften dhe strategjin e tije, dhe qendronte ne front te perbashket.

Deri sa u arrit kulminacioni i shperthimit, ku prape Atdheu nxorri nga gjiri flijimin sakrificen e Tije, unifikimin e tere brezave, dhe intelegjences se Atdheut,e Ai ishte Adem Jashari, me Heronjet e Kombit, Deshmore, qe me deshmin e tyre se Njerezit e Atdheut shkrihen te tere per Atdhe,zgjoi ndergjegjejen e fuqive te medha te kohes te ndegjojn zerin e arsyes dhe te ndalojn terbimin e kesaj egersire dinake.
Ku egersira e terbuar, ashtu e plaguar u largua, po dinakeria e saj eshte e pranishme dhe me shume rreziqe qe barte ne vehte!
Ku nga dinakeria e saj mund te veresh edhe dyshuashmerin e bashkesis nderkombetare

Po ne kete kohe nje pergjegjeje me me vende do te ishte te pranojm;
citat;

njerėz nė lėvizje
gjeneratė me shpjegim tė ri
komunitet qė refuzon tė nėnshtrohet
drejt vetėvendosjes dhe deri nė vetėvendosje
Homepage: not entered   Email: not entered

315. tung wrote at 21.04.2010 - 09:59 hours
tung
Homepage: not entered   Email: not entered

316. Mexhide Kyēyku wrote at 21.04.2010 - 09:43 hours
"administrator" nuk e kam nė mėndje tė pėrzihem ne debate se nuk marr shumė vesh nga kjo qė shkruani ju nė mes vehte, vetėm se tė lutem si administrator qė je, bėja ēarenė vehtes, edhe vėre q-ėn e butė nė vėnd tė saj dhe ē-ėn e fortė nė vėnd tė saj, se kėshtu vetėm shkijet kanė shkruar, ngaqė u kanė munguar disa zanore dhe bashktingėllore qė i ka vetėm gjuha shqipe...
Ti sė pari, gjeji shkronjat shqipe mirė, aherė ta marrim patin si administrator.

Pėrndryshe, nuk e shoh se po zotėron punėn qė paske, kur mrtav e paske tastaturėn dhe tė munguakan gjysma e batalionit tė shkronjave shqipe.
Homepage: not entered   Email: not entered

317. Administratori wrote at 21.04.2010 - 09:07 hours
Sa erdha ne pune ne mengjes e pash reagimin tend Z Kadri dhe nuk jam befasue pasi qe e di se ti me yrish i mer senet as niveli i komunikimit nuk ym bani pershtypje pasi qe kshtu je kan saher ti dhe kategoria e jote nervozohi kur e ndegjoni te verteten sepse gjithnje e keni ushcye njeri tjetrin me rrena dhe rrena eshte ba si ushcim per ju une e di se ti kur rrin mr kundershtaret e Xhabirit fol ter e zi per te e kur rrin me mict dhe shoket e tij thue se e ke shok dhe e njef nga suedia bile edhe thue se e ke sternip qe eshte e vertet ndoshta se nana e tij eshte mbes e doganve keto llafe une i kam ndegju nga vet ti dhe me erdhi mir qe ti paske grumbullu pare per UCKne per nje nat nje milion marka se deri para do diteve na lodhen tu na than se Xhabiri ka vjedhe e une kam fakte te pa kundershtueshme se Qorri ju ka ba thirje njerezve me dhan per luften se vet nuk ka pas koh me u mar me grumbullim parash sepse Qorri i ka takue nje sektori tjeter logjistik por boll mir prap edhe pse ky debat nganjeher nuk po zhvillohet mir prap po del dicka ,vec pak e teprove se per nje nat ske mujt mi mbledh nje milion marka se me pas dhan shqiptart ton kac shum para serbijen e kishem cue deri ne danub askush nuk mundet me e mohu kontributin e emigracionit por jo kac sa pi jep hapt, besa edhe dikush tue pa ket shkrim te lyp llogari ku i ke cue ato pare se ushtaret e UCK jo qe kan pas munges te madhe per arme dhe municione por kan hjek te shkretit edhe per veshje dhe buk. Z Kadri une nuk po e mbroj Xhabirin por te verteten se shycyr zotit ai eshte i afte mjaft per te mbrojtun veten por po me vjen shum shum cudise si mundesh be buri dheut njerzit e luftes me i krahasue me shkie e magjup kta mund te ken gabime si cdo njeri por nje krahasim i till eshte shum banal se si duket per sojin tan vetem luftetaret deshmore jan te mire se ata nuk flasin e keta te gjallet fyhen si duket nje pjes e njerezve ende i permbahen, maksimes serbe dobar allbanac je mertav ili nepismen allbanac te gjitha keto qe i thash mos i mer per veti zKadri por nese e gjen veten ne keto rreshta te kofshin perhajr dhe per turp tung dhe do te debatoj sa te duash por me argumente se pe sho qe paske kohe po rrishe shum pa gjum po me duket e paske hup punen edhe ne kacanik hajde sa her qe te dush por mos u mundo me na tut se me u pas tut na moti kishim hik prej ktuhit, nashta trima si ti nuk jena me cliru kosoven nga diaspora po edhe cac tutsa vallai nuk jena hajt tung prap
Comment:
IP: 213.163.127.221
Hostname: 213.163.127.221
Internet provider: 127.221
IP-range provider: Niets gevonden
WHOIS: whois opzoeken
Computernaam: 213
Abuse: abuse@127.221
Land: YUGOSLAVIA
Plaats: (Unknown city)
Webserver: Niet aanwezig
FTP server: Niet aanwezig
SMTP server: Niet aanwezig
Gevonden info: Niets gevonden
Homepage: not entered   Email: not entered

318. bandi wrote at 21.04.2010 - 03:36 hours
flm kojshi shifemi te pershendet bandi. po spo mundem ,me duru kur disa qobana po me tregojne se jane rrit me mu e po paraqiten si dobelmorale po mire e ke se me kta nuk duhet me hargju shume energji po vallai kurr ma ngat se kan pase edhe keta.po ky administratori nuk e di se une ku e kam kryer shkollen e paska mbete me me kritiku veq deshta me i kallzu se mend kurre kerkuj ne kacanik nuk i kam shit edhe se ne vitin 1998 une e krijova videon kur u dashke te behej organizimi i uck se.ne kacanik kur humben jeten deshmoret agim bajrami dhe shoku im besnik begunca ne percollem besnikun pas ndeshjes se futbollit qe u zhvillua tek shkolla fillore e ai qobani me thot se mka fry jo zotni jo se une punoj vetem me fakte a ato i ka ish shtabi i uck se ne shkup kerkojeni e ti administrator ,leshi hajde e fol me mua tung rakoc vi ses snart se hargjova energji kot po une nuk lejoj qe njerzit te me fyejne pa fakte.
.
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

319. kadri dogani wrote at 21.04.2010 - 01:31 hours
tung jashe faleminderit per verejtjen ,po eshre e vertete ,se duhanin nuk e pi po nje gje po ta tregoj qe 23 vjet une .nuk e perdori gjuhen shqipe zotri jash ,keshtu qe nuk duhet te ma zesh per te madhe. po zotni jashe edhe nje gje nuk po me pelqen kur, njerezit ofendojne e mshifen, pas lloj lloj emrash e mundohen me i mbrojte te tjeret se zotni jashe kto njerez jane vetem njerez te shitur po une nuk i shof se une e di se kush jane keta njerez kta jane pa ftyre te pershendes ty dhe rakocin vi ses i dk
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

320. rakoci wrote at 21.04.2010 - 00:15 hours
bandi mos u ban nervoz me keo matrapaza se keta jan te ashtuquajtur admin e kryetar se do te ju vjen fundi bando ke kujds mos e lesho veten aq posht me kesi njerez qe as vet sedijn se qka jan ka bajn (sepse jan njarez pa shkoll ) te pershends band kojshija i jot nese shihemi najher ne kaqanik te tregoj s e kush jam familja juve edim te gjith se sa ka dhan per kosove e kaqanik po keta matrapazat kan qen nen hije dhe sot seshin pralla pa kryp keta jan vet ata te cilet se kan pague rrymen me vjet e sot na shesin men bando kujdes mos bie ne grack te njerzve pa emra sepse jan ma te rezzikshem se shkijet te pershendes ty dhe krejt familjen dogani dhe ngushllime per vdekjen e ejupit kalo mir kojshi
Homepage: not entered   Email: not entered

321. Jasha wrote at 20.04.2010 - 23:40 hours
O Bandi, kur t shkrujsh, vnoje naj pika apo naj pres najkun se mu zu fryma tut lexue. Gjeth ate t shkruma me nji fryme. I paske mushknite e shnosha, bezbeli spe pijshe duhanin.
Homepage: not entered   Email: not entered

322. artiina_prishtina wrote at 20.04.2010 - 22:28 hours
Pėrshėndetje per gjithė ju kėtu.
Homepage: not entered   Email: not entered

323. Migja Gjylsim wrote at 20.04.2010 - 22:16 hours
O ju ngatjeta tanve ksajde

Po qe paski ba zharave krejt, e hajt. More n`paqi lazem per naj vllaqe, veq kallxoni migjse se n`ven ua rrafshiti muhabetin. A na e keni lane naj trofte ne Lepenc a jo? I qit fare edhe ju me dinamit he sdi qka ju koft. O Xhabir bane naj ligj qi me i rujt peshqit se edhe ata jane pasuni. Per tjerat mos qitni ligje se edhe ashtu jeni ba krejt si hoxhollart. Ban qka te tham une e mos ba qka baj une.

Ejvallah iher.
Homepage: not entered   Email: not entered

324. Administratori wrote at 20.04.2010 - 20:34 hours
I nderuar z Murat ndoshta vertet jemi keckuptuar por nuk kisha per cellim qe tju kerkoj llogari per parat tuja personale, por vet me nxite kur fole per femijet e uritur qe shkojne ne gjum qe mund te jet edhe kjo e vertet por edhe kjo nuk eshte pun e kryetarit por kjo eshte pun e prindve te atyre femijeve qe nuk e planifikojne familjen. me erdhi mire qe me ne fund e paske shfletuar vjetarin dhe facen e Komunes e cila sigurisht qe ka mangesi por po ju njoftoj se eshte e 5 ne radhe ne Kosove dhe sigurisht qe tani e keni pare qe aty poashtu egziston linku per komunikim me qytetare per ata qe din me perdor kompjuterin dhe qe kan identitet si ju zoteri e jo per ata qe nuk dijn cka esht fjala e lire pra dua tju informoj se Komuna jone e ne vecanti me urdher te kryetarit Zharku gati per gjdo feste ka ndare ndihma per familjet ne nevoje qe sigurisht qe nuk kan mjaftuar per te gjith por ky eshte bugjeti i komunes tone ne pergjigjien e djeshit qe kryetari nuk miret me ndihma pikerisht e kisha fjalen ashtu sic that edhe ju se nuk jepni llogari per parat personale pasi qe disa ketu po bejne pyetje per jeten personale te tij kerkoj falje nese ty te kam ngatruar pa dashje me te tjetret, ju pershendes. Zotni Kadri Dogani mos u mundoni me shit mend se po shifet niveli i juaj ne paracitje nuk mund qe iu te krahasohi me z Rudi sepse ju jeni shum i cekt per dijen tane z Zharku nuk nderton banesa por keto jan propaganda te njerzve te ndyt si ti qe miren me dezinformata se nuk je hajri as i familjes tande sepse sipas llojit tend vetem Xhabiri kana tu punu ke Kacanik ai ben fabrika ai nderton ndertesa ai i jep tenderat ai e vjedh bugjetin ai kercnon sipas sojit tand krejt ne ne kacanik pami dek dhe krahasimin qe e bane me magjup dhe shkie po te them se ty tu ka cel goja tani se ateher tka fry dhe mos me pas kan kta Xhabirat ti as qe kishe guxu me ardhen ne kacanik turp duhet me te ardh cka po shkrun qe rri naper kafa kur te vish ne Kacanik na e dim se aty shet men ti dhe shoket e tu hyn pak ne face te komunes dhe informohu ma mir dhe zyrtarisht e mos u mer me fjale te rrugve. Xhabiri nuk e di qe e ka ndihmu familjen Bela por as nuk ka perfitu nga ata e paret jan mbledh me inicijativ te vellezerve te Kjaniut per tja ble banesen femijeve te Kjaniut qe me ja mar hisen kurse Xhabiri ateher kur ka pas mundesi ka shpenzu pare per dy apartamente te cilat sot i posedojn dy familje te deshmoreve ti i din mir keto qe po i them une por nuk te pelcejne ose je i nxitur per te dezinformuar sa te mundesh por nalu se mare eshte se nese Xhabiri nuk te njef ne ne Kacanik te njofim se jemi rrit bashk tung
Homepage: not entered   Email: not entered

325. bandi wrote at 20.04.2010 - 19:56 hours
tung murat te pershendet kadriu .keta njerez qe shkruajne keshtu jane veq njerez te prapambetur dhe shansi qe e kane marre eshte vetem se ne dhe shume njerez te tjere per fat te keq qe ne gjindemi ne mergim ose keta njerez mund te i quajme lirisht argate te dikujt qe dalin neper keto faqe e i kercenojne njerezit se kur te vini ne kacanik kinse kemi me ju arrestu por nuk kane guximin te dalin hapur e mshefen me lloj lloj emrash une kam thane qe serbise nuk i zgjati po edhe ktyre nuk do te ju zgjase jo se populli do ti denoje heret apo vone ju pershendet bandi
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

326. Murat Rudi wrote at 20.04.2010 - 17:30 hours
Pėrshendetje Administrator!

Paramendo sikur edhe unė tė filloja me:
Shumė bre ti po u mėrzitshe se,pėr ēka une mėrzitena,por jo spo filloj k'shtu,sepse k'shtu vetėm e mbyllim muhabetin ende pa e nisė,prandaj po filloj tjeterndryshe,sepse qė tė dy jemi tė rritur dhe mund t'bisedojmė per shumė gjėra ani pse edhe mund tė mospajtohemi ne shumė pikėpamje!

E lexova fjalėn hyrėse tė Kryetarit nė Vjetarin e 2009-tės,e cila perfundon me:
Mbetemi tė hapur pėr vėrejtjet dhe sugjerimet tuaja.
Bashkėpunimi i ndėrsjellė na bėnė mė tė suksesshėm...
Me respekt,
Xhabir Zharku,
Kryetari i Komunės

Besoj se kjo fjali e Kryetarit e thėne nė fillim tė Vjetarit,nuk ėshtė vetėm sa pėr sy e faqe,andaj edhe ty si zyrtar komunal dhe mua si qytetar i komunes n'a qel rrugė pėr tė paraqitė vėrejtjet,sugjerimet dhe tė gjitha kėto tė kuptohen si bashkėpunim i ndėrsjellė institucion-qytetar,apo ti ndoshta e kupton ndryshe?
Me paske pyetur nė mėnyrė shumė personale dhe private se, sa kam ndihmuar dhe sa jam humanitar...
Ke bėrė njė krahahsim jo logjik,ani pse unė as qė tė kam pyetur ty e as qė e kam pyetur "kryetarin" se sa ndihmoni nga rrogat e juaja (lexoje edhe njė herė shkrimin tim),sepse dallimi nė krahasimin qė ke bėrė ėshtė ky:
Unė nuk jam as zyrtar e as Kryetar dhe nuk menagjoj parat e bugjetit tė Komunės (parat e taksapaguesėve tė Kaēanikasėve),unė menagjoj vetėm tė ardhurat e mia tė cilat i fitoj nga puna ime dhe pėr kėto tė ardhura (para) nuk jam i obliguar t'i i jap pėrgjegjėsi askujt se,kujt dhe si i ndihmojė,sepse thjesht janė tė mijat,por nėse do tė pyetja ty apo kryetarin,at'herė do tė ju pyetja,se sa ndihmoni tė varfėrit e tė uriturit nga parat publike,parat e taksapaguesėve,pėrkatėsisht parat e bugjetit tė Komunės e tė cilat para i menagjoni ju.

Besoj se tashti e kuptove dallimin ne krahasimin qė ke bėrė?

Tjetra:
Unė nuk kam bėrė fushatė poltike para popullatės sė Kaēanikut qė t'mė japin besimin :
-pėr tė qenė Kryetar i tyre apo kėshilltar i Kuvendit tė Komunės
-pėr tė menagjuar me parat e tyre
-qė t'u ngrisė mirėqenjen (standartin jetėsor) e tyre,me vende tė reja pune,shėrbime mjekėsore,arsimore,sociale,investime tė reja etj,etj mė tė mira,
Kėtė e ka bėrė Kryetari dhe shtabi zgjedhor i tij (ndoshta nė mesin e tyre je edhe ti) dhe se unė nuk u kam premtuat popullatės sė Kaēanikut,se do t'ua zgjidhė problemet e tyre,atė e ka bėrė Kryetari me shtabin e tij zgjedhor dhe besimin u'a ka dhėnė shumica e popullatės me tė drejtė vote.
Unė as nuk shėrbehem e as nuk paguhem nga parat e taksapaguesėve tė Kaēanikut,unė nuk i gėzoj benifitet-privilegjet,por as pėrgjegjėsit qė u sjellė pozita zyrtare ne Komunė etj,prandaj pyetjen qė mė ke parashtrua mua nė fillim se sa kam ndihmuar tė varfėrit e ke bėrė nė adresė tė gabuar,adresa e saktė ėshtė Kuvendi i Komunės.

p.s.
*Konstatimin qė jep se,askush deri mė tashti nuk ka vdekur nga uria nė Kaēanik,po e pėrforcoj edhe mė shumė,se nė Kaēanik jo vetėm tashti por edhe nė kohėrat e pushtimeve qofshin ato srbe-bullgare e otomane nuk mbahet mend se ndokush ka vdekur nga uria nė Kaēanik,por qė ka pasur uri dhe ka edhe sot kjo nuk vihet ne dyshim!

Vizitova faqen zyrtare tė Komunės,fatkeqėsisht shumica e linqeve janė nė pėrpunim (te zbrazėta),por nuk mungojnė lajmet per aktivitete ditore tė zyrtarėve komunal.

Me respekt:
Murat Rudi
Danimarkė
Homepage: not entered   Email: muratrudi[AT]yahoo.com

327. elena wrote at 20.04.2010 - 15:00 hours
tung
Homepage: Available, please click   Email: elenanika[AT]hohmail.com

328. kadrei dogani wrote at 20.04.2010 - 14:28 hours
e more ti qe po punojshe ne administrate po para se ta permendesh emrim tim et murat rudit shko e mesohu si te shkruash e mandej eja e shkruaj ne kete faqe te respektuar kacanikase po qindeperqind te paska marre me te njofshem me punu ne administrate se po shkruan pa emer o zotni a e shef te informacioni shkruan kadri dogani po pse se e kam ndergjegjen e paster o zotni e nuk fshehem si ti me emrin administrate po une paskam qene ne ndonje planete tjeter e nuk i paskam pare kto organizime qe ju i paskeni bere po kurr pertej ferizajit nuk kam shku pra perdite ne kacanik kam qene te rrapi ose ne nje kafeteri tjeter zotni e kishe sulmuar edhe muratin o zotni murat rudi per ty edhe shume aty ne administrate asht sikur tatamata keshtu thojme ne ne kacanik ai ketu ne danimarke ashte njeri shume i respektuar po ti kurre nuk degjon ose nuk don me degju se te dhemb o zotni 12000 shqipetare ne danimarke e nuk po hyj ne diaspore e respektojne per punen qe ai ka bere ktu ne danimarke nese nuk e di pa dil e pyet o cka ka bere ai shko pyete bashkeshorten e deshmorit kjani bela se kush te ndihmoi po ti nuk e di se kush e filloi akcionin per ndihme blerjen e baneses se tyre jo po ndoshta xhabiri ja ka blere ose ti xhabiri ndertoi shume banesa ne kacanik po pse nuk ja fli nje banese more ka mujt me ba edhe ate po leje more zotni se jeni bere si mafioza.para luftes ne kacanik, maxhupt romet,mendonin se kurre shqipetaret nuk do te fitonin e bejshin tmerr neper kosove por ata gabuan dhe shif ku jane ata sot kshtu qe keni kujdes edhe ju se kungulli gjithmone neper uje nuk shkon shqipetaret e rrezuan komunizmin serbiszmin e besa kur te vije koha edhe ju do te denoheni per kto mariftlleqe mafioze edhe njehere mos e sulmoni kete faqe se kjo faqe eshte e shenjte per kacanikasit lereni remziun rehat se ma mire ju bie ju pershendet kadri dogani kopenhage danimarke
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

329. lulja wrote at 20.04.2010 - 11:26 hours
pershendetje per te gjithe ,qka ka te re atje , ne kaqanik tung kaloni mire
Homepage: not entered   Email: not entered

330. nyork wrote at 20.04.2010 - 05:23 hours
o edhe 500 vjet se kryetar mate mir ne kacanik nuk vjen edhe imamin e kena te prapt edhe kryetarin se qushtu e lyp popllata e kacanikut se pa ukan i fort suni ma kto vene e zoti irujt se poll kan punu edhe per mergimtart edhe per qytetart
Homepage: not entered   Email: not entered

331. Administrata wrote at 19.04.2010 - 19:29 hours
Une qe po debatoj me nofken Administrata po dua edhe njeher te ju njoftoj sa per korrektesi sepse te gjitha ketp qe po i them mund ti vertetoni edhe nepermjet broshurave qe boton komuna nen emrin Vjetari por edhe nepermjet arkivit te komunes pi jap te drejt vetit pasi qe jam staf i komunes dhe i di gjerat dhe nuk flas me paragjykime zDogani nuk eshte e vertet se ne kohen e pushimeve vendoset vetem pankarta pasi qe ne ate kohe te pakten ne kohen e z ZHarkujan organizuar edhe takime por edhe koncert per mergimtaret por si duket kur ke ardhur ne pushim nuk i ke patur koh ti percjellesh aktivitetet e komunes, cka ithue ti z Dogani punes shtes te administrates ne sherbim te mergimtareve qe behet me urdher te vet Kryetarit. zMurat Rudi shum bre po u merzitshe per femijet e kacanikut qe jan te uritur por po te siguroj se deri sot asnje femi nga uria nuk ka vdekur te pakten jo ne Kacanik dhe kryetari nuk ka faj per ata femij qe vuajn se prindit i kan batakci dhe pijn raki dhe ceshtja humanitare nuk i takon kryetarit por ne cytetareve hajt na trego ti vet sa je humanist sa ke ndihmu por me fakte. Sa i perket ceshtjes se zhvillimit ekonomik asnje kryetar deri me 2008 nuk ka ber me shum se z Zharku por ju vetem pja futni kotrum a e dini ju qe jan shpall dy mini zonaindustriale dhe nje zon komerciale me qellim te nxitjes dhe terhacjes se investimeve e ai nuk mundet me i detyru njerezit me investu poashtu ka ber pune per zhvillimin e blektorise dhe pemtarise por keto or zotni nuk behen me shkop magjik eja ti dhe investo ben projekt investiv konkret dhe ateher vertetohesh per efikasitetin e administrates ne fund ju theras qe ta vizitoni facen e komunes ne intenet dhe do te bindeni vet per aktivitetin e komunes oo njerzz tungi te gjithevenese ju intereson dicka konkrete pyetni dhe ju pergjigjem ac sa di
Homepage: not entered   Email: not entered

332. Kacanikasja wrote at 19.04.2010 - 11:27 hours
Te nderuar lexues kete qe po e veni ne dyshim se a eshte apo nuk eshte Xhabir Zharku qe po shkruan ne kete faqe, une them se pikerisht ai eshte sepse mu ne shkrimet e tij hetohet se sa te afte e kemi Kryetarin e nje komune dhe se me qfare gjerash mirret duke i perzier njerizit vend e pa vend.Dhe menyren se si i debaton gjerat e kemi pare edhe ne emisionin e Jeta Xharres ku flet me prepotenc dhe pa asnje orartori qe ta ka endja me ndegju, kur e dijme se gjate krejt kohes veq po na rren.

Homepage: not entered   Email: dshqiptare[AT]gmail.com

333. Mexhide Kycyku wrote at 19.04.2010 - 10:57 hours
Murat, kjo qė ke shkruar ėshtė e mirė, por nuk mė tėrheqin temat kur shkruhen pėr politikanė.

E di shumė mirė, se kam debatuar pėr qėshtje tė ndryshme, pėr shėmbull kur shkruanim si kemi dėshirė ta shohim infrastrukturėn e qytetit tonė dhe shumė debate tjera, pa harruar debatet qė shkruheshin nė webfaqen e Abdullah Ēallakut.

Prandaj, i vė rėndėsi asaj tė shkruajmė me emra.
Kur shkruajmė me emra, kontribuojmė si kaēanikasė, e kur shkruajmė me nofka, shkruajmė si "politiqarė" dhe fshehemi pas partive politike qė pėrkrahim, pozitė - opozitė.

Unė nuk i pėrkas asnjė partie, asnjė politike dhe kėtė e kam dėshmuar me debatet e mija kur ishin zgjedhjet e nėntorit 2008, sa lėmsh e kam bėrė politikėn kur kam "zgjedhur" kandidatė tė partive tė ndryshme.
Ngaqė kam zgjedhur individėt e dėshmuar atdhetarė, e jo partitė e tyre.

Adem Demaqi thot vet se ai ėshtė djathtist, por unė pėr vehte, jam kudo...
Jo pėr hatėr tė ndonjė gjėje, sa mė tėrheqin vetitė e sė mirės dhe e mira gjėndet kudo, ashtu si edhe e keqja.

Ndoshta edhe shkruaj, por janė disa irritime personale nė jetėn time private qė nuk kam koncetrim mbase tė shkruaj kėto ditė.
Tė shohim farė na sjell fati...

Pėrshėndetje!
Homepage: not entered   Email: not entered

334. Udhėtari wrote at 18.04.2010 - 22:00 hours
Pershendetje ,
Komenti i Muratit qenka me vend ,por edhe ky ja paska huq pak,po qysh more thua "sa ka kerkuar kontributin e mergimtareve'PO ik ore burre i forte ,ti ende nuk u mbushe mend me ate hajn!!!
po ai edhe Ethet me mi kerku nuk ja jap..!!!
por njerez mbane mend edhe keta ,ka shume XHABIR ZHARKA n,KAQANIK,edhe ate bile qe veten e majne KAQANIKLI me fanatizem!!!prej atyre duhet te ruhemi....
Homepage: not entered   Email: not entered

335. Murat Rudi wrote at 18.04.2010 - 19:31 hours
U befasova pėr tė mirė kur pashė shkrimin e gjatė tė "kryetarit" tė komunės sonė dhe thuaja se me njė frymė e lexova dhe kur i dola nė fund shkrimit ,disi sikur mu zbeh gjith ai vrull,sepse pritja qė nė mbrendėsi tė shkrimit tė gjejė ftesėn pėr bashkėbisedim,pėrkatėsisht bashkėpuinimin institucion-qytetar (polis gr.) e qė pėr temė do tė kishte brengat e mėrgimtarėve kaēanikas,por edhe tė bashkvendasėve me institucionet nė vendlindje!
Jo,shkrimi i parė pėrmbante njė autobiografi tė "kryetarit",pėr tė vazhduar mė pastaj me shkrimet nė vazhdim,gjithnjė nga "kryetari" dhe me pėrmbajtje krejt tjetėr nga ajo qė pritja dhe shpresoja.
Pritja qė "kryetari" nė kėto ka shfaqė brengėn pėr gjendjen e rėndė ekonomike tė popullatės sė Kaēanikut,ku gjysma e fėmijėve atje shkojnė nė gjumė tė uritur dhe se ka kėrkuar kontributin e mėrgimtarėve pėr ndonjė ndihmė ose investim,kur e dimė qė buxheti i komunės ėshtė i paktė pėr tė pėrmbushur nevojat e shumta nė vendlindjen tonė si: nė lėmit e shėndetėsis,arsimit,investimet nė ekonomi tė vogėl-mesme,ndihmė pėr ndonjė shkolle nė komunėn tonė etj .
Pritja qė "kryetari" me iniciativė tė tijė tė hapė debat nė kėtė faqe,por asnjėherė nuk mė kishte shkuar mendja (nuk po dua tė besoj,se kryetarit tė Kaēanikut Xhabir Zharku) po i penguaka pse mban emrin Kaēaniku kjo faqe e cila me vite tė tėra ka qenė dhe ėshtė burim informimi dhe takimi i kaēanikasve sidomos i atyre nė mėrgatė.
Derisa kjo faqe kryen funksionin e urės bashkuese mes bashkėvendasėve kaēanikas (mėrgatė-vendlindje),nuk po mund t'a besoj,se institucioni,pėrkatėsisht "kryetari" i komunės tonė kėrcėnon me padi nė gjygj nė stilin JENI FAJTORĖ,DĖSHMOJENI TĖ KUNDĖRTĖN.
Mė pastaj "kryetari" pėr njė plesht kėrkon tė digjet i gjith jorgani,ai ngatėrron njė faqe tė tėrė me njė link tė saj qė NĖ BOTĖN VIRTUALE njihet si GUEST BOOK qė ka kuptimin e njė Haid Park-u.
Tė ceken si argumente pėr padi shkrimet e GUEST BOOK-ut,pra tė botės virtuale ku vizitorėt shkruajnė me emra imagjinativ (tė rrejshėm) e tė cilėt nė njėren anė madhėshtojnė subjektin e tyre politik ose e kundėrta,ofendojnė subjektin tjetėr politik deri nė ekstremizėm ėshtė humbje kohe,ėshtė sikur tė imitosh Don Kishotin duke luftuar me mullinjtė e erės.

Me respekt:
Murat Rudi
Danimarkė
Homepage: not entered   Email: muratrudi[AT]yahoo.com

336. Jasha wrote at 18.04.2010 - 14:19 hours
O aga Dulle, Hajrushi ka qene qebapgji dhe kurr nuk ka punue ne pune shteti. Ti kanihere tu dasht me ftillue dicka, po hyn llugave edhe ma shume...Gyrbeti ka lane pasoja, jane perzi telat, por nejse, ky nuk asht edhe gabim aq i madh se kusherini e rahmetlijes ka punu ne Lepenc e ai asht Haxhi Maksuti dhe hala gjall asht.
Homepage: not entered   Email: not entered

337. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 17.04.2010 - 18:42 hours
Izahir edhe ti pranoj ngushllimet e mija me rastin e vdekjes se gruas.
Abdullah Tafili nga Gjermania
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

338. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 17.04.2010 - 18:39 hours
pershendetje bashkvendas te nderuar lexova se paska nderruar jete Hajrush Piliqi ju shprehu ngushllimet e mija te sinqerta femijve te Hajrushit dhe ter farefisit e po ashtu edhe te gjithe punetoreve pra shokeve te Hajrushit
qe un kam qen udheheqes i juaj ne Krivareke, besoj se edhe ju ndjeni dhimbje te njejt per Hajrushin sepse ishte shok i mire i urte dhe i dashur .
Abdullah Tafili nga gurbeti
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

339. luli wrote at 17.04.2010 - 15:07 hours
zotri IZAHIR-KUKA une luli ju shpreh ngushllime me rastin e humbjes te gruajes tendee cila nderroji jete para disa diteve niashtu i shpreh ngushllime OSMAN-SHEHUT me rastin e humbjes te babes se grujes pra hajrush piliqi i cili nderroji jete ne kaqanik ju pershendes te gjitheve
Homepage: not entered   Email: not entered

340. rakoci wrote at 17.04.2010 - 00:27 hours
pershendetje
te nderuar vizitor pse mirreni me ket xhabirin seps e ky nuk eshte personi qe ne kuptojm ky eshte nje puntor i tij sepse gjabiri vet nuk din te shkruaj maspari kesi matrijali kaq te gjat po nejse i ka ardh koha edhe leta (luj mac kryjet e bullit )
ky nes e eshte vet kryetari i komunes se kaqanikut lete jep ndonje shej se jam une vet por ky person eshte dora e zez e kaqanikut jupershendes prej ages dull e e te thigjve me radhe
Homepage: not entered   Email: not entered

341. dogani wrote at 16.04.2010 - 23:01 hours
me respekt pranoni ngushllimet e familjes dogani zotri aqif -hoxhes dhe ju te nderuarit familje hoxha ne kaqanik me humbjen e babes siq e qujtem daja nejaz mos u merzitni dhe lehetsim te jete per ju qe gjindeheni ne gyrbet tfala juve te gjitheve ne kanada nga familja dogani prej norvegjise
Homepage: not entered   Email: not entered

342. rexhepi-raka wrote at 16.04.2010 - 21:33 hours
a ka mundesi me dite zotri remzi reka me dite pse pak ma pare nuk ma tregove shkrimin tim ne ket faqe zotri edi qe ma pare do i kontrolloni te gjithe e pastaj do ti lejoni por se nuk ashte mir keshtu e drejta e secilit ashte meu shpreh siq deshirojne lexuesit por jo kuptohet me sharje sepse te ke fundi asgje nuk fitojmi me sharje zotri remzi reka djali i azem rekes ndaloji mamir ket faqe ose tregoji te gjitha se qka shkruhet sepse qdo kush ka drejte me u shpreh siq deshiron nrast se ke frik ti nga qorri mos me ndo se te gjith kane frike ndaj tij andaj banu burr dhe mos lejo disa ve po ju bane cenzura e disa te tjereve jo a ashte faqe per komunikim apo per ty si te konvenon tung
Homepage: not entered   Email: not entered

343. rexhep wrote at 16.04.2010 - 20:42 hours
po vet kryetari ashte o zoteri udhetari sepse ky vet e ka tregue biografin e vet ashtu ashte krejt se qka ka shkrujt e vertet se pse e di une por se nuk ashte me randesi se qka ka shkrujt sepse nuk ashte turp per ta treguar historin e vet nuk ka asgje te keqe o burr idheut nuk ka mate mir se ky se me pas pas nuk i kishte ardh rendi ketij meu ba kryetar por ajte se mamir qorri se naj qetnik qe ka qene dhe na ka komandu ju edini shum mire 2 djemte e sllobodonit milicit krejt kaqanikun e kane komandu para lufte e leni patriotizmat se edhe une nuk jam nga kaqaniku edi krejt se kush ka ber per kaqanik tung
Homepage: not entered   Email: not entered

344. antigona wrote at 16.04.2010 - 19:50 hours
o bollni ma me keto shkrime palidhje ,se e keni ba bajat ,po folni qka dini se e keni tepru
Homepage: not entered   Email: not entered

345. Udhėtari wrote at 16.04.2010 - 18:53 hours
Pėrshendetje ,
Lexova me vemendje keto diskutime,ku secili nga shkruesit ka paraqitur argumentet,mire eshte kur te debatohet ,asgje te keqe nuk ka ...por ajo qe une s,mund te \"perthekoj\"ne mendje eshte se nuk besok qe Qyteti yne ka kesi lloj Kryetari qe shprehet ne kete faqe,dyshoj se me te vertete eshte AI !!!
Po nese njemend eshte ,e keshilloj qe sa me shpejt qe eshte e mundur te \"emigroje\"nga kjo faqe ,ngase \"kontributi\" i tij do te ishte qe te debaton me qytetaret ne menyra tjera qe jane te rregulluara me LIGJIN MBI VETQEVERSIJEN LOKALE(KOMUNAVE) e jo ketu qe une shpesh e quaj \"oda e miqve\",...
Nuk e shoh shume mendjeprehtesi nga ana e TIJ,qe te futet ne Autobiografine personale dhe te na tregoje heroizmin ,apo te hjekat e tij ,se N,Kaqanik nuk shiten keto gjera ,ngase secili tjetrit "lugt e shpise" ja dijne ,...
Shpresoj qe pas ketij emri te kryetarit te fshihet ndonje idiot ,se sa vet Kryetari,po besoj qe nuk eshte ai se pastaj tamam me mbushet mendja me thanien e moqme te populit,
Kaqanik ty t,ka marre zholi,po t,sunon Xhabir QORRI !!!
Homepage: not entered   Email: not entered

346. albani wrote at 16.04.2010 - 16:25 hours
si jeni kaqanikli tfala zotri qorri nga suedia
Homepage: not entered   Email: not entered

347. kadri dogani wrote at 16.04.2010 - 14:47 hours
tung irfan si je si po kalon ku gjindesh tash te pershendet kadria
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

348. kadri dogani wrote at 16.04.2010 - 12:14 hours
i lutem administrares qe te mos beni propagande pasi qe ne 10jetevitet e fundit pas qlirimit une kam qene gjithmone ne kacanik dhe e vetmja gje qe kam pare ka qene vetem pankarda miresevini gurbetqare e mos bani reklama se i keni ftuar mergimtaretet ne takime edhe nje gje mos i quani njerezt socialca pa kurfare deshmie se ne ktu krejt nuk mundemi me punu gjithmone se baba sna e ka be po personalisht po ju tregoj seune kam punuar 6dite ne jave 14ore ne dite e kshtu bajne shumica e bashkeatdhetareve kshtu qe ktu ju them stop se sa per nje goje buke ne kacanik e kisha nxerre me deshire qe kjo faqe te mos felliqet e remziu mos te sulmohet pa fakte ju pershendet kadri dogani kopenhage
Homepage: Available, please click   Email: bandi[AT]ofir.dk

349. Sadik Hamalli wrote at 16.04.2010 - 00:13 hours
Pershendetje,
Deshiroje nje debat te mirefillt me ju zotri ''avokat'', Adminitrata,
Une per vete jam ''Sadik Hamalli'', qe me mundin dhe djersen e trupit tim siguroje mbajtjen e familjes sime.
Po mua me habit fakti se ketu ku punoj eshte firme gjermane, dhe zoteriut i intereson vetem interesi qe ka ndaj neshe, koleget e punes me jane, gjerman, holandez, polak,maroken,turq,sirralionez,somalez,e lloj-lloj feje e fare!
Po me irrituese per mua me eshte se ketu vie prodhim edhe nga shkenija, mana, kumbulla,e shume peme e perime te tjera, ku shpesh i jap trurit mundimin se, pse nuk ndodhe edhe me prodhimet tona kosovare i njejti plasim ne tregun nderkombetar?
Ku nga prodhimi i gjesendit, do te krijoheshin edhe vende pune per popullin, te cilet nuk munde qe te gjithe te jene adminitrator, si ju zoteri.
Per shkak se Kosoves nuk i thone Greqi, e cila me vite te tera jetoi ne kurriz te tjereve, me mbi tridhjete per qinde e popullsise e inkuadruar ne administrata publike!
Po vetem nje nuk po munde te kuptoje,se kur te gjithe te tjeret po e dine se per disa gjera primare eshte ifrastruktura, ENERGJIA, qe disa pune te vendosen ne binaret e duhur!
Ku konkurrenca yte me pastaj eshte dominante ne ēdo tentim propagandim te tjetrit ku edhe pranimi qe deshti apo nuk deshti tjetri do te behet, per vete faktin se ti je prezent ne treg i barabart me tjetrin.
Homepage: not entered   Email: not entered

350. Adminitrata wrote at 15.04.2010 - 22:53 hours
Komuna gjat pushimeve te mergates sone Komuna e Kacanikut ka prganizuar takim me mergimtaret ku jeni ju te nderuar mergimtar qe nuk i pergjigjeni thirjeve per takim te cilat ftesa behen publike Me vjen kec qe po e them kete por nje pjes e madhe e mergimtareve ma me cef shkojn ne nje syneti se ne nje takim me interes te pergjitheshum e kur shkoni ne diaspor filloni e kritikoni kot pasi qe pjesa me e madhe e ketyre qe kritikojne me krijojne pershtypjen se jan socialca qe si vyejn as atij shteti po as familjeve ketu
Homepage: not entered   Email: not entered

351. luftetari wrote at 15.04.2010 - 22:40 hours
Jam nje ushtar dhe aktivist i ilegales nuk pe jap emrin e vertet por dua tju them se jam duke ju percjel ne debat me Komandant Qorrin, Aga Dull mir ke debatu dhe po me duket se ju nuk jeni larg me pikpamjet e Qorrit por po e teproni kur i thoni se eshte Enverist se ne kohen kur ai ka mund te jet Enverist ne e dim se ne ate kohe edhe baci Sali Bajra dhe shumica e kundeshtareve te Jugosllavis dhe shumica e te burgosurve politik kan cen Enveista sepse ska pat rrug tjeter o Titist o Enverist po flasim per kohen e atehershme,Qorri me sa pash une nuk ju mohoj as luften dhe nuk ju tha ne asnje rast se ai eshte me patriot se ju por siduket juve mete drejt po ju mungon vendlindja dhe per kete munges apo per ndonje deshtim tuajin personal mos e fajso njeriun se ndoshta ai nuk ju njef mire por as ju nuk po e njifshit sikur ti te kishe kapital me te madh politik e patriotik sic po thua Kacaniku do te ish cue krejt ne kam e te kishen thirr me ardhe e me i udhehecur po lei keto pralla Aga Dull. Kerkush nuk mundet me than se nuk je Shqiptar i mire por jo edhe cac sa pi jep hapt se ne te njofim, e nese je qeshtu qysh po na thu hajde burr e na udhehec se Kacanikun nuk e ka mar Qorri me tapi po vec mos naj ban si ai kandidati i Elezajve te Kacanikut icili kandidoj per kryetar te Kacanikut e lene qe nuk erdh as me votue por nuk i muar as 15 vota Aga Dull iu ka dal boja idealistave te llafeve nga Gjermania kemi nevoj per patriot ne Kosove ju ls me shnet
Homepage: not entered   Email: not entered

352. Raif Mani wrote at 15.04.2010 - 22:12 hours
Pershendetje, per te gjithe,
Pajtohem plotesisht me G-2,
Une per vete veshtire e kam te besoj se kryetari i komunes tone filloi te komunikoj me nje pjese te mergates te lene pas dore!
Ku edhe nga mergimtaret, jane, pro dhe kunder, Xhabirrit!
Po mua per vete me shtyri,te ju shkruaj, jo per te kaluaren, pasi personalisht nuk e njohe dhe pak njohuri kam per te, qe njekohesisht, nga e kaluara e tije, ēmoj dhe rrespektoje Atdhe dashurin e tije.
Po per problemet aktuale te komunes tone?
Sa ka arrit komuna jone, te perfaqesohet ne arritjet, e gjithembareshme, ne krahasim me komunat tjera, te Republikes se Kosoves?
Do te vie ndonje dite, kur edhe ne Kaēanikun tone, do te kete ndonje Universitet, teater, apo ndonje institut ku do te gjejne mbeshtetjen, dhe prespektiven ne Kaēanik, gjeneratat e reja, femijet tane?
Duke u mbeshtetur ne realitein qe ekziston, ne Intelegjencen kaēanikase,qe ne ēdo kohe ka pase, dhe do te kete, ajo Gryke, qe ata qe ende jane gjalle, jane ne sherbime te popullit, po ne qytete tjera, po edhe ne kapitalin vital te gjenerates se re.
Keto sqarime i perkasin nje kryetari te komunes se nje qyteti, e jo akuza dhe kunder akuza te pe baza qe behen ēdo kunde ne bote.
Ku per gjera te tilla ekzistojn organet perkatese te cilet ne menyren sa me
Keto gjera do te ishin me se justifikime te nevojshme, me meriten e kryetarllekut te komunes te nje vendi.
Edhe une e dua Atdheun, sikur se ju zoteri.
Ne mos te kemi hise me shume nga vendelindja, te pakten nga dy metra vende kemi gjithesesi.
Se sa per mua, disa do te thone ja i ēmenduri, po ēmendurin do ia le kohes!
Jemi mergimtare, dhe deshirojme imformim sa me objektiv, nga vendelindja yne.
Me duhet te ceke garen elektorale ne komunen e Lipjanit qe e kam ndjek permes RTK-se kur me me merit prezentohej kunderkandidati i zotrise Shukri Buja se vete ai, po kjo eshte realiteti kosovar.
Me rrespekt ne mirekuptim:
Ju pershendes.
Homepage: Available, please click   Email: not entered

353. abdullahtafili@hotmail.de wrote at 15.04.2010 - 21:36 hours
me falni bashkqytetar te nderuar se po behem i tepert me shkrimet e mija por si thot populli po bjen nji kasht e po dalin gjasht me nuk do ju bezdis
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

354. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 15.04.2010 - 21:28 hours
Ngushllime nga zemra familjes Hoxha me rastin e vdekjes se dajes Nejaz , i kemi than te gjithe daja Nejaz sepse ka qen i dashur per te gfjithe.
ME rrespekt Abdullah Tafili nga Gjermania
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

355. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 15.04.2010 - 21:15 hours
Or Xhaqbir nuk jam kronik ne urrejtje por gabimi im eshte qe hyna ne dialog me ty se nuk ja vlen me duket se fola vetem me argumentet qe ekistojn larg asaj qe te fyej se nuk i perket nivelit tim por te kritikosh me fakte dhe argumente eshte e ndershme por do ishte e pa ndershme sikur ty ta ngjitsha nje te pa vertete po te them sinqerisht se kam argumentet e mija te tregova nuk dua ketu ublikisht ti them se nuk eshte e ndershme ng a un per ate se kush jam un ti fort mire e din dhe e dijn shoket e tu qe jeni ende ne margjinat e komunizmit te shokut Enver se vetem ne komunizem jan pagezuar me shok bashkepuntoret dhe koleget ndersa ne shoqerin kapitaliste thuhet me zoteri.
Po te trgoj haptas sei perkas te djathetes kombetare kam qen perkrahes i lidhjes Demokratike te ciles i ka prir i madhi kryetar Ibrahim Rugova ,po te them sinqerisht se prej lidhjes demokratike jam ndare qe nga viti 1997 por kam pas shpresat se eshte partio me vend deri sa u ben perqarjet ne ket parti dhe sinqerisht po te them se jam i hgenjyer si i gjith populli ne te gjitha partit ket ju po e thuani se populli po ua jep votat por per mua nuk eshte e vertete kur dihet ne fillim kur ju keni ardhe ne pushtet i keni pas 30perqind te votave si parti kur u be perqarja e LDK-se e kurse LDK-ja e mbetur 27perqind por mos u krenoni se kur te merret dhe te llogaritet perqindja e gjith elektorati ju nuk keni fitu me shum se 15perqind pra sepse 40perqind kan dal ne votim normal kan qen dasht te eliminohen zgjedhjet sepse nuk kan pas dal as 50perqind e elektoratit por mos na qitni hi syve se Kacaniku nuk eshte as i ytivetem as i imi sepse ne jemi Kacanikas te gjithe dhe jemi te ngaterrur te gjithe si zorret pra kritikat qe po i bej dua te jen qellim mire dhe ne interes te popullit se fabrikat mire e keq kan qe rentabile dhe mjaft konkuruese ne ne kohen tone e kemi ndare kulaqin ter se bashku jan divergjenca te mdhaja ne kohen e sotit nuk ka humanitet nuk ka njerzi dhe solidaritet as fqiu per fqiun or Xhabir un me kaqikun tim ende po e ndihmoj popullin me mundesit qe i kam ja vetem nji rast ne shtepin time te re qe vetem pes vjet e kam gezuar qe 18vjet banojn bashkevendasit ton pa nje llulle centi pa e paguar duke dit qe nuk i kan mundesit qe ta bejne pagesen e qirase e besa edhe ketu ku jetoj e kam nje firme te vogel dhe i punesoj vetem shqiptaret per tua ngjit doren sa te mundem edhe pse nuk po ka profit te mjaftueshem me beso jemi ne kufit e ekzistences edhe ketu se me te madhe po ndihet kriza edhe ketu.
Xhabir me deshire do kisha marre pjes ne emisionin e Milaim Zekes dhe do kisha fol pa rrotlla ne menyre kronologjike do i kisha radhit gjerat jo qe te kritikoj ty sio person por vetem per ta shpalu te verteten te gjithe ne e bajm nga nje pjese te fajit per shum gjera por te jesh pjesmarres i ketyre dobesive qe e kan kaplu Kosoveneshte keq ,plotesisht e ndaj un mendimin se ne Kosovaret duhet udheheq Kosoven por nuk e kam prit qe do vijn punet keshtu edhepse e kam prit qe do ket parregullsi por jo ne ket mase, nuk jam i vetmi qe po kritikoj, kur e permenda Isakun ai e din fort mire se une at kohe kam qen ne kundershtimme Komunistet dhe drejtoret e asaj kohe po para shkive gjet masdave te dhuneshme un i kam mbrojte si sot me kujtohet ne karrilen tende ku je ul ti sopt gjat masave te dhunshme ka qen nji far Rada i Zi i Kamenices afer Mlzezeve ai tentonte te me kthej kah vetja dhe neve inxheniereve tentonte te na kthej bile un e pata marre barren mbi vehte dhe i kundershtova shkijet e Rades si sot me kujtohet iu pata pergjigj ne ate qe aludonte se un jam i drejt dhe duhet punuar me nje fjal qe tu nenshtroheshim serbeve ai me pat than pra se un jam njeri i mire dhe se ti na duhesh neve e dijm ne po i hash o ti Rade se pari kah po e din ti se un jam njeri i mire dhe prej kah ti po ma din emrin mua ,he more Rade i pata than lej ti keto kopalla se ma i mire eshtedreqi im se melaqja e huaj ,shkurt tju bij gjerave ne konfliktin qe e patem me masat e dhuneshme un i kundershtova me keto fjale ju jeni okupues bota do ju gjykoj,fabrikat jan tonat ju jenui uj ketu ne ket moment ne do jemi zalli qe do mbetemi ketu dhe keto fabrika jan te ketij kombi qe jemi ketu dem babadem per keto munde tju deshmojne koleget qe kan qen prezent dhe disa puntor qe e kan ndegjuar biseden te dera e Isakun per ket po e akuoj se i din te gjitha. mbetshi te nderuar se po i teproj gjerat por kush deri me sot nuk kamund mua te ma vej pushken ne fyt se pre natyre jan rreagimet e mija edhe si familje se ose duhet te me vras ose ta vras at qe me kercnohet üpor mos harro se vllau im ka qen Bajrushi nuk mundemi ne me e duru padrejtesine dhe cvritemi per pa drejtesi dhe per ideale kombetare po te them troq pra se idealet e mija jan qe ter kombin ta shof ne kushte te mira e perafersisht te gjithe te knaqur sepse per ate edhe kemi luftu,nese je i pa fajshem e nese te akuzoj per diqka qe nuk eshte njerzore kerkoj falje por per qeto qe i dij nuk me pelqejn.
KETO JAN MENDIME TE MIJAT PER GJERAT QE NUK I DIJ NUK KAM DESHIRE QE TE NGARKOJ SE NUK ESHTE E NDERSHME POR MUA PO MA MERR MENDJA SE PARTIT POLITIKE DHE POLITIKAJT TAN MBRAPSHT I KENI BERE SHUM PUNE BASH PER ATE EDHE NUK JAM INVOLVUAR NE POLITIKE EDHE PSE KA QEN NEVOJA TA NDIHMOJ KOMBIN POR NE PAMUNDESI QE TA NDIHMOJ JAM LARGUAR BILE MOS TE JEM PJESE E TE KEQES PO TE THEM SINQERISHT SEPSE EDHE UN KAM PAS KAPITAL POLITIK QE TE MERREM ME POLITIKE: nESE E KENI DREJT ZOTI IU NDIHMOFT E NESE JO ISHALLA ZOTI SA ME SHPEJT JU LARGON DHE POPULLI TA GJAJE RRUGEN E VET MA TEMIRE:
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

356. Xhabir Zharku wrote at 15.04.2010 - 19:33 hours
Mir mbrema prap lexues te nderuar per fillim dua ti kerkoj falje Mexhides per gabimet drejteshkrimore por kjo mua nuk me pengon shum pasi qe une nuk jam percendruar ne drejteshkrim sa ne pergjigjin qe kam dashur te bej sido qe te jet pajtona qe mua nuk me takon te mirrem fort me kete face megjithate mendoj se ja vlen qe te bej pak debat per hir te korektesis ndaj qytqtareve te komunes time duke u nisur nga ajo se ne politikajt e kosoves keto qe jemi duhet te mesojme edhe nga njerezit e thjeshte nese duam te jetojm me ta edhe pse e di qe edhe kur pergjigjem ose jo prap do te jem i kritikuar por ska rendesi se taman askujt nuk i bjen mendimi im. z Tafili lexoi mir shkrimet se po me duket qe paske urejtje kronike ndaj meje pse e din ti me se miri por une nuk te mohova luften qe ke bere ti dhe as nuk thash se nuk je patriot prandaj mos i merr debatet mbrapsht edhe njeher po te them pompa asnjeher nuk ka cen pron e imja dhe as qe e kam shitur une por ja kam dorezuar Kosova petrollit me kerkes te unmikut dhe tani prap e ka dikush ne shfrytezim por ne ne Kacanik nuk miremi me te tjeret vetem i yni mos ta ket si duket kjo eshte nje e kece e trasheguar por po dua te besoj se brezi i ri jan tue shporr kete mentalitet te vrazhet, sa i perket fabrikave dhe shitjes se tyre nuk na ka pyet neve kush bile kur eshte shit Silkepori,Lepenci dhe shum fabrika e ndermarje ne Kosove ka cen nje klas tjeter politike ne pushtet por megjithate une as ata nuk i akuzoj sepse nuk ika pyetur kush qe ne fakt eshte e dhimbeshme por keto jan pasoja te nje rregjimi okupues qe kan ndertuar fabrika jo te cendrueshme dhe te sterngarkuara me puntore qe ne kushte dhe rrethana te ekonomis se tregut nuk i pergjigjen realitetit ne nese duam te futemi ne tregun kapitalist duhet ti pranojme keto sfida ndyshe do te cilsohemi se e duam demokracin perendimore me mentalitet socializmi, ndoshta une nuk kam merita sa ju per Silkaporin vetem dua tju njoftoj se kur KFORi polak ka dashur qe te hyn aty dhe te vendos bazen e tyre aty une me nje grup te ushtareve i kemi penguar dhe mevon argumentuar se kjo eshte fabrik qe duhet te fillon menjeher nga puna pasi qe Kosova ka nevoj per bllocet e kesaj fabrike dhe sa per informacionin tuaj polaket gjysme ore me kan mbajtur automatikun ne gjoks deri sa kan ardhur Amerikanet te cilet e kan cetsuar situaten edhe me kete nuk kam ber ndonje heroizem por kam ber detyren time sikurse qe kam ber detyren time duke mbrojtur Flamurin ton kombetar kur ka dashur qe te naj hec unmiku edhe ne ket rast kam ber detyren time sebashku me shoke por per dijenin tende ka patur edhe nga ata qe nuk na kan perkrahur e besa edhe nakan sabotuar sidomos kur kan ardhur policia unmikut jan largur duke terhecur njerez nga obori i komunes per kete kemi deshmi te tillet edhe ne te kaluaren po besa edhe sot shesin mend per patriotizem e qe jan shoke ton mos te them tut, une z Tafili patriotizmin dhe idealizmin nuk e mati me kille por me vepra, ne jeten politike mendoj se jam idealist kurse ne jeten private punoj per veti nuk jam nga ata qe dua te ekspozohem por ja qe kam dal ne krye te puneve sepse keshtu kan dashur dhe kan menduar shoket se une brina me pas nuk kisha mujt me i mar keto funksione dhe po ju jap nje shembull nje shok i yni me perkrahjen tone hypi ne krye te komunes dhe ne momentin qe i hyni vetja ne huj dual vet dhe pa perkrahjen e shokeve qe e kishen ngritur ra ne fund te pusit dhe te gjith karieristat e Kacanikut i jan bashkuar qe nepermjet tina me fitu dicka se te garantoj qe nje pjes e madhe e tyre nuk e duan te pakten ky eshte mendimi im bile i bazuar ne argumente dhe ja nje, nje anetar i kryesis se AAK me con selam qe tja punesoj djalin dhe ai do te del publikisht ne PDK une ja kam kthye selamin se nuk e bej nje gje te tille se nuk mirrem me komplote partiake dhe se njerezit qe e trathtojne partine per nje vend pune nuk me duhen emrin e tij do ta tregoj kur te vish ne Kacanik nese don me dit. Ne komunen tone ka shum te meta edhe pse po mundohemi qe ti permisojme gjdo dit e me shum por ju na ndihmoni shum kur vini dhe paracitni ankes konkrete e jo te pergjithsuara ndihma e juaj eshte me se e nevojshme ne fund dua tju pershendes qe te gjithve dhe ju kerkoj falje qe me shum nuk do te mund tju pergjigjem por ata qe dojne te me shkruajn me dashamiresi i pres ne facet e mia zyrtare e ne kete faqe kritikoni sa te doni vllezer dhe motra vec mos fyeni dhe mos shani se krejt keni familje dhe eshte mare boll naj kan sha nanat tona shkiet, shendet dhe suksese per te gjith
Homepage: not entered   Email: not entered

357. Info wrote at 15.04.2010 - 19:17 hours
Sot ne Kanada nderroj jet
Nejazi(Nebi)Hoxha - (Daja Nejaz)
baba i Aqif Hoxhes perndryshe gjyshi i Enisit,Besimit dhe besnikut.
Homepage: not entered   Email: not entered

358. familja bajra wrote at 15.04.2010 - 18:40 hours
me falni sejam ngute dhe shkrimet emia ishin me gabime mundohuni me i lexu kerkoj falje
Homepage: not entered   Email: not entered

359. xy wrote at 15.04.2010 - 16:34 hours
ne qofse je xhabir zharku ku nuk besoj ,
ateher esht shum me mir mu mir me problemet e 45000 banor kaqanikas ai ta kan dhan qat vot se me hup 1 sekond naper ksi faqe te interneti e ka vleren ma tmadhe se rinia do pun
se neve pona man tjeter kush mos na shit filozofi ,,,,,
Homepage: not entered   Email: not entered

360. Raka wrote at 15.04.2010 - 15:17 hours
birat e gardhit edhe fjalt e popullit sun i mshelmi kurre
Homepage: not entered   Email: not entered

361. familje bajra wrote at 15.04.2010 - 15:10 hours
mire shume flm ndoshta keni arsye qe se shtypni nuk ehste gje pershendes gjitheve te kaqanikut tung
Homepage: not entered   Email: not entered

362. familja bajra wrote at 15.04.2010 - 15:08 hours
ku met faqaj qe kam shkrujatur pse nuk eshtypni
Homepage: not entered   Email: not entered

363. familja bajra wrote at 15.04.2010 - 14:56 hours
ju pershendes zoti kryetar isha nje muaj ne kaqanik qe isha ne vize ne zyren tende por ti nuk ishe e u takova me zavendesin tend zoti loky qe e oershendes nga gjermania por ti nuk ishe nje muaj aty kishe pasur probleme shendesore me familje ne suedi siq me tha zavendesi jote z. loku. dua te them sinqerishte hsume te meta kam pare na ate komune edhe te qytetare ekaqanik une nuk kam pritur diqka mafioze si ne komun sineper drejtori,si neper refrentet deri te pastruset,me vjen shuem keq qe po te them se une te kam perkrahur shuem dhe prap dote perkrahi por ketu te lutem meri si seriozishte seketu ta humbin vleren tende si njeri dhe si idole kombetar me fal zoti krytar por jane te gjithe qe i ka vrejtur syri im jane gjithe sjellet mafioze si neincticionet ekaqanikut si te qytetar ajo ehste pergjegjesia jote. se pari per shokun tim remziu eshte hsuem djali i mire ka nje edukate te shkelqyshe is ai si gjithe familja evet nuk ben ndarje ehste hsume korekte per faqe nuk ehste hsuem faji i tij sa i njerzeve qe jane me edukate ndryshem ,tenderoj me respekte zoti kryetar une e tij shuem gjerat nuk jane faji jote por ke poziten qe mundesh ti ndryshojshe.pershendetje nga perkrahesi jote i pa ndashem gazmend sali bajra .
Homepage: not entered   Email: not entered

364. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 15.04.2010 - 13:48 hours
o Remzi nuk po e shof te arsyeshme ta mbyllish faqen njerzit i shprehin mendimet e tyre ti nuk je fajtore pse ne bejme debate te pa arsyeshme akuat qe te behen jan te pa arsyeshme se ne prap do jemi se bashku te gjith te me behet nje kritik me vend me gjith qef e pranoj dhe me argument e per ty nuk po e shof nji argument qe ti je fajtor sikur se edhe mua qe me kritikojne pa argument njerzit
Te PERSHENDET aBDULLAH tAFILI NGA gJERMANIA TE JESH I NDERUAR
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

365. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 15.04.2010 - 13:35 hours
Z Xhabir po debatojme por ne kufit e realitetit te pyeta pse u larguan shoket e mi te luftes nga nga FSK qe i permenda me heret,sa jam i madhe e sa jam i vogel dhe qfar vlere kam munden te flasin vetem ata qe me njofin dij se ti nuk ke kaqik me qen me i madhe se un me fal se ndoshta nuk jam modest ne ket rast por eshte e vertete sepse veprat e mija jan te nje idealisti e jo te nje karieristi qe te shkeli mbi kokat e njerzeve me ardhe te pushteti ,sa i perket pra koshares kam argumentet po te trgoj si thot populli ja lepuri e jo tragu sepse e posedoj vertetimin nga shtabi i Koshares qe jam antare i brigades 138 Agim Ramadani po te them se me Agimin,Salihun,Rrustemin,e shum e shum eprore kemi qen se bashku ne betejen e lavdishme nuk kam qen ai qe kam dasht me u ekspozu por na i keni imponu gjerat qe te ekspozohemi .
Sa i perket Isak Bajramit nuk e klasifikova si shpiun por vetem e akuzova qe ka punuar ne Silcapor deri ne fund te luftes dhe prap deri sot eshte ne at vend pune bashk me juve okupatoret edhenjiher po te them qe prap po e argumenton se e ke pas pompen ne shfryrezim po cka i thon asaj qe e ke pas ne shfrytezim e e ke shit dhe ke fituar para te majme nga ajo a nuk ka qen ajo pasuri kombetare,fabrikat kush i sahiti ku ishin te punsuar afro 2000puntore ne kohnat e mehershme qe mos ta teproj kushtojn me qindra miliona mos te them edhe miliarde e jan shit per nji kafshat buk, si . sh, fabrika e gelqers dhe silcapori si dhe shum fabrika tjera gjigante ne Kosove qe ka qen pasuri nacionale,jo Xhabir sikur te ishte punu drejt dhe pa hile qe prej fillimit te ishin shfrytezupotencialet ekonomike te Kosoves nuk do ishte gjendja ne kollaps ,mos u lavdroni se keni be gjera te mrekullueshme me do ndertime sepse keto jan para te donacioneve te huaja njimiliard e dyqind milion Europa ua ka dedikuar juve ne Kosove .
Sa i perket qeshtjes ne Silcapor eshte tem ne vehte edhenjiher po te them me argument se kur kan qen masat e dhunshme ne Silcapor ne fillim te viteve 90 un jam kacafyt me hordhit serbe me ta qe jam ndoshta shembull i rrall ne Kacanik qe haptas jam konfrontu me ta e din vet edhe Isak BAJRAMI FORT MIRE SE KA QEN PREENT NE ATO MBLEDHJE MOS TJA FILLOJ ME I RADHIT GJERAT SEPSE NUK I NXEN FAQJA SEPSE I KAM NJIMIJ ARGUMENTE ME TE TREGUAR UN TY SE SA I MADHE JAM UN,me fal se kam shkruar me shkronja te mdha po opritoj me i perserit gjerat edhenjiher me u kthy,e dij se ti je i vogel sepse je karierist e nuk je idealist por e rren vehten dhe popullin me gjeturin tende.Edhenje gje Abdullah Tafilin e njef Kosova,Diaspora dhe e ter shqiptaria ata qe kan pas kontakt dhe te bejn me mua,behu i rrespektuar dhe i nderuara me zemer e me shpirte e mos i shfrytezo te mirat Kombetare sepse nuk mund te jesh i barabaret me mua,
Rrespekt per gjerat qe i ke pozitive por ato negativet luftoi se ke shum ma shum se un negative,edhe un nuk jam i pa gabueshem po gaboj edhe qe po replikoj por nuk po mundem te jem oportun ndaj ketyre gjerave qe e ter shqiptaria e shef personalitetin tende ne mjetet e informimit sa zhdukesh e sa kthehesh qe ndiqesh nga organet ndjekese a nuk mjaftojn per ty keto zotri si argumente populli thot pa hanger huder era nuk te vjen.
Po Xhabir me gjith qef do vij dhe te diskutojme ne kater sy per shum gjera sepse ketu nuk dua qe ti them se mua si burre nuk me perket qe ti them por me kusht qe te jesh i sinqert ne bisede, mbetesh i nderuar dhe i rrespektuar Abdullah Tafili gjermani
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

366. Mexhide Kyēyku wrote at 15.04.2010 - 10:04 hours
Xhabir Zharku, e kam tė vėshtirė tė tė shkruaj zoti kryetar, meqė nuk e di vėrtetė shkruan ti kryatari i komunės,apo jo.

Njė kryetar i Kaēanikut duhet ditur mirė si tė pėrdori shkronjat shqipe dhe nuk duhet shkruar fjalėn e njėjtė me shkronja tė ndryshme, herė "xhetė", e herė "gjetė", cilat shkronja tė i ketė mė ngat.
Kėshtu shkruajnė ata qė nuk e mėndojnė fjalėn, apo fjalinė para se tė shkruajnė.
Pėr mėndimin tim, mėndoj se kjo faqe nuk ėshtė e biografive dhe Remzi Rekėn shpeshherė e kam vėnė nė thumb se kjo faqe sikur e vazhdon traditėn tė jetė kafene e rakigjinjve.
Zatėn kam ra unė, edhe ia kam humbur gjurmėt atyre birrave qė porositeshin nė Internet Kafenė e dikurshme qė tashmė ėshtė mbyllur, po ska gjė, se bile e di se kam bėrė njė punė tė mirė nė kėtė drejtim.

Ka kohė, apo nuk ka kohė Remzi Reka, disa e dimė se nuk ėshtė vetėm Remzi Reka moderatori, po janė shumė moderatorė qė pėrzihen nga koha e sigurimcave.
Po, ska gjė, zoti ėshtė i madh.

Ashtu siq nuk mė duket se ėshtė punė e kryetarit tė Kaēanikut tė ndėrhyj kėtu dhe tė na e tregojė praninė e tij, se ai po e lexon kėtė faqe, edhe nėse shahet ai, sepse dihet shumė mirė se si shkruhet pėr politikanė tė ndryshėm nė Suedi dhe unė jam njėra ndėr ata qė kritikoj sa mundem ata politikanė suedezė qė mua mė duket se bėjnė politikė qė nuk i shkon tė gjitha shtresave tė popullit, pos klasės sė kamur politike.

Nėse ti kryetari i komunės bėni punė tė mirė, aherė vazhdoni si ajo fjala popullore:
"Qentė, lehin, karavani ecėn..."

Lexuesit e ndershėm vet do reagojnė aty ku shahet nėna, motra apo gruaja e Xhabir Zharkut dhe kėta lexues tė ndėrgjegjshėm e tregojnė vehten sa "tė shumtė" janė nė kėtė faqe.
Por ama puna e Xhabir Zharkut si kryetar Kaēaniku, nuk i jep tė drejtė asnjė kryetari dhe poliikani tė pėrzihet dhe tė tregojė si duhet shkruar qytetari i votės dhe anti-votės sė tij.

Pėrshėndetje!
Homepage: not entered   Email: not entered

367. Xhabir Zharku wrote at 15.04.2010 - 01:41 hours
Sa desha me shku me pushue pash prap nje shkrim ne ket face nga zRemzi Reka zReka une nuk i jap vetit te drjta qe nuk me takojne prandaj dhe nuk i kam dhen te drejt vetit qe te kerkoj mbylljen e kesaj face por kur ju jeni pronar keni pergjegjesi pasi qe ne kete face jam akuzuar per vrasje dhe dy dit me von eshte kerkuar qe te vritem se tani eshte koha me e pershtatur eshte fushate sic thuhet ne shkrim une kam reaguar ndaj ketyre marifetlleceve dhe kam patur te drejte te mendoj keshtu pasi qe vellau i juaj zNazif Reka eshte i perfshire ne fushate dhe mendoj qe krejt i natyrshem ka rjedh mendimi im qe kjo face nuk meriton te cuhet Kacaniku pasi qe shkrimet nuk kan cen te nivelit njerzor e besa as tradicional te Kacanikut nese ju tani i keni vendos cenzure dhe xhetet kohe per ta kontrolluar ket face ateher lind nje pyetje krejt e natyrshme pse ne ate kohe te fushates nuk gjenit kohe por me jave te tera qendronin ato shkrime fyese ne facen tuaj ne fund te fundit ju jeni pronar i kesaj face dhe mbani pergjegjesi. zRemzi une as qe ju njof personalisht dhe asgje personale nuk kam ndaj ju por ja qe ju jeni pronar i kesaj face dhe kjo face eshte pjes e hetimeve per ate se cka eshte then ne te e jo ndaj juve dhe ju e dini se eksperteve te hetuasise ju duhen keto dhe kjo eshte ceshtje e tyre jo e imja, kurse sa i perket kohes eshte e vertet se kohen e kam mjaft te kufizuar por nuk desha tju ngel gjethnje burgj lecuesve tuaj por pa medyshje une jam dhe gjithashtu dhe juve ju ftoj qe kur te vini ne Kacanik te urdheroni ne zyren time edhe nese kemi pikpamje te ndryshme politike kami pranuar pluralizmin dhe ne fund jemi vendas ju le me shendet me shpres qe keto dy shkrime te mia te fundit nuk do ti bllokosh se nuk e kam shar kend por kam shprehur pikpamjet e mia personale
Homepage: not entered   Email: not entered

368. Dulla wrote at 15.04.2010 - 01:38 hours
shka koka ba more koka perzi hesapi,po edhe une nuk po besoj qe personi me nofken "Xhabir Zharku"eshte me te vertet Xhabiri se aj nuk ka kohe me shkrue neper interneta
Homepage: not entered   Email: not entered

369. Xhabir Zharku wrote at 15.04.2010 - 01:07 hours
Mir mbrema te nderuar edhe sonte po shkruaj pak se pari dua tju them se mua nuk me pengon asgje qe shkruhet per mua per faktin se une tani jam figur publike dhe e kuptoj se ka nga ata qe nuk pajtohen me mua dhe mospajtimin e tyre e shprehin ne forma te ndryshme por ajo qe une nuk pajtohem eshte se udhehecesit e kesaj face nuk guxojn te lejojne qe kjo face te perdoret per akuza per vrasje dhe te kerkohet vrasja e ndonje personi te caktuar ne kete rast une sic ka ndodhur me pare pasi qe ne keso rastesh merni pergjegjesi sepse ju menagjoni me kete face une tani po debatoj me personat qe jan paracitur me identitet me pelcen mua mendimi i tyre apo jo nuk eshte me rendesi prandaj zoti Beca mos u shcetso zTafil une nuk ju njof juve prandaj nuk kam ndrmend te debatoj shum vec dua ce tju bej me dije se gjet luftes nuk kemi patur parti e vetmja parti per mua ka cen UCKja dhe ideli im ka cen clirimi i vendit e per dijenin tende une ne lufte jam inkuadruar me 22 janar 1998 jo se e kam ber namin por vec per korektesi po ju tregoj dhe askush askend nuk e ka ndaluar ce te inkuadrohet ne lufte ne asnje kohe ata qe thon ndryshe jan qyqar e une shpresoj qe ti mos te jesh i tille edhe pse une i njof shum mire te tillet e sa i perket luftes se Koshares te dy jemi te vegjel per te dhan vlersime sado qe mundohemi me than fjale te mdhaja prap eshte shum pak sepse lufta per nga permasat historike eshte shum shum e madhe. Ne rastin e silkaporit zTafili mos i ngatroni partite se ateher as qe ka egZistu PDKja e ac me pak kam faj une pasi qe ne ate kohe une as qe i kam njohur njerezit por nese eshte pergjegjesi eshte e jona sebashku pasi qe shoket ton te luftes i kan caktuar apo mos dikush ka pritur qe dikush ta paston terenin e me von te akuzohet per vrasje nese isak bajrami paska cen spiun ateher po me vjen shum kec qe ju nuk keni cendru ne kosove per ti luftuar veprimet e tija publikisht tju them te drejten pas lufte une jam ballafacuar shum me keso dukurish kur nje pjes e shokeve te mi me thonin per X persona se kan cen bashkepuntor teserbise e me von un i shifsha yuj pi kafe bashk sa i perket pompes ate nuk ja kam mare askujt dhe nuk e kam pervetsuar por ate e kam patur ne shfrytezim per ca kohe ashtu sic e ka sot dikush tjeter ce ju nuk folni kurse shkendia petrollin e kam themeluar se bashku me Xhaferin dhe per pasurin tjeter zTafili ju tregova se e kam deklaruar ne shtet dhe per te paguaj tatime aftesit e mia menagjuese dhe pasurin time nuk mund ta ndaj me te tjeret pasi qe do te kaloja ne mentalitet bolshevik dhe ne fund te fundit te gjith po punojme per te ber nje jet me te mire se ateher kur une dhe shum te tjere jetonim kec nuk cajke kush koken per ne then ne aspektin privat. Meduket se po e teproni kur po thuni se PDK e ka okupu Kosoven se politikisht del se duhet me ba luft per tu cliru athu nga kush nga vetvetja po e them keshtu pasi qe ne skenen politike ne Kosove te gjith kan cen ngapak pastaj kushdo qe te vije jan njerezit tan ne kinez sun zgjedhim per te na udhehecur o i dashur une te kuptoj se te ka lodh gorbeti po mos e ul veten sidomos kur thue se ke dhan shum per Kosoven se shum kan dhan vetem deshmoret e ne te gjallet kemi ende kohe per me tregu veten coft edhe ne aspektin ekonomik sa i perket mjeteve financiare qe ke hargjuar per qeshtjen kombetare une te admiroj por llogari kerkoju atyre qe jau ke besuar. Te gjith luften per liri e kan ber atedhe dhe per shtet sepse asnjeri nuk e kemi dit se a do te shpetojme apo jo por pasi kemi ber shtetin te gjith sebashku natyrisht qe duhet te bejme dhe pushtetin e ja qe ksaj rradhe me ra hise mua por une gjethnje jam i vetedijshem se une nuk jam me i miri por une jam sot sepse ky eshte vendim i sovranit e sovran dhe padron i imi eshte populli im qe mundohem ti qendroj besnik me ac sa di dhe mundem per fund ju deshiroj nje nat te mire dhe kur te vish ne Kacanik je i mirseardhur ne zyre time sepse nuk jam i eger ac sa me kan paracitur shoket e tu pac shendet
Homepage: not entered   Email: not entered

370. Remzi Reka wrote at 15.04.2010 - 00:35 hours
Miremrama vizitore te faqes "Kaēaniku online" nje pershendetje e veqante shkon per personin me nofken "Zhabir Zharku" po them me nofken se nuk dua te besojė qe kryetari i komunes se Kaēanikut ka aq shume kohe sa te mirret me kete faqe . Arsyeja qe po shkruaj sonte eshte sepse sot gjersa isha ne pune nje shok me telefonoi dhe me tha : “ shikoje faqen se qorri te kishte shajté “ per momentin mendova qe ka shkruajt dikush sikur qe ndodhe shpesh qe te ofendojne ne menyren ma banale te mundshme p.sh . me nene , moter grue etj e qe marrin pergjigjen time te shkurte ju pershendes edhe une, por kur u ktheva ne shtepi pashe qe nuk isha shajte une por faqja e ime dhe e juaja vizitore te nderuar: po e citoj personin me nofken “Xhabir Zharku “ “Para apo gjat zgjedhjeve te lira filloi nje fushate e ndyre ndaj meje ne kete faqe elektronike e cila mund te kete ē’fardo emri e cila ne asnje menyre nuk e meriton emrin qe mban te Kacanikut. pasi qe kjo faqe duhet ti bashkon Kacanikasit e jo ti perqane ato “.Zoteri i nderuem po te kishe shkruar qe kjo faqe duhet te mbyllet ke shume te drejte sepse me te vertete nuk eshte duke u mirembajte (edhe ashtu ka kohe te gjate qe kam mendue me mbylle faqen por kam prite qe kete ta beje gjykata sepse para disa kohe ne kontakte me Fanin Kryetari i Kaēanikut e ka paralajmrue se do ta padis ne gjykae faqen) , por te thuash qe nuk e meriton ta mbaje emrin qe e ka mendoj qe e ke marre nje te drejte qe nuk te takone , gjithashtu nuk qendron konstatimi se eshte bere “fushate e ndyre “ kundra Xhabirit apo kujdo tjeter perkundrazi kam kerkue prej Fanit qe ta mbyll librin deri sa te kalojne zgjedhjet jo vetem kto te fundit por edhe zgjedhjet e kaluara , zotri jam shume indiferent sa i perket zgjidhjeve ne Kaēanik sepse per momentin nuk jetoj atje dhe zgjidhjet nuk kan te bejne asgje me perditshmerin time .
Vizitore te nderuar ju kerkoj falje se e zgjata si shume qe nuk eshte ne natyren time por me te vertet me ka prek ne seder ky fare personi me nofken “Xhabir Zharku”

P . S .Faqja per momentin eshte e cenzuruar d.m.th. postimet e juaja duhet se pari te lejohen nga une ,per qka pjeses me te madhe te shkruesve ju kerkoj falje por ka shume reagime banale dhe ofendime te shumta ne adres te Kryetarit te Kaēanikut ( Fan me fale qe po ti marr kompetencat …) por gjithesesi faqja Kaēaniku online s shpejti do te mbyllet ,per te vertetuar autorsin e ketij shkrimi e kam postuar nje pershendetje te shkrimi i personit me nofken “Xhabir Zharku “ sepse shpesh ka ndodh te shkruhet ne emrin tim

Pėrshendetje shoqerore
Rema

Homepage: Available, please click   Email: remzi[AT]scarlet.be

371. Irfan Beca wrote at 14.04.2010 - 23:34 hours
Zr. Kryetarit!
Vetėm pak sqarime por jo raportim. Nė kėtė faqe ishte njė kohė libri i vizitorėve mė i avancuar ku edhe i bėnim ca fjalė Bann (lexo:fshirje automatike) e ku ka qenė edhe emri i yt qė vetėm e vetėm tė mos njėlloset sepse nga principet e kėsaj faqeje apo edhe nga egoja ime, nuk kam dasht dhe nuk dua qė dikush tė ofendohet dhe tė shkruhet nė mėnyrėn e egėr qė sė paku nuk na ka hije neve Kacanikasve. Kjo faqe ėshtė e hapur pėr tė komunikuar,lidhėse pėr lajme e pėr komunikim tė mirfillt. Por nga virusėt e shumtė qė u bėn faqes sė vjetėr u detyruam qė ta marrim njė faqe mė tė thjesht dhe jo shumė tė avancuar s p sh nuk e ka automatikun pėr fshirje. Kjo faqe nuk ėshte faqe instuticionale por lirisht e kisha quajtur faqe "Hobi". Por sido qė tė jetė unė jam munduar qė gjithmon ta pastroj kėte faqe nga pislliqet e tė shkruarit por jo tė u a cenoj dhe tu a cungoj tė drejtėn e lirijės sė tė shprehurit. Si duket nga mes rreshtave tė tu nė letrėn private qė i kėmbyem nė Facebook dhe si nė shkrimin e mė parshėm kėtu me sa kuptova unė, ti po e sheh kėtė faqe si njė faqe e drejtuar direkt pėr propaganda kundėr teje dhe kėtė ta siguroj Zr Kryetar qė kjo faqe ėshtė apolitike nga ne administratorėt por ne skemi edhe shumė tė bėjmė sepse populli ėshte ai qė flet kėtu pėr gjėrat aktuale ,por me maska (problem i madhė i Bill Gates por ndoshta edhe i ka pėrparsit e saja).Nga kjo faqe ne si administrator nuk e kemi asnjė qindark fitim pėr veqse mundim i lehtė qė nė cdo mbrėmje duhet lexuar e kontrolluar cdo shkrim qė mos tė keqpėrdorėt asgjė,sepse kjo faqe ėshte e lexuar dhe frekuentuar pa masė duke u nisur prej tė gjitha grupmoshave e gjinive. Zr Kryetar kjo faqe njihet edhe si Kafenet,kafja e Remės, e Azemit dhe i ngjante njė kafe ku u mblidheshmi te gjithė Kacanikasit me emra e me mbiemra dhe bisedonim, por sdi siq vdiq kjo kulturė, por sido qė tė jetė ėshtė nje kafiteri elektronike dhe dihet se cka flitet edhe nė kafiterit e tona Kacanikase e kurrė askush ska mundur tė u a mbyll gojėn si pėr mirė e si pėr keq.Unė shkrimet e tua nuk po e di si tė i kuptoj ,si njė vėretje apo modesti e juaja Zr kryetar ngase nė letrėn private kishe shkruar qė mund tė vjen edhe gjyqi nė fjalė po nė qoftė se nuk fshihen shkrimet qė kan tė bėjnė me nxitje pėr vrasje e sdi cka.
Mua pėrsonalisht mu duk qė kishe shkuar larg nga kėto ankesa se unė si njė punues i kėssaj faqeje nuk kam pa asnjėher NXITJE por pėrveq kopallave e shkrime tė dobėta,kėshtu sė paku unė i cilėsoj.
Zr Kryetar shumė mirė e kishe cilėsuar se ti je fytyrė e njohur dhe aktuale nga ne Kacanikasit dhe akcepto se flitet pėr ty nė cdo skutė,faqe, kafiteri si pėr meritat, inatet,dobėsit,punėn,veprat e tua.
Zr Kryetar unė pėrsonalisht mė sė shumti do tė doja qė ti tė jesh njė vizitor i kėsaj faqeje por njėherit edhe tė tjerėve tė i kisha lutur qė tė shkruajn me emrat e tyre dhe tė jemi mė afėr teje e ti mė afėr popullit dhe tė kishim bashkpunuar e kėmbyer idet nė dobi tė vendit tonė.
Zr Kryetar unė ty pėrsonalisht tė uroj punė tė suksesshėm mbase nga sukseset tua kemi edhe ne interesin tonė por njėherit edhe tė dėshiroj shėndet ty e familjes tėnde.
Me respekt Irfan Beqa
Karlshamn,Suedi.
Comment:
Fane te pershendes shume
Rema
Homepage: Available, please click   Email: not entered

372. abdullah tafili@hotmail.de wrote at 14.04.2010 - 22:14 hours
Z. Xhabir Zharku do te mbetesha borxh po mos te pergjigjesha ne keto qe i ke shkruar, ne personalisht nuk njifemi,keto qe i ke shkruar jan ne superlativ,se pari me pelqen qe ke shkruar pozitivisht pe Agen Sali por dihet se aga Sali eshte Histori ne vehte e Kacanikut ,dhe ketu publikisht un kam shkruar per agen Sali dhe nuk dua ti perseris gjerat sepse ka pas shum gjera qe jan thyer ne korrizin ton at kohe pse ne kemi qen perkrahes te tij.
Mos ti iku temes me ty me vjen shum keq qe i keni ato probleme familjare sepse shum gjera i kam perjetuar edhe vet edhe ate po ta them sinqerisht se lufta ka pas ndikim ne keto gjera, une personalisht kam sakrifiku nji vlla per Kosove, tjetri vlla ka qen i burgosur per Kosove, vet materialisht kam kontribu me maksimumin e mundesive te mija per komb me afro 100.00DM per komb dhe jam pjesmarres i luftes ,ndoshta po me konsideron qyqan mua njenin prej tyre qe te ka kritikuar .
jo nuk jam qyqar por me argument te kam kritikuar une ne lufte kam marre pjese se ka qen obligim i imi per ta mbrojte atedheun por jo per ta okupuar shtetin,un kam qen tri dit ne pune pas mbarimit te luftes ne Silcapor por kur aty ishte caktuar nga partia e juaj Isak Bajrami qe kishte punuar me shkijet ne Silcapor deri ne mbarim te luftes mu desht te terhiqem dhe prap ta kapi lopaten ne Gjermani dhe ta vazhdoj jeten time prap ne gurbet e nuk okupova pomp benzine si qe edhe vet po e argumenton dhe partia e juaj e ka okupuar Kosoven dhe e ka ngulfat ekonomin e Kosoves ku pjesa dermuese e kuadrove kan mbet margjinave te botes.
Sa per ilustrim partia e juaj i largoi nga forcat e S igurise se Kosoves bashkeluftetaret e mi nga beteja e Koshares me trgo a ka pas betej ma te forte se ne koshare ku eshte be lufte profesiopnale ku vet serbet e pranojn dhe thon "Pakao Kosare" ne perkthim Ferri i Koshares pra ferrin e pan nga shqiptret ne Koshare Serbet, dhe ju okupatoret e pushtetit i largoni sot luftetartet e lirise nga ky formacion .
Sinqerisht po te them se kemi luftuar per atedhe e jo per pushtet.
Edhe pasuria e jote po me duket e dyshimt
ku vet po e argumenton me manovrimet jo me vllazen jo me poma te benzines ,vet jam ne diaspor por ne qe investuam per atedheun nuk po i kemi keto pasuri prrallore kur dihet se ne kosove populli jeton ne mjerim e ju disa beni jet prrallore.
Homepage: Available, please click   Email: abdullahtafili[AT]hotmail.de

373. Mexhide Kyēyku wrote at 14.04.2010 - 20:32 hours
Sa mėndim i qėlluar, G-2.
Homepage: not entered   Email: not entered

374. G-2 wrote at 14.04.2010 - 19:26 hours
Kryetari i Komunės sė Kaēanikut,do tė duhej tė debatonte me banorėt e komunės nė formė zyrtare nė (DY) faqet zyrtare tė komunės sė Kaēanikut,duke hapur rubrikėn (lidhėzėn) "Debat me qytetarėt",gjė qė,nuk do t'i linte mundėsi matrapazėve tė flasin dhe tė shkruajnė nė emrin e tij!
Por,derisa nė (DY)faqet zyrtare tė komunės,mungon njė lidhėz pėr kėtė qėllim,kjo tregon edhe mosgatishmėrin e kryetarit Zharku pėr (mos)debat me qytetarėt e komunės.
Andaj po deshi Kryetari,Kėshilltarėt e komunės,pėrfaqėsuesit e drejtorive tė ndryshme tė komunės etj,le tė n'a mundėsojnė qė pyetjet dhe debatin t'a zhvillojmė nė faqet zyrtare tė komunės.
Tė mos mbesin pa u thėnė shumė fjalė/ide pėr mungesė tė njė qoshe-hapsire nė faqet zyrtare tė Kaēanikut,kjo hapsirė pėr debat me qytetarėt ėshtė shumė lehtė e realizueshme,kuptohet nėse ka gatishmėri kryetari me bashkpuntorėt e tij!

Me t'mira!

Homepage: not entered   Email: not entered

375. teuta wrote at 14.04.2010 - 12:44 hours
hej a din dikush me ma tregu ,ndonje program te kompjuterit ,per ti zgjidh dtyrat e matematikes per kl 8,9, ,ne qofse e din ma shkruani flm tung ju pershendes shum
Homepage: not entered   Email: not entered

376. Mexhide Kyēyku wrote at 14.04.2010 - 11:37 hours
fishek hamami, shyqyr qė e di se ēfarė zemre ke.
Me ta ēelė zemrėn ty, shtatė palė anti-Xhabir Zharku i gjen njeriu tek ti...
Homepage: not entered   Email: not entered

377. fisheku wrote at 14.04.2010 - 05:17 hours
Pershendetje zoteri XHABIR ZHARKU,un vet jam nji pjestar iUCK ,dhe jam nga nji fshat ,por qe shumices ketu nuk i pelqen ,pasi qe bajn dallim fshat qytet,por mua me vjen mire qe nese me te vertet je vet ti,dhe ju tregon disave te verteten tende.por nga ana tjetr ,po me habit vet fakti,qe shumica nga komentuesit e paskan rrutullu traken,,,heeeee,shqiptari do zor ,po kujeni tash ju more,mos ti permendi me emra,qe me lloj lloj fyerje sharje perpuzje,jepshi komente ofenduese ndaj ZOTERI XHABIRIT,e tash ku jan kur nji dit ju pyeta se akeni both ti thoni sy me sy,njeri pat than se ket ja ka than Xhabirit sy me sy qe je hajn,Tahir Qaka,po burri qe eshte burr ket duhet ta thotdhe nuk ban te ket frig,apo ja po e marr shembull Mexhiden ,po qka eshte kjo pun e jotja tash ti vet ke then terr e zi ,e tash po i ndryshon fjalet apo,marre ,po prap Mexhides nuk ban me ja zan per te madhe sepse kjo ushqehet me ksi gjera ,jo vetem ne ket faqe qe komenton ,por edhe ne shum faqe tjera ,por kam edhe nji verejteje per ju Zoteri Xhabiri,se ketu ne ket faqe nuk ke kujt ti tregosh ,sepse eshte nji faqe qe komentojn shumica e njerzve ,vetem ,shajn marrin njerz neper goj ,dhe qe bajn dallime QYTETAR E KATUNAR,asgje ktu te mir smundesh me lexu,por ju si nji XHABIR qe te njofim ne ,ti vazhdo planet ,punen dhe drejtimin tende .e ata qe thojn qe ske bere asgje per Kacanik e rrethin,ata le te tregojn se kush beri diqka ma shum,ju pershendes dhe suksese ne qdo lemi,,nga fisheku ish pjestar i UCK ,or tash ne USA,,TUNG
Homepage: not entered   Email: not entered

378. I.T. wrote at 14.04.2010 - 04:46 hours
Ju pershendes zoteri Xhabir Zharku ,me vjen mire qe je paraqite ne kete faqe e cila u takon te gjitheve te japin mendime ,opinione ,keshilla ,pershendetje dhe ngushllime ...e te tjera por ju si person me imunitet politik nuk e di se sa eshte ne rregull te besh komente ne kete faqe ,ndoshta mos po cenohet procedura e juve si kryetar komune ,prandaj kujdes se ketu mund te ket fyrje nga individ te cilet tentojn te minojn qdo te mire qe arrihet ndermjet popullates lokale,e ndoshta me mire esht qe te rrini anash me komente edhe pse e qmoj se ndoshta deshironi te jani sa me i afert me popullaten por kjo faqe mund te keqperdoret.falemnderit edhe njeher per fjal te mira dhe kujdes.ju pershendes nga SHBA
Homepage: not entered   Email: itroni[AT]aol.com

Page: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70

© 1999 - 2020 by Jens Schauer. All rights reserved.
The free guestbook from ComSite is available here !

Bookmark this page: Save to del.icio.us Digg This! Reddit It Share on Facebook Submit To Propeller Furl This Fark It Add to Yahoo MyWeb2 Add to Technorati Favorites! Seed This Twit This! Add to Windows Live favorites Add to ma.gnolia Add to Ask Add to Backflip Add to Blinklist Add to Blogmarks Add to Diigo Add to Bluedot Add to FeedMeLinks Add to Kaboodle Add to Link A Gogo Add to LinkedIn Add to Mister Wong Add to Mixx Add to Multiply Add to Netvouz Add to Segnalo Add to Slashdot Add to Spurl Add to Yardbarker Add to StumbleUpon Add to Webnews Add to Linkarena Add to Icio Add to Linksilo Add to your Browser Favorites